Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek umetna oploditev in izbira spola otroka

umetna oploditev in izbira spola otroka

Upam, da se ne bo kdo razjezil name, ker štartam s predpostavko, da hvalabogu za zanositev, donositev in zdravega otroka, zanima me le (tiste, ki imate izkušnje) ali je res, da si lahko pri umetni oploditvi tudi nekako izbereš spol otroka oz. da je več možnosti, da “zadenejo” željen spol, če ga izraziš.
Res se ne jezit name, jaz takih izkušenj nimam, sem zanosila naravno, je pa pred nekaj dnevi potekala debata v družbi, pa eni so trdili, da je to res, drugi da ne.
Hvala za vaše odgovore.

Da se izbrati spol otroka. Zdravniško je to mogoče, samo mislim, da ne delajo. Načeloma so odprti samo pri primerih, kjer se npr. pri enem spolu prenašajo dedne bolezni.
Ne vem pa, če to že delajo pri nas. V tujini vsekakor se dela. Samo mislim ba je tudi tam bila polemika ali je to etično sprejemljivo….
Tako da odgovor je: da se, če delajo ali ne pa ne vem!

LP

Pa še nekaj, ne morejo ga kar zadeti, v spermi pod “ne vem točno katera luč mora biti” lučjo ločijo x in y in potem oplodijo z določenim spolom.
LP

nova
Uredništvo priporoča

Da se marsikaj – problem je pa etika in vprašanja glede tega.

Jaz bi raje genetiko razvijala v smeri ” popravila ” dedne zasnove do te mere, da bi določene gensko pogojene bolezni, težave izkoreninili oz. olajšali – omejili.

Mislim pa da je kloniraje in raziskave glede tega v polnem teku……..nekontrolirane posledice si pa lahko misliš.

Malo sem zašla, samo se mi zdi, da bomo kmali naročale potomce po katalogu.

Za spol ne vem, lahko ti pa naredijo, da bo blond.

ma, vstavijo ti najmanj 3, kakšnega spola pa je, pa dvomim, da lahko izbiras, ponavadi se obdrži itak samo eden.
lp

Če zahtevaš ti zrihtajo da bo imel modre oči.

Ja sem slišala,da lahko zrihtajo da ma dolge noge,ha,ha ,ha

Kot prvo oploditev z biomedicinsko pomočjo če lahko imaš otroke ni možna. Ta rezervirana za izključno neplodne pare. In tudi za te pare ni možna izbira spola otroka.

Izbira spola je možna za pare z redkimi genetskimi boleznimi, kjer se ve recimo, da se bolezen prenaša samo na fante in v tem primeru paru prenesejo punčke. Mora pa biti najprej dokazana genetska bolezen, šele potem greš lahko na tak postopek. Komisija za etiko je v Sloveniji (na srečo) za stroga in temu primeren je tudi zakon.

nine ravno obratno. Po zakonu lahko vstavija največ 3 zarodke! Pa še to danes že v večini primerov vstavljajo 2 zarodka, kadar je ženska zdrava pa le enega.

Brez zamere, drage moje, ampak v Sloveniji je oploditev ‘v epruvetki’ dovoljena le neplodnim parom. In verjemite mi, da se po letih truda, preiskav in zdravljenja, ne obremenjujejo s spolom otroka. Z odprtimi rokami sprejmejo enega ali drugega.

Drugače pa – ja, znanost gre z dolgimi koraki naprej in določiti spol prav gotovo ni več umetnost.

Se podpišem pod Kittty in Sirius*.
Vsak par, ki mu je usojena umetna oploditev pri sebi razčisti z mnogimi dilemami. Spol otroka sploh ni pomemben. Pomembno je to, da paru s pomočjo umetne oploditve pomagajo do tako zaželjenga otroka.
Pa veliko zaželjenih sončkov nam želim.

Ste me prebrale dobro? sem začela s predpostavko, da hvalabogu za zanositev, donositev in rojstvo zdravega otroka. se ne preseravam in spraševala sem le o tehniki, ne o etiki. sicer pa hvala, v družbi imamo dva para prijateljev, ki so v začetku postopka zdravljenja in smo se pogovarjali o tem, naneslo je tudi na spol, in ker dopuščam možnost, da si vsi ljudje niso enaki, lahko mirne duše povem, da bi oba para želela otroka določenega spola, bodo veseli seveda vsakega, le želijo si bolj enega spola kot drugega. jaz jih ne obsojam, se čudim, to je res, jih pa ne obsojam.

tudi sami si želim otroka in nam je vseeno. res je, da je medicina zelo napredovala, vendar po vsem tem čakanju želiš Otroka – zdravega in spol ni pomemben. smo se pa zadnjič nasmejali, ko so se v družbi hecali – ni važno kaj bo, samo da bo pubec zdrav. Srečno vsem, ki kot mi še vedno čakate.

New Report

Close