Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek PES-BLOK

PES-BLOK

Punce, a mi lahko poveste, če imajo stanovalci v bloku psa, a ga morajo imeti na vrvici ali to ni nujno.
Namreč pri nas v bloku je en nemški ovčar, ki je star približno 5 mesecev in kadar koli srečam tega psa se zaganja vame in v otroka. In danes, ko nesem smeti ga zopet srečam in valja on spet skoči name, lastnik pa meni saj ti ne bo nič naredil in, ko mu rečem da bi blo fajn imet psa na vrvici pa reče, da sem tečna. Pa mi vi povejte a sem res al imam pravico zahtevat da psi ne skačejo vame?

A še osnovnih stvari ne znate.
Joj,ja pes mora biti privezan bilo kje

Draga Petra meni se je zdelo, da mora bit pes na vrvici, ampak očitno eni tega nočejo upoštevat in me je samo zanimalo, če imam prav.

nova
Uredništvo priporoča

asdf, imaš prav. Moj je tudi vedno na vrvici, pa čeprav se v nikogar ne zaganja. Čeprav mene osebno ne moti, če se kdo zaganja vame, če je le iz veselja in ne iz agresije :))

tudi meni kdaj uide naš kuža ko se igramo in steče h kašni stari gospe itd. vendar nikdar na nikogar ne skočii, vendar vem da je to neprejetno za tisto osebo, zato ga vedno takoj privežem in se opravičim če je to potrebno.
Jaz bi gospodu rekla naj ga pripne psa in če bi mi rekel da sem tečna bi mu rekla da nisem tečna in da naj si prebere zakonodajo, čene mu pokličem policijo ali pa bi se spomnila kaj drugega.
Bodi trmasta pri tem in povej da naj psa pripne ali pa boš ukrepala, to je njegova dolžnost

petra napisal:

> A še osnovnih stvari ne znate.
> Joj,ja pes mora biti privezan bilo kje

To sicer ni res. Je pa res, da mora biti pod nadzorom. In da imaš vsekakor pravico zahtevati in pričakovati, da pes ne skače vate.

Pes mora biti vedno pod kontrolo lastnika, torej na povodcu, sploh v naselju…nekateri morajo imeti celo nagobčnike in vso pravico imaš zahetavt naj takoj da psa na povodec ali pokličeš policijo in le ta mora priti, če jim rečeš, da je ob tebi pes, ki ni na povodcu in lastnik nič ne ukrepa. Drugič lepo reči, psa na povodec ali kličem policijo in nato samo kliči, boš videla kako bo pec hitro na povodcu.

Reči lastniku, da je pes danes lahko krotek kot miška, jutri pa iz neznanega razloga lahko koga okolje in kaj bo dejal potem??? Da to ni mogoče, pa je in on tudi to dobro ve.

tudi meni gre na živce, ko gremo na sprehod in so psi spuščeni, moja otroka se jih pa bojita oz. jima je neprijetno da so veliki psi v isti višini kot onadva, veseli psi pa hodijo okoli njiju in ju ovohavajo in ližejo, lastnik pa ali brez besed, ali pa rečejo: saj ima rad otroke…

enkrat sem enemu fantu rekla, naj pripne psa, da se ga otroci bojijo, pa me je nadrl, da se naj umaknem če mi kaj ne paše… poleg tega je imel takšen izraz na obrazu, fant, da sem se ga vstrašila in nisem upala več nič rečt.
in kaj naj, naj kličem policijo al kaj??? naj se kregam s temi primitivci na sprehodu? naj reskiram, da me kdo od lastnikov udari ali mi grozi?
jaz menim, da je to delo mestne redarske službe, namesto da samo delijo kazni za napačno parkiranje (btw.kar je tudi prav in potrebno) naj še malo časa posvetijo nekulturnim lastnikom psov.
meni je grozno, pa imam živali res rada in sem sama imela dva psa in ga bomo spet imeli, ko bodo otroci malo večji.

aja, odgovor- pes spada na povodec izven stanovanja, ko stopi skoz vrata, še boljše pa je, če ima nagobčnik, kar bi jaz za vse večje pasme uvedla.
lp

*-* napisal:

> Pes mora biti vedno pod kontrolo lastnika, torej na povodcu,
> sploh v naselju…

Povodec ni enako kontroli. Eni psi povodca ne potrebujejo, ker so ves čas osredotočeni na lastnika in drugih motenj sploh ne bodo opazili. Za druge pse tudi povodec ni dovolj. Osebno se najbolj zgrozim, ko vidim psa, ki svojega lastnika vleče za sabo in ga ta fizično ne oblvada.

Okej, bom pa napisala takole, na povodcu morajo biti VSI psi, tudi tisti, čigar lastniki menijo, da njihov pes tega ne potrebuje, kot omenjaš ti, da je skoncentriran le na lastnika in ne bo nikamor šel…vidiš meni so taki lastniki psov hujši, bolj se jih bojim, kot tisti, ki psa pač nimajo na povodcu. kajti biti tako samovšečen, prepričan, da njegov pes ne bo nikomur nič naredil, nikamor šel, da se ga ne da sprovocirat, japaja, nekega dne, nekoč, pa je hopa v nekoga, potem pa jok in stok!

