Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja Igralne urice pred vstopom v vrtec

Igralne urice pred vstopom v vrtec

Živjo!

Zanima me , če ima mogoče kdo izkušnje z raznimi igralnimi uricami, ki potekajo še pred vstopom v vrtec. Ali ste otroke kdaj vozili na kaj podobnega (v Ljubljani)? Imam punčko staro 2 leti in še ne razmišljam o tem, da bi jo vpisala v vrtec, bi bilo pa recimo jeseni fino hodit na kakšne take urice, predvsem zaradi zabave.
Malo sem brskala po internetu, pa mi vrže ven samo Walfdorski vrtec (kjer so urice za plačat) in pa vrtec Vrhnika, ki je kar daleč, če bi hoteli recimo redno hodit.
Imajo urice še kje organizirane, razen v teh dveh vrtcih? Hvala za nasvete!

Naš hodi, vendar v Kranju, za Lj. ne vem. In je zelo zadovoljen. Skupina je kar velika, 16 otrok, tam pa delajo vse, kar pač delajo otroci v vrtcu.

Pokliči na upravo vrtcev.

Mi smo našo vozili v Pionirski dom. Pogoj je bil takrat starost 3 leta vendar je naša začela z 2,5 leti. Ji je bilo pa zelo všeč in se mi zdi da se je kasneje to tudi obrestovalo pri vstopu v vrtec saj nisva imeli kakšnih posebnih težav z navajanjem.
lp!

Ja, skoraj v vsakem vrtcu jih imajo. Mi smo hodili od 3. leta, pa je bilo super. Otrok pa se vendar še ni zmogel ločiti od mene, niti ni mišljeno, starši naj bi bili zraven, trajalo pa je pri nas enkrat na teden uro in pol do dve. Spomladi je posebej fajn, ker so vglavnem zunaj. Je odlična predpriprava za vrtec, čeprav pri nas je bilo potem vseeno precej hudo, ker je seveda mislil, da bom zraven. V vrtec smo ga dali s 3 in pol.

M

Mojca Berdnik Vozel

Ojla!
V Ljubljani so pravljične in igralne urice tudi v knjižnicah – vsak teden.
Lp, Mateja

V LJ vrtcih ni igralnih uric – ker baje ni povpraševanja staršev.

S koncem septembra bomo v našem zavodu pričeli z izvajanjem igralnih uric in sicer enkrat tedensko v dopoldanskem času in enkrat tedensko v popoldanskem, odvisno od potrebe in želja staršev. Namenjene bodo druženju otrok in staršev, spoznavanju, igranju in klepetu.

Em, kateri pa je vaš zavod? 🙂

Zavod TAMAL-a, zavod za izobraževanje, svetovanje in socialno pomoč,
Ljubljana, Jurčkova ceta 205
tel. 051 369 900
kontaktna oseba Andreja Troppan

New Report

Close