Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek indukcijska steklokeramična plošča ?

indukcijska steklokeramična plošča ?

lep pozdrav!

pripravljamo se za nakp stekl.keram. plošče,pa me zanima kakšne so vaše izkušnje glede indukcijske?ali ste zadovoljne ali je bolje če kupimo navadno.Zanima me tudi če katera ve ali je indukcijska kaj škodljiva ker je narejena na elektro magnetno sevanje?

vesela bom vaših odgovorov

Mene pa zanima, če obstaja kombinacija 2x plin in 2x indukcija?

Razmisli stroškovno: dražja je kot navadna steklokeramična. Posoda ni vsaka dobra. Prihraniš pa nekaj elektrike.
Pa še za trento: obstaja 2x plin in 2x steklokeramična. Za indukcijsko pa ne vem.

Jaz sem bila tudi v tej dilemi. Kupili smo indukcijsko, ki se je izkazala za najboljši nakup v kuhinji. Zelo smo zadovoljni in je ne damo proč. Glede škodljivosti pa moja mami ni najbolj navdušena nad njo, ampak …
Zelo priporočam indukcijsko.

Če imaš kaj take posode, ki ne gre gor (se nanjo ne prime magnetek), prodajajo tudi kombinirane, ampak je po moje bolje kupiti nekaj novih loncev in imeti vse indukcijske.

To je moje mnenje.

Se strinjam, da so dražje, ampak poleg elektrike prihraniš tudi dragocen čas, ker se skuha veliko hitreje kot na steklokeramiki.

En mesec imamo novo kuhalno ploščo 2 indukcijski, dve steklokeramični. Za kombiniran nakup sem se odločila, ker sem imela kar nekaj posode na katero se magnetek ne prime in ni uporabna za indukcijsko. Še danes mi je žal, da nisem ubogala moža, ki mi je rekel naj kupim kuhalno ploščo s štirimi indukcijskimi ploščami. Kljub temu, da sta steklokeramični kuhališči hi izvedbe, sta v primerjavi z indukcijskimi zelo počasni. Kuhanje na indukcijskih ploščah se primerja s kuhanjem na plinu. Hitro zavre in ko hitrost znižaš tudi takoj neka vreti. Čiščenje indukcijskih plošč je veliko laže, ker se ostanki hrane, ki skipijo na zapečejo na ploščo.

Moje mnenje je, da če imaš cca 800€ za nakup indukcijske plošče, boš imela še tistih nekaj € za nakup posode, ki v Merkurju ni niti tako draga. Za indukcijsko ploščo so primerni tudi emajlirani lonci Emo, ki so sploh poceni.

ce nebi imela ze od prej kar nekaj posode, ki ni primerna za indukcijo, bi kupila 4 indukcijske, tako pa imam 2+2.
kuhava pa večinoma na indukcijski, ker je res veliko hitreje.
ko bo treba zamenjat bodo sigurno vse 4 indukcijske

Pozdravljeni!

Sem moderatorka na forumu Opremljamo stanovanje in sodelujem z internetno trgovino TON

Mnogim sem že svetovala glede optimalnih nakupov…

Kot so vam že v zgornjih odgovorih povedali, je indukcijska kuhalna plošča res nekoliko dražja, vendar pa vam nudi ogromno prednosti (dosti nižja poraba energije, prihranek časa zaradi hitrejšega kuhanja, veliko večja varnost, manjša umazanost kuhinje…).
Tudi HiLight kuhališča se med seboj razlikujejo in če cenovno primerjamo kvalitetno HiLight kuhališče in indukcijsko, v ceni ni več ogromne razlike.
Glede škodljivosti pa takole… Če primerjamo spekter elektromagnetnih valov posameznih naprav, ki nas obdajajo, je indukcijska frekvenca blizu frekvencam zemeljskega polja. In glede na to dosti manj škodljiva kot mobilniki ali recimo mikrovalovne pečice.

Na temo indukcijske plošče si lahko dosti preberete v teh postih:

Lahko me pokličete na tel. številko: 041 442 160, pišete na naslov: [email protected] ali pa izpolnite zahtevek za ponudbo, tako da kliknete na spodnji naslov, vnesete podatke in na mail boste prejeli informativno ponudbo s ceno, sličico in vsemi pripadajočimi tehničnimi lastnostmi ter opisom posameznega aparata…

Ne pozabite opisati svojih podrobnejših želja, saj bo tako ponudba še bolj prilagojena vam.

Lep pozdrav,

Maja

********************************** <http://www.trgovina.over.net/b2c/index.php> [email protected] 041 442 160

O, super info. Hvala. Človek se uči, dokler je živ. :)))
No, ko smo mi opremljali kuhinjo so bile indukcijske plošče za vsaj 120, 150 k SIT dražje kot steklokeramične. Samo razlika v ceni indukcijske je takrat znašala več kot dva letna proračuna za elektriko v naši družini. Ker takih prihrankov zagotovo ni, smo se odločili za manjšo investicijo kljub nekaj višjim stroškom.

Enako pri nas!

Indukcija je res zakon: kratek reakcijski čas, čista, varčna… Ko smo opremljali kuhinjo, sem izračunala, da se mi bo razlika v ceni plošče gotovo povrnila v njeni življenjski dobi z nižjo porabo: torej so blazno enostavno čiščenje, prihranek mojega časa in neopečeni prsti samo še bonus. In tudi meni je hudo žal, da imamo 2 steklo + 2 indukcija – zaradi par piskrov, ki jih zdaj sploh ne uporabljam več, ker sem potem nakupila vse novo samo za indukcijo. Priporočam.
PS: kombinacije plin + indukcija še nisem zasledila. Če je prostor v kuhinji, se mi zdi izjemno posrečena varinata dveh ločenih plošč: 2 x indukcija in nekoliko stran 2 x plin: to pa se dobi. Seveda je potem treba montirati 2 napi (ali pa eno ogromno), vendar sem že videla tako postavitev (z dvema okroglima napama 45 cm): noro dobro 🙂

Pridružujem se navdušenkam indukcijske plošče. Sama imam 2+2, tudi jaz sem se tako odločila zaradi par loncev, ki mi niso pasali na indukcijsko. Sedaj jih uporabim le v izjemnih primerih, ko naenkrat potrebujem 3 kuhališča.
Skratka, ni toliko dražja, kot ti daje zadovoljstva pri kuhanju. Jaz bi danes absolutno kupila 4 indukcije.

mi imamo kombinirano :2x indukcijsko grelo in 2x navadno steklokeramično grelo – mislim, da povem vse, če povem, da uporabljam izključno indukcijsko – je neprimerno boljše, vsaj zame

še ena s sistemom 2+ 2. če bi vedela, kako super je inducijska, bi bile verjetno vse 4 indukcijske. ko ta crkne, definitivno!

New Report

Close