Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek mi pripada nadomestno vozilo?

mi pripada nadomestno vozilo?

Danes zjutraj, za lep začetek dneva, se je nadobuden mladenič konkretno zaletel v bok mojega avtomobila in pošteno skrivil in popraskal oboja vrata. Avto bo seveda treba dati na popravilo (njegova zavarovalnica je Tilia in mi je tudi dal kuponček in sva izpolnila euroobrazec), mene pa zanima ali sem upravičena do nadomestnega vozila za čas popravila in kdo mi ga sploh mora (če) zagotoviti?

V službo je še vedno treba hodit…

Hvala 🙂

ali imaš takšno zavarovanje?

ne bi to moralo kriti njegovo zavarovanje? glede na to, da sama nisem bila nič kriva?

nova
Uredništvo priporoča

saj se gre za tvoj, ne njegov avto

ps. če že poudarjaš, da je v službo še vedno treba hodit – vau, ne boš verjela, ampak obstajajo tudi avtobusi/vlaki 🙂

ja, mi je čisto jasno da obstajajo tudi avtobusi in vlaki… in kolesa in noge navsezadnje.

saj mogoče ti je čisto neverjetno, ampak ne vozijo čisto povsod in ob vseh možnih urah in nekateri zato uporabljamo avto.

vseeno hvala vsaj za hiter odgovor.

Njegovo obvezno zavarovanje nikomur ne krije tega stroška.

Če imaš ti kasko izavarovanje in doplačano varianto za nadomestni avto, potem ga lahko dobiš. Ampak ti itak dosti ne pomaga, ker ga dobiš največ za 3 dni, avto ti pa popravljajo 14 dni. Treba bo najti druge vrste prevoz (sosed, taxi, rent-a-car….)

Če imaš avto kasko zavarovan, potem si opravičena do nadomestnega vozila. V nekaterih servisih se da zmeniti, da ti ga dajo za več kot 3 dni. Kateri avto imaš?

uh, to bi pa potem znalo biti kar nerodno. imam namreč par let starega lanosa, ki pa verjetno ne šteje med tiste za katere bi z veseljem ponujali nadomestni avto. kaska pa itak ne.

Če imaš golo zavarovanje, potem ne, razen, če ti bo šel tvoj servis tako na roko, da te tam poznajo, kjer ti drugače avto servisirajo, popravljajo.

Drugače pa imamo ljudje, ki brez avta ne moremo biti, tako zavarovano, posebej plačamo za take primere, jaz recimo v kasku, še to, da če sem brez avta, mora dobit nadomestno in to krije moja zavarovalnica, tam kjer to plačam. Oni pa nato terjajo povzročitelja…

Torej brez niča bo nič, žal!

Če to ni to, bom tudi jaz zelo vesela namiga, kako zastonj priti do nadomestnega vozila…

pa hej dragi jazzi, ne se razburaji in biti ciničem, no.

meni se je to pač zgodilo prvič in nimam pojma kako te stvari potekajo, zato pa sem tudi vprašala in nič ne zahtevam od nikogar. če ne bo nič, potem pač ne bo nič, se bom že nekako znašla. če vprašam ali na forumu ali kje drugje, pa verjetno res ni takšen greh, a ne?

saj tudi če bi imela kasko ga ne bi koristila, ker nisi ti kriva. uveljavljaš odškodnino iz povzročiteljevega obveznega zavarovanja.
na servisu kjer ti bodo popravljali avto se pozanimaj če ti lahko nudijo nadomestnega. marsikateri servis ima to in ga po ugodni ceni nudijo svojim strankam, ker želijo da so le te zadovoljne. pa če ti ne bodo menjali vrat ne bo trajalo popravilo več kot ene 3 dni. od kje pa si, mogoče ti lahko koga priporočim

Sem iz ljubljane in če lahko koga priporočiš bi bila res vesela. Saj če bo res šlo za 3 dni še ne bo takšne panike, ampak pravijo, da se zna kar zavleči.

Če si član AMZS, se pozanimaj tam.

"Za dežjem vedno posije sonce."

titicaca, tu se zelo motiš – iz obveznegazavarovanja povzročitelja se nadomestno vozilo za oškodovanca ne krije.

Imela sem podobno situacijo, in da bi mi zavarovalnica plačala nadomestno vozilo, sem morala narediti takole: s povzročiteljeve zavarovalnice, kjer smo naredili zapisnik, sem morala ta zapisnik prinesti na svojo zavarovalnico, kjer sem imela sklenjeno zavarovanje tudi za nadomestno vozilo. Na moji zavarovalnici so mi izdali nek papir, s katerim sem na servisu potem lahko dobila nadomestno vozilo za čas popravila, vendar največ za tri dni.

Seveda da na praktično vsakem servisu lahko dobiš nadomestno vozilo za čas popravila, če le imajo kakšno vozilo na razpolago. Vendar pa je to plačljiva storitev, in če ti tega ne plača kakšna od zavarovalnic, ga moraš plačati sama.

AHAC & CO, Mla Loka 15, Domžale, tel 56 27 100

saj nisem rekla, da se krije iz AO nadomestno vozilo. rekla sem samo, da ONA uveljavlja odškodnino iz AO povzročitelja, ne pa iz svojega kaska, ker pač ni sama nič kriva, zakaj bi potem korostila svoj kasko ( ki ga itak nima).
ali si ti potem izgubila bonus pri kasku, ko si ga koristila?

Bistveno vprašanje je, ali bodo vrata menjali ali popravljali. Če jih bodo popravljali in se bojiš, da bo to trajalo v nedogled, se skušaj dogovoriti, da ti izplačajo gotovino (včasih je to možno – pobrskaj malo po temah na http://www.avtomobilizem.com), ti pa poskusi prek salomonca ali drugje na internetu dobiti rabljena vrata – mogoče bi pa šlo in bi dobila celo isto barvo.
Ali je bilo poškodovanega še kaj? Je avto vozen oz. se mu vrata še zapirajo?

Ja, avto je vozen, ampak so poškodovaja oboja vrata na levi strani, zadnja pa se tudi z veliko težavo zapirajo, tako da jih bo verjetno res treba zamenjati.

No, hočem reči, da če bi dobila cela rabljena vrata, bi imela avto na servisu nekaj ur, tako se ti pa utegne zgoditi, da boš čakala teden ali dva. Je pa res, da so to rabljena vrata in da bi morala dobiti isto barvo, da bi se ti sploh splačalo. Pač en predlog, no, za čim manj bolečo rešitev.

mi vozimo naš avto na servis tja, kjer smo ga kupili, in ker nas poznajo, dobimo nadomestno vozilo zastonj (samo tankamo sami) in to za ves čas popravila avta. Splača se ti pozanimati na različnih servisih po Lj, morda ti ga kje posodijo???

nimamo pa sklenjenega zavarovanja za nadomestno vozilo, ker le-to krije stroške nadomestnega vozila samo v tem primeru:
– ko je avto del tvoje službe (nisem zastopnik oz. nimam delo na terenu)
– samo za čas popravila (torej če 3 dni čakajo na rezervni del, 2 dni montirajo- si upravičen do nadomestnega vozila samo 2 dni, žal….)
vse ostalo pa je dobra volja tistega, ki ti rešuje škodo…. lahko ti povrne stroške za nadomestno vozilo ali pa tudi ne.
lp

New Report

Close