Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Državna uprava-imate za otroke Božička oz. Dedka Mraza?

Državna uprava-imate za otroke Božička oz. Dedka Mraza?

Zanima me, če je kdo tu zaposlen v državni upravi in ali imate organiziranega Božička oz. Dedka Mraza? Kako to izgleda? Imate predstavo »zunaj hiše« ali si sami organizate, da se kdo našemi (našemi kdo od vaših ali pa je to kdo drug?)? Jih samo prijazno pozdravi, kaj lepega pove, jih objame…. Ali pa morda celo prinese darila (meni osebno to niti ni bistveno)? Kdo jih financira-starši sami ali služba? Sindikat? Koliko vredna so darila? Jurja ali več (koliko okvirno).

Šefinja pravi, da mi tega ne moremo imeti-ker smo vendarle državna uprava, sama pa vem, da imajo, pa me malo zanima kako je drugje in kako pogosto se to pojavlja. Od zaposlenih sta morda le dva ali trije v sindikatu… -tako da na organizacijo s strani sindikata ne moremo računati…. Za interno zadevo pa bi morali dati žegen šefi, pa nočejo… kao državna uprava.

Če ni skrivnosti, napišite kje delate-okvirno…. Jaz na enem od ministrstev. Ja, da o naši :-(( božičnici tudi ne pišem-ker je ni… Škoda!

nimamo ne Božička ne Dedka mraza za otroke, ne božičnice ali 13. plače….

Min za obrambo, imamo Dedka mraza za otroke, neka plesna predstava in darilo v vrednosti 10 jurjev, vse organizira sindikat. Zaposleni imajo tudi sindikalno zurko, pa dobijo neka simbolicna darila.

nova
Uredništvo priporoča

Ko sem bila pred leti se otrok smo imeli v kinu mojca dedka mraza in kaksno igrico. Vsak od otrok je dobil darilo glede na svojo starost. Vsakega posebej je dedek mraz objel in mu dal darilo, lahko si se z njim slikal ali mu kaj zapel. V kasnejsih casih smo imeli dedka mraza na magistratu, kjer smo gledali risanke a-la Lolek in Bolek in potem dedek mraz+ darilo. Oce je bil v sindikatu in je delal na vet. upravi. To so moji najlepsi spomini na otrostvo povezano z dedkom mrazom. Seveda poleg vzdusja doma in daril pod smrekco.
Mislim ,da imajo se sedaj organiziranega dedka mraza.
Ker sem sama danes zaposlena v privat firmi sem bila vedno zalostna ,da moj otrok tega ne bo delezen. Zato sem HVALEZNA za MONOVEGA DEDKA MRAZA, ki je bil tako prijazen, da je mojemu malcku poslal se vabilo. Mali steje dneve do nedelje, ko nas bo obiskal MONOV DEDEK MRAZ.

Mi tudi nimamo nič (Božička, Dedka Mraza, božičnice, trinajste ipd), razen sindikalnega darilca.

Mi smo imeli to nedeljo, organiziral je sindikat, vrednost darila cca 5.000 sit. Lahko so se pridružili tudi ostali, s svojim darilom. Organizirana je bila predstava gledališča Unikat z naslovom “Pravljična ura babice Pra, ki sploh ne pričakuje tigra…”. Na koncu je prišel še Dedek mraz in razdelil darila. Vseh otrok je bilo 31 (“sindikalnih” 13). Gre za ministrstvo.

_______________________________________ Nick ne odraža dejanskega stanja posledic :)))

Zaposlena v šolstvu, imamo dedka Mraza za predšolske otroke, izbereš darilo za 8.000,00.
Mož zaposlen na faksu, za dedka Mraza je treba plačati 2.500,00, pride dedek Mraz in dobiš simbolično darilce (otroški šampon ipd, brez veze).
Sicer nimamo nikoli božičnice, 13. plače ….

Pozdravljena,
pri nas je naša sodelavka (mimogrede neporočena, brez otrok in prvo leto v službi) organizirala dedka mraza, tako kot vsako leto to počne njen oddelek. DM bo danes popoldne, darila so starši prinesli sami za svoje otročke, služba prispeva le prostor in recimo obveščenost po emailu ter igrico, ki jo bodo zaigrali sodelavci.
Nimamo nobenih ugodnosti s strani vodstva, nobenih darilc (preje ko sem delala na upravni enoti smo dobili vsaj majhno pozornost npr. za božič in dan žena) je pa res, da smo prijeten kolektiv in si sami organiziramo novoletno zabavo….aja pa še to- delovni čas imamo pred prazniki recimo temu tako skrajšan za eno uro s pripisom, da če nam delo dopušča…..

Zaposlena na faksu.
Dedek mraz za vse otroke od 0-10 let, darila v vrednosti 10.000, predstava za otroke.
Vse plača in organizira faks. Mi samo otroke pripeljemo.

Kalina, moram te kar takoj popraviti – v četrtek smo imeli dedka mraza in darilo še zdaleč ni doseglo cene 10.000, temveč nekje okrog 3000, če štejem še darilno vrečko. Morda gre za 10.000 s predstavo (Picko in Packo) vred in vse skupaj nanese 10.000, čeprav dvomim. Starejša frajla je šla na predstavo in dobila darilo v vrednosti največ 3.000, mlajša pa je še premala za predstavo, pa smo dobili bon Baby centra za 3.000.
No ja, kaj pa vem kaj so dobili drugi. Ker pa sva zaposleni na istem ministrstvu, pa tudi veva, da obstajata dva sindikata, morda pa je tu razlika. Bom morala presedlat k drugemu, izgleda.

Anyway, vse je odvisno od sindikata, nič od ministrstva. Letos nam še prostora niso dali, smo bili v KD Črnuče, tako da…

lp

Aja, še odgovor Božičkici – nema trinajste, nema božičnice, ima regres!!!!

MNZ
ni božičnice, ni trinajste plače.
Naš direktorat organizira dedka mraza za otroke, za člane sindikata zastonj, ostali prispevamo po 6000. predstava (lutke) + darilo, ki ga lahko starši izberemo s seznama daril (so tudi darilni boni vmes, če hočeš). pride tudi taprav dedek mraz, ki razdeli darila:) otroci so navdušeni.

za naše otroke poskrbi izključno sindikat z simboličnim darilom in srečanjem z dedkom mrazom v igralih pri TUŠ-u. Delavci ne dobimo NIČ ! niti skromne malice, niti 13. plače niti božičnice ah ko bi vsaj plača bila takšna, da bi se ji tako tudi reklo. Menim, da imate nepoznavalci napačne informacije o tem, kako lepo nam gre (morda skromni peščici da -ostalim pa v večini ne). Pa srečno!

deana, če imaš že otroke, si itak že prevelika za darilo od dedka mraza, no

Upravna enota – popolnoma nič, ne za nas, ne za otroke, niti preko sindikata

New Report

Close