Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Čokoladni liker

Čokoladni liker

Zanima me kak recept z jedilno čokolado in brez pudinga, če sploh gre. Hvala in lp!

Tole kopiram iz receptov od MimiN. če česa tam not ni, potem ne obstaja 🙂

Čokoladni liker
Koliko alkohola dejansko ostane v čokoladnem likerju?
Preračunala sem za svoj recept, in sicer je prišlo manj kot v vinu, nekaj podobnega kot v pivu, t.j. 7-8{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}, odvisno od tega, koliko ga pri segrevanju še izpari. Lahko ramišljamo tudi takole: za 2 l čokoladnega likerja porabim ½ l ruma in je odličen.
Obstojnost čokoladnega in podobnih likerjev je odvisna od količine alkohola v njih.

Varianta 2:
 20 dag čokolade v prahu
 1 kg sladkorja
 1 l prekuhanega mleka
 4 dl žganja
 1 dl ruma

Zmešamo čokolado in sladkor, vmešamo v mleko. Vse skupaj kuhamo 35-40 minut, tako da se sladkor in čokolada dobro raztopita v mleku. Posodo nato odstavimo, primešamo še žganje in rum.

Varianta 3:
 300 g mlečne čokolade
 1 kg sladkorja
 1 l prekuhanega mleka
 2 dl slivovke
 3 dl ruma

Zavremo mleko, nato dodamo sladkor in raztopljeno čokolado. Na rahlem ognju med mešanjem kuhamo 10 minut. Odstavimo z ognja, dodamo slivovko in rum. Namesto slivovke lahko uporabimo tudi samo rum, tj. skupaj 5 dl ruma.

Varianta postopek: Zakuhaš mleko z vsem sladkorjem. Ko zavre in se ves sladkor stopi, vmešaš prašek 2-eh čokoladnih pudingov. Dodaj ½ l ruma, v katerem si razmešala čokolado v prahu.
Varianta havanska: Namesto čokoladnega pudinga dodaš puding vanilija-kokos, nato še belo čokolado in havanski beli rum. Liker je še boljši kot iz temne čokolade, samo dražji zaradi havanskega ruma.

Varianta Ponarejen čokoladni liker 1:
 1 l mleka
 90 dag sladkorja
 cel Benko kakav
 ½ l ruma ali konjaka

Mleko segrej s sladkorjem, da se sladkor stopi, zavreti pa ne sme. Ko je sladkor stopljen, vsuj notri cel Benko kakav (Nesquic ali podobno) ter primešaj rum ali konjak.

Varianta Ponarejen čokoladni liker 2:
 2 l mleka
 1 kg sladkorja
 1 plastenka Benko
 1 l ruma
 3 rumenjaki

Mleko, sladkor in Benko dobro prekuhaš. Nato dodaš rum in dobro stepene rumenjake. Vse skupaj še z mikserjem dobro zmešaš in naliješ v steklenice. Liker je polnega okusa in zelo dober

Varianta kot jajčni:
 5 rumenjakov
 30 dag sladkorja v prahu
 2 vanilin sladkorja
 ¾ l mleka
 ¼ l alkohola 96{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}
 1 dl ruma
 kakav po okusu

Mleko, 10 dag sladkorja in vanilin sladkor na majhnem ognju zavremo in 6-8 minut počasi kuhamo. Dodamo rumenjake, rum (in kakav) ter stepamo, da se zgosti. Napolnimo v steklenice in dobro zapremo.

Hvala ti, res. Veš, včeraj zvečer me je pičilo, da bi ga delala, pa nisem imela pudinga in čokolade v prahu. Zato sem spraševala. Hvala, ga bom naredila danes po enem izmed receptov.

LP!

New Report

Close