Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Verjamete v Feng shui….

Verjamete v Feng shui….

….. meni se to zdi čist navadna traparija, eno kompliciranje brezveze…..

Kaj pa ostali menite?

feng shui je filozofija, način življenja … ne pa neki nasveti po internetu 🙂

sej so neke osnovne smernice … ampak zadeva je velik bol kompleksna kot le to, da zadeve postaviš na pravilna mesta in bo vse OK 🙂

Dokler sem zdrava, srečna in brez problemov ne verjamem v nobeno stvar. Če bo kje zaškripalo se bom verjetno začela obračati v razne razlage, vere, načine, filozofije življenja….itd

Ja, je že ribica vse povedala.

Živi in pusti živeti

Ne boš verjela, ampak stare kmečke hiše so bile veliko bolj “fengšuijevske” kot sodobna domovanja. Zakaj morajo biti stopnice široke toliko in toliko, visoke toliko in toliko? Gotovo si že šla po kakšnih, ki niso bile OK? No, vse to je nekakšen feng šui oziroma pravila, ki ne izvirajo iz zakonskih predpisov, temveč praktičnih izkušenj in občutka za to, kakšno je udobno bivanje.
Trenutno je pač priljubljen feng šui, ampak verjemi, da bi se marsikdo v svojem stanovanju bolje počutil, če bi pri gradnji in opremljanju sledili pravilom, ki so jih poznali naši, slovenski pradedje.

nikoli take stvari nisem še naštudirala, ampak kar tako v naprej rečem, da ne verjamem nič od tega

Gotovo je nekaj resnice tudi v tem, nobena skrajnost pa itak ni dobra.

Glih en tolk kot v svinjske nogice, olje po žličkah, zelišča, zdravilne kamne, polaganje rok, zvončkljanje zvončkov in amtistove piramide pod stolom.

triptrapa točno v tem je poanta. Da se v svojem bivalnem okolju in okolju nasploh dobro počutiš. Včasih so ljudje še imeli pristen stik z naravo in s samim seboj in so se na ta občutja lažje oprli. Danes je žal ta občutek že pozabljen. Vendar ga še vedno ima vsak izmed nas, le potrudit se mora da ga najde in začuti.

no, FS je kot neka moda zadnjih let iz Azije prišla v naš prostor, ni pa to prav nič novega.
Škoda da nekateri mislijo da je to lari fari … to je v bistvu stik s samim seboj, s svojimi občutji in energijo ki nas obdaja.

najpreprostejši test na tem področju je občutek razmetanega ali pospravljenega prostora … kako se lepše počutimo v pospravljenem (brez raznorazne krame) prostoru 🙂

veš kaj, tole s stopnicami je pač tako

kako “udobno” in varno je po njih hodit, je odvisno od anatomskih značilnosti tistega, ki hodi po njih.
vsekakor ni prav, če je stopnica prekratka in komaj stopiš s stopalom nanjo, ali pa če je previsoka, da se moraš zavestno dovolj potrudit.

tole s feng shuijem nima nobene veze.

Tu se motiš. Stopnice so cela znanost.

Mi smo imeli neke slike v obliki puščice, če si predstavljate. Čudno sem se počutila vsakič, ko sem slikce pogledala. Resnično. Potem sem imela na obisku prijateljico, ki se spozna na te zadeve. Takoj ko je videla slike, je rekla: Uf, tole vam pa mora iti na živce, a ne? Ja, res mi gre, sem rekla. In potem smo naredili tako, da smo eno sliko sputili dosti niže.

Prej nisem imela pojma o feng šuju (razen tega, da ogledalo ne paše v spalnico), zadnje čase pa malo berem o osnovah oz. o največjih kiksih, ki jih lahko storimo. Se poskusim držati.

seveda je znanost… ampak ne nujno povezana s feng shujem

Feng shui je modrost, mejnik na prehodu z ravni intuitivnega, pradavnega doživljanja sveta, na raven prizadevanj racionalnega obvladovanja sedanjega fizičnega in družbenega.

Ukvarja se z natančnim definiranjem Qi energije bivalnega prostora, upoštevajoč subtilne energijske tokove, ki se pretakajo iz vesolja skozi naše telo.

To je veščina, ki se poslužuje z diagnostičnimi metodami, matematičnimi formulami, posebnim izrazoslovjem. Zahteva nadpovprečen posluh za naravo. Govorimo o dobrem feng shui, ko so vsi elementi skladni z zakonitostmi v naravi.

Kadar si ne moremo z logiko razložiti situacije ali nekega stanja, je napočil čas, ko nastopi modrost feng shui – modrost je namenjena vsem, ni pa za vsakogar!

Feng shui je umetnost obvladati nezaželene energije v bivalnem prostoru in pritegniti či energijo.
Glavni cilj feng shui je omogočiti dobavo dobrih Qi energij, kopičiti dobrohotne energije v bivalni prostor, ki zaigrajo na »človeško struno«, recimo v kitajskem vzdušju vibracij mehkih azijskih not. Povabimo zdravje in srečo v domače okolje, da bomo v ravnovesju z naravo in celotnim vesoljem.

Mirza Terzimehić, inž. svetovalec za feng shui Telefon: 01 50 71 856 GSM: 041 768 571 feng shui je enostavna, čudovita modrost http://www.mirza.si

Morda bi premišljevala na preventiven način, da se vzdušje v stanovanju lahko vedno izboljša in dvignejo vibracije do te mere, da je bolj in bolj prijetno v njem, da te vleče domov in uživaš v svojem “gnezdu”.

