Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek pecivo “na suho”

pecivo “na suho”

Tiste, ki ga delate, mi boste znale povedat – ali lahko že vse naredim danes, potem pa pustim do jutri v hladilniku, in samo v pečico vržem.

Sej recept je itak tak, da se morajo sestavine oz moka dobro (1/2 ure) prepojit preden damo pečt.

HVALA.

Ja jaz sem ga že velikokrat pekla, je zeeeelllo dobro, mislim da ne bo nič narobe, če danes vse sestaviš in jutri spečeš. Jaz tudi potico zvečer naredim, dam na hladno čez noč in drugi dan spečem. Je zelo njamsi.
Pa velik dober tek vam želim.

zanima me in duda,

mi lahko razložita prosim, kakšno je to pecivo “na suho”. Zelo rada pečem, za to pecivo pa še nisem slišala.

Pozdravček,
igMA

Pojdi na Kulinarična Slovenije in pod rubriko sladice in odtipkaš pecivo na suho. Je ful dobra sladica, kot bi jedla gibanico.

to je to:)) pa dober tek

PECIVO »NA SUHO«

Sestavine:

2 jogurtova lončka moke
1 pecilni prašek
1 jogurtov lonček sladkorja
1 vanili sladkor
margarina za pekač

Nadev:
4 velika jabolka
50 dag skute
2.5 dl mleka
2.5 dl sladke smetane
3 jajca
po želji pest orehov ali mletega maka

Postopek:

V posodi zmešaj moko, pecilni prašek, sladkor in vanili sladkor. To razdeli v tri jogurtove lončke. Pekač (30×25) dobro namaži z margarino, posuj prvi lonček mešanice, nanj posuj 1/2 naribanih jabolk, na jabolka razdrobi 1/2 skute, (po želji posuj s polovico mletih orehov ali maka), nato zopet posuj z drugim lončkom osnovne mase ter ponovi z jabolki, skuto (orehi ali mak). Na koncu posuj z zadnjim lončkom osnovne mešanice. V posodi dobro zmešaj mleko, smetano in jajca, sladkaj po okusu, ter polij po pecivu. Malo počakaj (približno 30 min), da se jajčna mešanica dobro vpije, potem pa speci v že prej ogreti pečici pri 180°C cca. 45 min.

Hvala!!!!:)))

To bom pa že v soboto naredila!
Jaz včasih naredim potico “ala gibanica”. Osnovno testo za potico, potem pa ko ga rrazvaljam, namažem vse štiri nadeve po pasovih. Okus pride enkraten!

Lep večer!

New Report

Close