Noben pes ni 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} in ko se bodo tega zavedli vsi lastniki psov, bo svet boljsi in lazji!

Moj pes je šolan, uboga vse, ni, da ni, pa kljub temu, ker vem, da 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} ni, je vedno lepo na povodcu, ko sva sam na varnem, naši zemlji, ograjeni pa je lepo spuščen. pa nimam velikana, je ljubek pes, ki bi ga vsak božal in imel, pa je kljub temu lepo na povodcu, red mora biti in čao!

Odgovorni lastnik svojega psa pozna. Moj pes je tudi šolan, a je ves čas na povodcu. Poznam pa nekaj psov (jih je pa res malo), ki so res 100 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} vodljivi in res povodca ne potrebujejo. Verjemi ali ne. Sploh pa ni odvisno od velikosti psa, koliko uboga in koliko ne. Kar je pa že druga tema, o kateri se mi zdajle ne da razpravljati.

Ori nas v bloku imajo vsi pse na vrvici, ko jih vodijo po stopnišču. V pogodbi o medsebojnih razmerjih imamo člen, ki pravi, da so psi v stavbi dovoljeni, če ne motijo stanovalcev.

Naj ponovim in to ti bodo potrdili vsi kinologi ali tisti, ki se ukvarjajo s psom. Nič ni 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} in zato moraš imeti psa na povodcu! Kdor ti trdi drugače, že ve zakaj tako govori, ponavadi je to v pasjih šolah…imaš prav, so psi, ki delujejo, da vidijo le gopsodarja, da ne bi nikoli nekaj naredili …pa je bilo že toliko primerov, ko govorijo obratno, pes tak kot ga opisuješ ti, je nekega dne iznenada nekoga napadel, zakaj, nihče ni vedel. To je to, kar govorim. Nikoli ne veš, zato bolje preventiva, kot kuretiva. Nikjer nisem napisala, da je nekaj odvisno od velikosti psa, res je le, da se ljudje večjih psov bolj bojijo kot malih, misleč, da jim večji lahko kaj naredijo, mali pač ne, ker jih bodo že ugnali.

Pes ni za v blok.

Tudi jaz sem tega mnenja. No kakšni majhni pekinezarji naprimer, če prehudo ne lajajo oz. če so vzgojeni naj že bodo ampak večji psi so pa veliki reveži, saj morajo deliti omejeno kvadraturo s svojim gosodarjem.
Poznam primer, ko imajo doma v bloku sibirskega huskyja. Ljudje so nori!

Če se s psom veliko ukvarjajo in ga vodijo na sprehode, ni noben revež. Reveži so tisti na verigah ali zaprti v boksu. Pes je najbolj srečen ob svojem gospodarju, ne glede na kvadraturo 🙂

pes sodi v hišo oz stanovanje da je zraven človeka. Meni se smilijo psi, ki so zaprti v bogem pesjaku, kjer so osamljeni in imajo še manj prostora kot v stanovanju. In moja psica (je velike pasme) ima na voljo pesjak, ograjen vrt, pa je še vedno najraje z nami v hiši.
Kar se pa tiče vrvice, mora biti pes na vseh javnih površinah na vrvici. Malo opozorite lastnika na to. Pes je sicer še mlad in zato skače, vendar če ga lastnik tega ne bo začel odvajati sedaj, bo lahko prepozno.

Naslednjič, ko ga srečaš, mu veselo zagrozi, da prvič, ko zopet skoči vate ali otroka ga boš tožila za poškodbe in stres. Me zanima kako dolgo bo imel še psa prosto spuščenega.

Always look on the bright side of life!!!

Sicer pa po malo boljšem premisleku, čemu pa bi se ti ubadala z njim. Obvesti upravitelja bloka in naj on uredi stvari z njim.

Always look on the bright side of life!!!

Ti tudi ne.

Ga bomo dal na verigo :))

ABSOLUTNO PRIVEZAN!

Jao ne me zajebavat pesek se mal zaleti v vas pa že klicat policijo pa kaj je z vami folk najbol da začnemo sprehajat pse v zabojnikih da ja le nebo na nobenga skoču

Točno tako. In to 5 mesečni mladič. Oni osebki so res popolnoma brez čuta za živali.
Ampak jaz bom prvič, ko bo en sonček nameril vame s plastično pištolo, poklicala policijo. Zdaj pa res, dovolj imam te nevzgojene mularije in njihovih debilnih staršev.

Pri nas je ena socialna delavka imela psa in ko je šla v službo je bil sam v stanovanju. Ker tega ni bil vajen, je lajau utrgano nekaj ur. Sosedom je, ker smo se pritožili, pojasnila, da se moramo prilagajat. Jp, socialna delavka. Ko smo jo prijavili, je šele dojela, da to tako ne gre in užaljeno poskrbela za psa.

New Report

Close