Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja Slabost v avtu – kaj pomaga?

Slabost v avtu – kaj pomaga?

Bliža se čas potovanj,
enega naših 2,5 letnih dvojčkov pa pesti potovalna slabost.
Še posebej, če je cesta nekoliko ovinkasta in če je toplo.
Revček postane zelen in bruha.
Ker je zadeva precej neprijetna – tako zanj kot za nas –
vas prosim za kakšen nasvet, kako odpraviti ali vsaj omiliti slabost.

Včasih so bile neke tablete (dramamine, če se prav spomnim), po katerih si bil zaspan?
Pa neki magnetni trakovi so tudi?
Ste morda slišali tudi za kakšen homeopatski pripravek?
Ali je otrokom slabo tudi v letalu?

Vsak nasvet bo dobrodošel!
Nataša

Zveni trapasto, pomaga pa zanesljivo – žvečenje kruha.
Jasno brez namazov in oblog….

V avionu pa naši pomaga žvečenje žvečilnega gumija. Tam je tako problem samo pri vzletu in spustu, vmes pa ni bilo slabosti.

nova
Uredništvo priporoča

Tablete Dramina se še dobijo. Pomagajo pa tudi ingverjevi bomboni. Ker so mehki, ni nevarnosti, da bi se zataknili v grlu, ampak za malčka so pa verjetno premočnega okusa.

isti problem .. neugodno do konca .. tudi ko grejo z vrtcom z avtobusom kam … mu vedno dam tabletko za sabo .. Dramida.

preverjeno pomaga in kar daj mu .. veliko bolje kot da se matra.. pa še vi z njim … jaz zdej mojega včasih kar mal pohecam .. pa mu dam kak mini bombonček naj ga popije z vodo (kao tabletka) .. ker ve da mu tabletka pomaga .. jaz pa vem da je zdaj (pri skoraj šestih) … tudi malo v podzavesti … včasih pali 🙂

B.

Pomaga jabolko, ingverjev čaj, prepečenec, …
Svetujem, da nekaj časa pred in med vožnjo ne pije mleka in sladkih sokov ali pa je kaj mlečnega. Vredu pa je, če greste na daljšo pot ponoči, ko se pač bolj spi in nima želje preveč gledati skozi okno, da bi kaj videl.

LP

Res se slisi trapasto, ampak preverjeno dela. Caz popek zalepis “flajster” in si resen, v hujsih primerih si v popek das se manjsi okrogel kamencek. To ni zafrkancija!!! Stvar je veckrat preverjena na vsaj treh odraslih ljudeh (sopotnicah na zadnjem sedezu – ob dojenckih). Ce stvar deluje tudi pri otrocih se nisem preveril, vendar mislim v kratkem, ker tudi moja hci zadnje case kaze znake slabosti, ko se vozimo po ovinkastih cestah.

ja tale flajšter kar pomaga, smo mi tako brez slabosti prišli čez Rebrnice ko je bil sinko star 2-3 leta, sedaj pri 4 letih pa opažam da mu je samo še malo slabo in se malo ustavimo, kupimo kakšno žemljo in je vse OK.

še ena Nataša

nataša

ja to baje pomaga … nam do zdaj ni .. bomo pa spet malo sprobali 🙂

Popolnoma se strinjam z nasvetom “Očke”. Hčerki smo vedno dajali tablete proti slabosti, ker pač ni prenašala vožnje. Po približno 15 km ji je bilo že slabo. Od prijateljice sem slišala, da nalepi “flajšter” preko popka. Tudi mi smo poskusili s to metodo in ne uporabljamo več tabletk. Približno pol leta in ni nobenih slabosti več. Upam, da bo tudi Vam pomagalo.

Lep pozdrav!

Je to kakšen poseben obliž ali kar navaden “hansaplast”?

Sliši se še najbolj mikavno, saj malčku, ko mu je slabo, ne morem dati kruha, ker ga noče.
Tablete delujejo, ampak če gre, bi poskusila najprej brez kemije.

Ingverjev čaj?
Kje se ga kupi, kako pripravi?

Vsem hvala za nasvete, poskusila bi vse – samo da bo vožnja v veselje in ne muka. Včeraj je bruhal že na poti iz Ljubljane do Iga, revček.
N:)

V lekarni kupiš ingver, navodila ti bo pa dala farmacevtka.
Jaz sem uporablja tudi ingver, ki se dobi kot začimba – pol čajne žličke v mlačno vodo ali pa v sadni čaj.

LP

V lekarni smo kupili zapestnici. Sta pletene, na sredi imajo dodano plastično kroglico, ki masira točno določeno točko na zapestju oz. malo višje. V navodilih je vse narisano in preverjeno pomaga.

Kakšna zapestnica kje to,koliko stane in če potem deluje.

Definitivno ti odsvetujem kemijo-tablete, ker razen drugih škodljivih vplivov je otrok še zaspan in tečen.

Pri nas so tudi zapestnici iz lekarne, proti slabosti odpovedale.

Ne znam ti svetovati, ker nismo še pogruntali kaj je to?

Pravijo, da ko zrstejo je boljše:-)))

lp,
Maja

Jaz sem zrasla, pa mi ni nič boljše. tako rad bi šla kdaj na jadrnico ali kako drugo plovilo, pa mi je tako slabo, da je groza. Še na 10 nadstropnem trajektu sem bruhala.

Jaz sem bruhala za vsakim ovinkom. Pomagalo mi je, ce sem polizala koscek limone. Ne vem pa pri kateri starosti je to ze mozno.

Če gremo na krajšo pot, npr. pol ure vožnje, gremo zjutraj, na tešče, se ustavimo vmes. Jemo šele, ko pridemo na cilj. Ko pa gremo npr. na morje, potem hčerki dam pol tabletke Dramina, da se ne muči, ker je tudi njej neprijetno, če bruha v dveh urah vožnje tudi tri krat.

Živjo.

malo obujam staro temo. kot otrok sem redno bruhala v avtu. slabo mi je bilo že zaradi grenkega okusa tablete ki mi je ni uspelo pojest da se nebi mal stopila. no tableta gre zj gladko dol (stara bom 18) Relacija slovenj gradec – rogla (vožnja okoli slabo uro) je najdalša kar je šlo brez tablete brez bruhanja a precej slabo. zj pa otkar sedim spredi je bolš sam ko je potreba da sedim zadaj mi niti tableta ne pomaga več. ne vem kako še naj ukrepam ker učasih pride da moram sedet zadaj. trudim se zaspat pa mi lah tut u spanju slabo postane. grozno je.

strah me je ker bom začela z vozniškim. sicer pravijo da ko voziš ni slabo sam vseeno. je komo blo vseeno slabo?? ker po tableti sem GROZNO zaspana in zmožna spat tut 3 ure in več skup ker se mi blede da ne morem govort ker mi usta ne grejo tok me uspava tableta zato je jim izogibam.

upam na predloge 😀 hvala
pikica pokica

Tablete proti slabosti (ki pa zraven še uspavajo) so slaba rešitev. Jaz sem bila v mladosti po njih še cel dan praktično v “komi”. Ko smo šli s šolo z avtobusom v nek muzej, sem zaradi tablete, in posledično zaspanosti, tam komaj stala na nogah.

Umirjena vožnja bo zagotovo vsaj malo pomagala.

New Report

Close