Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Nujno – plačilo po povzetju???

Nujno – plačilo po povzetju???

Pozdravljeni.
Zanima me kako poteka če nekomu pošlješ po pošti neko stvar, ki ti jo mora še plačati. Ali je bolje da mi denar prej nakaže na tekoči račun ali se da zmenit za plačilo po povzetju, a potem meni poštar prinese denar, ali kako? Pa da njemu zaračunajo stroške poštnine, potem jaz samo oddam na pošti in rečem da bo prejemnik plačal?
Hvala in lep pozdrav.

Greš na pošto, rečeš, da bi poslala paket po povzetju. Ti plačaš VSE stroške poštnine, ki jih potem dobiš nazaj, ko ti poštar poleg teh stroškov prinese še odkupnino.

stroške poštnine boš že morala ti plačati v vsakem primeru, na pošti ne moreš oddati paketa zastonj. je pa na tebi, kako se boš dogovorila za plačilo, z nakazilom na tvoj račun, ali kako drugače.

Tako je , kot pravi mimika. Je pa res, da ti pošta vzame še nek (majhen) procent ali znesek za to, da ti prinese denar nazaj.

Meni niso nic vzeli . Dobila sem toliko, kolikor sem zahtevala od kupca.

Lp, Maja

<http://majuska.moj-album.com/>

Ja, pošta vzame 320 sit kot provizijo za izplačilo.

Meni nikoli nič ne vzamejo, pa veliko pošiljam po povzetju.

Pošta ne vzame nič, poštnina je pač prišteta k znesku, ki ga želite od kupca in vse skupaj potem prinese npr. poštar. S tem, da vedite nekaj – če kupec paketa ne dvigne (kar se zelo lahko zgodi), paket pride nazaj k vam in ponovno plačate poštnino…

Boljša varianta je, da kupec denar nakaže, pokličete DOOR to DOOR in ta paket odnese kupcu, ki tudi plača poštnino, vi je ne.

New Report

Close