Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek III. gimnazija MB

III. gimnazija MB

A je kdo tu, ki je končal III. gimnazijo v Mariboru.Jaz sem jo končala 1991.
A je še kaj profesorjev iz tistih časov?

Gimnazijo sem končala leta 2005, tak da imam relativno sveže informacije o prof. 🙂
Je pa res, da ne vem kdo je učil takrat…
Ravnatelj je Pastar, mogoče je takrat učila že tudi Sobotkiewiczeva, pa Šantl, Zaplatal Ribaričeva… Hm… ugotavljam, da prof. niti niso tako zelo stari…
No če te zanima kaj bolj konkretnega kar vprašaj 🙂

Pastar je bil takrat še profesor zgodovine.
SLO – Lorenci J.
ANG- Ovin N.
MAT – Šket M.
KEM – Nagy
BIO – Veronik
FIZ – Jeričevič
NEM – ?
PSI-?
PED-?
GEO -?

A uči še kdo od teh?

Nagy ne uči več (nisem nikoli slišala za njo/njega) pa tudi Jeričevič je šel leta 2002 v pokoj, ostale še pa vse učijo. Aja pa Šketova uči slo tako, da to verjetno ni ista.
Nem uči Petanova (na šoli okrog 13 let) pa Munda (še mlajša), psi Topolnik Rajškova in mislim da Krajnčeva tudi, Zorič Grošljeva mislim da uči ped (sem bla na gim. tako da nisem prepričana), geo pa Horvat, Kotnikova, Trančarjeva… Ampak kot sem že rekla ti so verjetno vsi bolj pozno prišli na tretjo.

Torej učijo še Lorencijeva, Ovinova in Veronikova.

Končala leta 1996.
Imeli smo Županekovo za nem, Sobotkiewiczevo za zgo, Jeričevič je bil itak car, za slo je bila Petkova, za geo smo imeli eno starejšo, ki je pomoje šla že v penzijo, imena se ne spomnim, za mat. je bil Rojs – jao ko se spomnim štorij z njim, za ang. je bila Aličeva, za glasbo ali kaj je že bilo Nevenka – priimka se ne spomnim (šele zdaj vidim, kakšno luknjo imam v spominu, gotovo je tega kriv emšo). Jaz sem v gimnaziji preživela čudovita leta in tudi sama šola je bila zelo na nivoju.

Ej, a un še ima menzo spodaj, ma ne vem imena, vem da je zraven delala Darinka.

Pastar je pa ravnatelj že od vekomaj.

Naj se še javi kdo, da vidimo kok nas je.

Pa lahko noč.

Danilo še ma menzo ja, pa tud darinka še dela 🙂 kaj bi brez Darinke… 🙂

Pastar pa še ni tak dolgo ravnatelj… več kot 4 leta sigurno ne…
Rojs pa Petkova sta še tudi, Županekova pa ne več…

Pastar je postal ravnatelj leta 1991, 1990 je še z nami žuriral na maturantskem v Grčiji kot profesor zgodovine.
Ja sedaj se spomnim, Županekova je učila nemščino.
A je menza še vedno doli v kleti? Ja in Danilo je bil že takrat. Nam je stregel sendviče ( pol francoza) s šunko ali slanino.
Zorčeva pa mi je bila razredničarka.

Jaz pa sem končala lll.gimnazijo 1994 :o)
Mljask, kako bi zdaj en sendvič od Danila in Darinke ;o))

Pastar je takrat že bil ravnatelj (moj sosed pa že veliko prej,k oje še učil zgodovino:))
Biologijo je učila Strniša, Veronikova.
Angleščina: Ovin
Fizika: Gobec Leon , Jeričevič
Slovenščina:Mihurko Jasna
Nemščina: Šlajmerjeva (menda že pokojna, ampak ni preverjena inf)
Glasba in instrumenti: Alja Šulič
Zgodovina: Sobotkiewicz-eva
Zemljepis: Kracina
Kemija: Naji-eva, Cafnikova
Telesna vzgoja :Ruža
Pedagogika :Krajnčeva
Meni je bil eno leto razrednik Jeričevič, polap do konca Šuličeva.
Pa zadnji letnik smo imeli pouk na Pedagoškem faksu :)) Tam je blo tud fajn. jevelik krat kaka ura odpadla, ker ni blo profesorjev tja…huh to so bilo zlati časi :)))

Sedaj se spomnim, da me je nekaj časa učila nemščino tudi Šlajmerjeva, ki pa mislim, da je umrla.
Pa Kracin ( ne vem točno, če se je čist tako pisal), ki je delal urnike in po0tem skakal s tistimi velikimi polami ( takrat še računalniki niso bili tako razširjeni, tako, da je delal urnike za celo gimnazijo ročno).
Ruža me je gnala eno leto, eno leto za Zdenka, potem pa je prišel en mlad telovadec ???

evo, tudi jaz sem zaključila gimnazijo v letu 1994.
učili so me:
slovenščino mihurko
nemščino in angleščino polajnar
telovadbo ruža
biologijo strniša
geografijo kracina
fiziko jeričevič
za kemijo je bila Ivy
zgodovino marija jarc
matematiko milutinović

jih je pa verjetno že večina v penziji.

lep pozdrav v maribor, roza

Jaz tudi, jaz tudi :)))))

