Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek kako se napiše pritožba ( na policijo)

kako se napiše pritožba ( na policijo)

nekaj sem na hitro našla na netu,mogoče tako izgleda pritožba zoper policijo..Namreč dobili smo kazen za 120.000. sit vendar nič nismo krivi, madonca kako sem jezna, ne bi rekla če bi bili svaj krivi svaj toliko kolikor imam umazano pod prsti..

PRITOŽBA
NA PODLAGI ZAKONA O DOSTOPU
DO INFORMACIJ JAVNEGA ZNAČAJA

Vaše ime in kontakt:
Ulica in hišna številka:

Poštna številka in kraj:

Ime: de
Priimek:
Telefon*:
(domači:) (GSM*)
E-pošta*: Faks*:
* Podatek ni obvezen, vendar priporočamo, da ga navedete zaradi morebitnih dodatnih pojasnil.
Zakaj se pritožujete (obkrožite ustrezno)?

– Molk organa
– Zavrnilna odločba št. (vpišite datum in številko odločbe):
– Informacija, s katero ste se seznanili, ni informacija, ki ste jo zahtevali
Kateri organ je izdal zavrnilno odločbo ali je v molku?

Naslov organa:

Kdaj ste prvič vložili pisno zahtevo?
Prosimo, priložite kopijo vaše zahteve.
Kateri dokument ste zahtevali, pa ga niste prejeli?

Prosimo, priložite kopijo odločbe.
Navedite ime in priimek uradne osebe, ki je odločbo izdala (če ta podatek imate):

Navedite, kaj ste še priložili prilogi:

Na kratko opišite, zakaj se pritožujete:
(Zakaj niste zadovoljni z odločitvijo organa? Zakaj menite, da je bila odločitev organa napačna?)

Ali ste razloge za pritožbo navedli še na dodatnem, ločenem listu (ustrezno obkrožite)?

DA NE

Vaš podpis: _______________________________ Datum: ___/___/_____

KOMU POSLATI PRITOŽBO?

1. Če ste od organa prejeli zavrnilno ali delno zavrnilno odločbo, ali ste prejeli napačne informacije, morate pritožbo poslati organu in ne Pooblaščencu. Organ 1. stopnje lahko namreč sam dopolni ali spremeni svojo odločitev.

V TEM PRIMERU PRITOŽBO POŠLJITE NA NASLOV ORGANA

2. Če pa gre za molk organa, torej, če v roku 20-ih delovnih dni niste prejeli odgovora, morate pritožbo poslati Pooblaščencu. Priložite tudi vašo zahtevo, ki ste jo naslovili na organ 1. stopnje, torej tisto, na katero vam ni odgovoril.

V TEM PRIMERU PRITOŽBO POŠLJITE NA NASLOV POOBLA

kaj naj bi pa naredili?

napisali pritožbo ker : v petek zvečer kupili rabljen avto ( pri privatniku ki se bavi z rabljenimi avtomobili) ker smo iz drugega konca Slo nam je dal registrske tablice od tega avtomobila in naj v ponedeljek zjutraj pošljemo tablice, da bo avtomobil odjavil iz prometa.In na nam poslal papirje po pošti da si lahko regist. in zavarujemo avto v našem kraju…Vredu pridemo domov seveda vsi navdušeni nad avtomobilom ( čeprav nas je nategnil za 240eur) V nedeljo peljemo k prijateljem nas ustavi policija in ugotovi, da ima avto od drugega avta registrske tablice , za katerega niso bile izdane..( smo že mislili da je avto ukraden)..Polocist nam je rekel da dobimo obvestilo po pošti..Čez tri dni dobimo v ovojnici en majghen listič na katerem je člen ZVCP-1 Člen 197 /8 + ček za 120.000 sit..Kar vrglo me je .. In kdo je zdaj kriv? Jaz ko nisem preverila v prometnem dovoljenju številk ali tisti ko nam prodaja avto z tujimi reg. tablicami??

nova
Uredništvo priporoča

Kazen se mi sploh ne zdi previsoka za tak prekršek. Očitno ste vozili avto s potečeno registracijo in bodite veseli, da niste povzročili prometne nesreče, saj bi v tem primeru krili vse stroške.

Jaz bi šla lepo na policijo in jih prosila za pomoč, povedala resnico in zato so tam, da povedo kako in kaj. Ko kupujemo avto, smo dolžni pogledat avto, pregledat, kasnejših reklamacij se ne upošteva, okej, to naredimo, da pa nam nekdo proda ukraden avto ali s takimi tablicami, ja kako naj to vemo, naj gremo prej na policijo preverjat??? Po mojem niste nič krivi, le žrtve prevaranta in zadeva je za policijo, ker bo papirnata vojska trajala predolgo bi šla jaz osebno na policijo in čao. Ali jih vsaj pokliči, zahtevaj šefa in povej zgodbo!

Prosim povejte , če je kdo že bil v takem primeru, da bomo še ostali vedeli kako odreagirat v takih situacijah. Tebi emilia pa želim, da se hitro vse reši Vam v prid!

Emilija avto se ne kupuje na ho-ruk sploh pa ne rabljen.
Kot prvo vedno se preveri št.šasije,motorja in pa,če je avto registriran ali se registracija v prometni ujema z temi številkami.
Kot drugo pa ne moreš reči,da vas je nategnil za 240€ saj vas v nakup verjetno ni prisilil.
Sam bi ga na policiji prijavil zaradi lažnih podatkov in namernega zavajanja kupca,seveda bo kazen ostala samo občutek bo boljši.
Mislim pa,da je tudi za pritožbo prepozno saj je verjetno že minil rok to je 8 dni.

žal ni minilo 8 dni.Obvestilo smo dvignili na pošti v soboto (včeraj) se pravi da je v soboto naslednjo preteče 8 dni..

A res niste pogledali reg. št. ki so na prometni in pa teh ki so bile na avtu?

Vozili ste se z neregistriranim avtom (oz. z avtom brez tehničnega dovoljenja). In to ste seveda vedeli, saj je na prometnem datum veljavnosti. Drugače se takšno stvar zelo poceni in zakonsko popolnoma neoporečno uredi z začasno registracijo, ki stane par jurjev, pa še vse papirje dobiš takoj s seboj. Kaj pa, če vam papirjev za registracijo sploh ne bi poslal?

New Report

Close