Ter, da se dobi občutek varnega in prijaznega bivanja, ker jo je vedno dovolj, nikoli je ne zmanjka, Dame Či – življenjsko pomembne energije, ki odžene negativne energije, odžene med drugimi tudi ta občutek negotovosti: … »če bo kje zaškripalo…«

Mirza Terzimehić, inž. svetovalec za feng shui Telefon: 01 50 71 856 GSM: 041 768 571 feng shui je enostavna, čudovita modrost http://www.mirza.si

No Katjusha je zadela pravo, čeprav to ustreza tudi pravi strokovni razlagi FS. Nekaj nas moti, pa ne vemo kaj. Ampak nelagodje ali karkoli že, pa občutimo. In če znamo svojim občutkom tudi kdaj prisluhnit, v naslednji stopnji tudi poštudiramo, kaj je tisto, kar nas moti. In “umetnost” FS je, da ti že pri načrtovanju gradnje ali opremljanju stanovanja misliš na te možne moteče elemente in se jih izogneš. In pri tem nam pač pomagajo knjige, internet…….Ja in še kako je res, da človek kar na novo zadiha, če pospravi kakšen kot poln krame…..in to je pravzaprav FS. Pospravimo navlako in sprostimo pretok energije.

Nekaj je za pobrat, vsega pa tudi ne…je zopet tako, kolk komu prinese k dobremu počutju in koga zopet moti. Mene recimo bi motile blazine v obliki srčkov v hiši in podobno….

Stare kmečke hiše, v katerih je prijetno bivanje, so vzorec intuitivnega slovenskega feng shui, ga lahko kar tako poimenujemo. Naši dedje so upoštevali in se ravnali po lastni – naravni intuiciji, recimo, prisluhnili so stari modrosti svojih staršev in so sadili sadna drevesa okrog hiše, saj so »slišali« sporočilo in nasvete:

Beži od smreke,
Ogibaj se hrasta,
Poišči lipo,
Najdi brezo.

Potem pa upoštevali:

To, kar je na pokopališču,
Ni na mojem dvorišču.

Mirza Terzimehić, inž. svetovalec za feng shui Telefon: 01 50 71 856 GSM: 041 768 571 feng shui je enostavna, čudovita modrost http://www.mirza.si

Uf, koliko čudnih vibracij za že preverjeno, 7.000 letno modrost, ki jo uporablja in prakticira pol človeštva!?

Med drugimi tudi naš največji umetnik v arhitekturi, svetovno priznan in največji »izvozni artikel« v Sloveniji, pionir evropske in moderne arhitekture, intuitivni fengšuist: gospod Jože Plečnik.

Mirza Terzimehić, inž. svetovalec za feng shui Telefon: 01 50 71 856 GSM: 041 768 571 feng shui je enostavna, čudovita modrost http://www.mirza.si

Res je °°ribica°°, kar si povedala: feng shui je filozofija, način življenja … ne pa neki nasveti po internetu

Čeprav si nekateri prizadevajo in želijo dobiti kakovostne in strokovne informacije samo preko interneta, ne da bi na predavanje prišli, morajo vedeti, da tako ne gre pri modrosti, ker je feng shui praktičen in konkreten, to je delavnica na domu, ki je predmet delavnice ter osebe v njem, seveda.

Mirza Terzimehić, inž. svetovalec za feng shui Telefon: 01 50 71 856 GSM: 041 768 571 feng shui je enostavna, čudovita modrost http://www.mirza.si

Katjuša je napisala:

»Mi smo imeli neke slike v obliki puščice, če si predstavljate. Čudno sem se počutila vsakič, ko sem slikce pogledala«….

Puščice, po svoji obliki, oddajajo energijo modificirane energije elementa Ognja 9, ki je najbolj Jang med petimi elementi, je zelo aktivna energija.
Opazujemo in upoštevamo energetske zakonitosti Petih tokov Jin in Jang, v katerih je koristno in praktično sporočilo, da je, med drugimi izvori, či energija prisotna tudi v oblikah, ki jih je pet skupin.
In vzorci, teksture, dizajn ter vse kar je špičasto, zvezdasto … oddaja energijo Ognja 9.
Če je preveč Ognja v stanovanju, je prisotno energetsko neravnovesje in neubranost, ki naredi občutek nelagodja, negotovosti, možnost prepirov …

Mirza Terzimehić, inž. svetovalec za feng shui Telefon: 01 50 71 856 GSM: 041 768 571 feng shui je enostavna, čudovita modrost http://www.mirza.si

Recimo jaz zelo slabo spim, če imam kakšno kramo pod posteljo (ker naj bi se tam zadrževala negativna energija). Pa še en primer imam; sin ima skoordinirano sobo tako, da naj bi vzglavje postelje gledalo proti jugu, kar je baje energetsko najbolj neugodno. Ko smo ga prvič položili v posteljo, se je takoj obrnil v nasprotno smer. Nekaj časa smo še vztrajali v prvotnni postavitvi, vendar se je vsakič obrnil nazaj. Tudi jaz imam podobno izkušnjo iz svojega otroštva.

Kolikor sem laično v tem, mi je všeč to, da vse staro zmečeš stran, skratka, da daš prostoru in sebi sveže dihanje, ne, da imaš vse kote zapolnjene, da skoraj ne veš kam stopiti…ja to mi je pa pri fengšuju res najbolje.

Drugače pa se itak raje oziram na svoj stil- občutke, saj jaz živim tam in neki oni svetovalec…in je lahko še tako moderno…če meni ne sede, le zakaj bom potem to imela, tako imela… in opazila sem, da imam dokaj blizu še kaj s fengijem;)).

Verjamem pa itak vedno le v vse tisto, kar doživim sama , no tko nekak, vse ostalo le spremljam, da vem zakaj gre, vzamem od vsakega le tisto, kar sede meni, kot sem že omenila in mislim, da je to itak najbolje.

Se podpišem pod tole.

New Report

Close