Še moj seznamček…

1. slovenščino – ma se ne morem spomnit kak se je pisala; bolj mala, sicer pa ful fajn profesorica
2. nemščino Munda
3. angleščino Bočnik
4. telovadbo Marušič
5. biologijo Hartman (ki je bla tudi moja razredničarka)
6. geografijo Kracina, pol pa Kotnik
7. fiziko Jeričevič
8. kemijo uf ena sitna…pa se ne spomnim priimka 🙂
9. zgodovino Horvat
10. matematiko Rojs

Pa ni dolgo odkar sem maturirala, pa mam že prazno glavo kar se priimkov tiče…ti pač nikol niso bli moja vrlina :))))

Lp iz pobeljenega Maribora 🙂

Hehe, še ena iz tretje. :))) Pa sem ravno včerja razmišljala, če bi se kdo oglasil ob postu na tretjo. :))))

Torej, končala 2000

SLO: Lešer
MAT: Milutinovič
ANG: Golob-Malenšek (v malih stekleničkah je strup) in Kosarjeva
NEM: Toričnik, Tiesel in Bočnik
BI: Veronik
KE: Pintarič
FI: Jeričevič (zdaj ga dostikrat vidim, ko gre po vnukinjo v vrtec :))
GEO: Kracina (on je bil legenda, pri nas je celi razred presedu v prvo vrsto, ker smo klepetali :)))
ZGO: Sobotkiewich
SOC: Radoavljevič
PSI. Topolnik
FIL: Šantl (Kar se Janezek nauči, to Janezek zna 😉
ŠV: Marušič – joj, še danes ga mrzim 😉
RAČ: Slavni Heri Š***** (pa da ne bo kdo Š spredaj pozabil)

Ja, to so bli lepi časi… Škoda da so tak hitro minili…. 🙁

LP; pd

Vidim, da dela cenzura :))) Torej, š p i č k a

No pa še jaz, končala sem 1999.

SLO: Irena Šket fakin (brez pomišljajev in pripomb…njene prve besede v prvem letniku…nočna mora….grški in rimski bogovi…)

MAT: ena ful mlada, ki je prišla tisto leto kot mi Katja ?????Ampak zakon!!

ANG: Nasta Ovin (ki je hodla domov gledat kako se kuha krompir….)

NEM: Teh je bilo preveč….vmes celo ena bolgarka, ki sedaj uči na Goethe inštitutu v MBju….me je skoraj kap ko sem hotela it na ZOP

BI: najprej Strniša (razredničarka, zakon!!) nato pa ena mlada (tut razredničarka, ampak se ne spomnim!!)

KE: Gospa Posel, vmes pa še nekaj mesecev od Herija Š***** sestra.

FI: Jeričevič (večje face se ne spomnim, da bi jo sploh imeli!!!)

GEO: Rojko (punce so se za njim metale men je bil anti do amena)

ZGO: najprej nuna Jarc, potem pa Vladko

SOC: Radoavljevič (luškan…za njim sem tut jaz kak uč vrgla..predvsem na ladji na poti na Ios….dokler ni izjavil, da je star 38 let …)

PSI. ena ženska, ne spomnim se več, mislim da Grošl

FIL: Šantl (eno vprašanje ki sem ga dobila je bilp Zakaj so filozofi samo napol modri?….še do danes ne poznam odgovora

ŠV: spomin mi jo je izbrisal…ženska, ki je igrala košarko v slo reprezentanci, pa vedno smrdela po vinu.

RAČ: Slavni Heri Š***** (pa da ne bo kdo Š spredaj pozabil)

Pa da na koncu ne bi pozabila še gospoda Pajka od likovne, ki smo ga enkrat namesto da bi šel z nami po galerijah našli pod klopco v parku, celega pokozlanega….grrrr….

Ampak ljub vsemu so bila najbolj lušna leta mojega življenja…..a lep pozdrav v MB iz LJ.

Tudi jaz sem končala III. gimnazijo 1991. Razredniki: Ribičeva, Gobec (fizika) in dve leti Grošljeva (psihologija). Kracina me je imel obrambo, kaka faca je bil. Veliko jih ne uči več, verjetno Cafa za kemijo, Valant za matematiko (joj, sem ga klela). Najboljša profesorca pa je bila za mene Jožica Lorenci.
Tista, ki je Pastarjeva soseda, pa je očitno tudi moja.

KOnčala 1990. Razredničarka Jožica Lorenci, ostali:

mat – Vajdič, Valant
ang – Ovin
nem – Zorec
zgo – Sobotkiewic, Pastar
likovna – Jeraj
zdravstvo – Strniša
obramba – Kracina
kemija – afnik
biologoja – Kuralt
fizika – Gobec
filozofija – Šantl
otp – ???
telov. – Heric
samoupravljanje – ???
psihologija – ???

Sošolec – ZLATKO ZAHOVIĆ!

Tudi jaz…lepi spomini…ko sem prišla najprej SŠPKU, ko sem odšla lll. gimnazija. Smer vzgojiteljska. Učitelji Valand, Milutinovič, Gobec, Ribič (nekaj takega, za kitaro), Lorenci (daljna soseda), Sentočnik…
Bilo je lepo…

Misxy, očitno sva bili sošolki. Sem Simona (Dragšič) Napast. Greš na obletnico 3. gimnazije 7.6????

New Report

Close