Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek zobobol in bolniška

zobobol in bolniška

Me zanime, bi ve ostale dan ,dva doma na bolniški zaradi zobobola?Ne sprašujem zase,meni osebno se zdi to neresno do svoje službe.Sprašujem zato, ker sem v vlogi delodajalca.

Odvisno od intenzitete zobobola. Neresno bi bilo oditi v službo in biti nesposoben za nič zaradi bolečine.

zobobol je lahko huda stvar, če se zob zdravi, če je zaposleni naredil vse, da zobobola ne bi bilo več, ja, jaz bi mu pustila da je 2 dni na bolniški. Če pa samo doma tablete žre, potem pa ne …
t.

Ja če zelo močno boli pol dejansko nisi sposoben delat.

Ce je bil na zdravljenju in mu je zobar rekel naj ostane doma, potem pa ja.
ČE pa res samo doma teblete žre, potem pa ne.
Sicer pa če prinese bolniško od zdravnika, mu je ti ne moreš zavrniti, ne?

Zobobol se da hitro sanirat. Jaz sem šla enkrat med službo k dežurni, ker ni blo za zdržat, ampak potem sem prišla nazaj. Dva dni ostat doma zaradi zobobola je za lase privlečeno, ker z nažiranjem s tabletami ničesar ne rešiš. Jaz na mestu delodajalca, tega ne bi tolerirala.

Ne bi? Kaj pa bi naredila, ko bi dobila bolniški list?

Jah, temu pač ne bi mogla oporekat… Ampak, še enkrat – zobobol ima vzrok, ki ga tablete proti bolečinam ne odpravijo.

Jaz sem po puljenju zoba dobila 1 teden bolniške.
Mogoče je pa to.

Pri dvajsetih letih mi je zobar izruval spodnjo osmico. Tud za fehtat nisem bila dobra in mislim, da sem bila tri dni doma. Samo pravo bolečino moraš spoznati, ali bolje rečeno: samo tvoja izkušnja ti spremeni pogled na stvar.
Pa lep dan želim brez bolečin!

Jaz sem tudi bila teden dni doma,prav zaradi zobobola.Bila zaotečena in imela antibiotike.

ne moremo sodit po sebi,ker je tudi zobobol od primera do primera drugačen(tudi pri enem človeku ni dvakrat enak),tako ,da bi kar rekla,da bolniške ti tudi zobozdravnik ne da zastonj.

Avtor: Niki
Datum: 28-11-06 11:52

Zobobol se da hitro sanirat. Jaz sem šla enkrat med službo k dežurni, ker ni blo za zdržat, ampak potem sem prišla nazaj. Dva dni ostat doma zaradi zobobola je za lase privlečeno, ker z nažiranjem s tabletami ničesar ne rešiš. Jaz na mestu delodajalca, tega ne bi tolerirala.

***

Ni nujno tako. Ko je mene začel boleti zob, sem šla k dežurnemu, ki je po sliki ugotovil, da gre za proces na koreninah in me napotil na kirurgijo, kje so me sprva hoteli naročiti ( to je bilo junija ) za operacijo nekje pred novim letom. Ker so bolečine bile grozne in neivzdržne, sem ga nekako prepričala da me je sprejel takoj. So primeri, ko se zob ne da popraviti in ko ga zobozdravnik ne more spuliti, temveč je potrebna operacija. To pa ne gre tako hitro. Ne prehitro sklepat, če ne veste za kaj gre!

LP

Če je bil pri zobozdravniku in mu je le ta dal bolniški list potem je lepo to tudi sprejeti. Je lahko taka stvar tudi veliko bolj resna kot kakšen prehlad, ki ga marsikdo preleži v postelji in na bolniški. Je pa odvisno tudi od same narave dela. Če gre za stik z ljudmi in imaš vse sprednje zobe pobrušene, mislim da ni primerno; ali pa če si z izpuljenim zobom nekje, kjer je strašen prepih….itd.
Sem bila ravno pred kratkim onesposobljena zaradi zoba za 4 dni. Nisem mogla ne jesti, piti, govoriti… Sicer sem v službo prišla, nafilana s tableti, ampak na telefone se pa nisem mogla javljati….

Bolniški list je zate dejstvo. O tem ni kaj odločati.

Če in ko ti razmesarijo pol čeljusti, da niti pit ne moreš – a greš tak v službo? A to pa je resno?

Mene je tudi bolel zob in sem sporočila v službo, da me ne bo, ker me pač boli. Šefinja je rekla, da naj grem šintarjem v Nebotičnik. Aha. Mami sem izmaknila pol litrško flaško šnopsa in hajd. Nekje na sredini nešteto stopnic – joj, kako polžje so bile zavite – sem se zvrnila in pristala na dnu stopnic. Jasno: telečja kolena, smrdela … in so poklicali reševalca. Na urgenci so ugotovili, da imam več šnopca na plašču kot v želodcu in so me poslali domov. Sicer takrat se je nekaj filma v glavi strgalo, a zobobola od takrat nisem imela nikoli več, šnopca pa še pogledati ne smem, kaj šele da bi ga vohala, še manj pa pila.
lp

pred dvema dnevoma sem bil bi svojmu zobozdravniku zaradi bolečin v spodnjem levem zobu..bil je za izdreti saj ga je že pol manjkalo..zob mi je komaj izdrla v cca 30 min..ko me je doma inekcija spustila so nastale grozne bolečine ki še trajajo še zdej..spodnja čeljust je zelo zatečena in učas postane tudi mravlinčasto na ustnicah…zanima me kaj bi bil vzrok?

aleš

New Report

Close