Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek darila, ki jih prejmete za rojstni dan

darila, ki jih prejmete za rojstni dan

Pred kratkim sem imela rojstni dan. Dobila kar nekaj uporabnih in manj uporabnih daril ter tudi darila v denarni obliki. Pri nas darila so, to je v naši skupini norma, katere se držimo.

Zelo rada pa vidim, če se ljudje pri darilu potrudijo, če že kaj prinesejo. Nisem izbirčna, niti ne maram “preseravanja”, ampak res rada vidim, da mi prinesejo darila, pa četudi je to buteljka mojega najljubšega vina in ne denarja…. Moj prijatelj zmeraj zadene in mi prinaša dobra darila, zmeraj vloži vsaj kanček truda v nakup. Njegova darila niso nikoli draga, so pa zanimiva in unikatna.

Ne maram pa, ko mi ljudje dajo čestitko in denar. Še bolj ne maram, ko ne vložijo niti kančka truda v darilo. Moja tašča mi zmeraj posiljuje kakšne puloverje, ki jih potem ne nosim, prav tako je letos naredila svakinja. Obe zelo dobro vesta, da je meni zelo težko kupovati oblačila, saj imam xxxl številke. Potem ok, po pregovarjanjih se sprijaznim, da mi želijo kupiti pulover. Povem in naštejem trgovine, kjer bodo našle moje številke. Ne in ne, ostajajo pri svojem butiku za suhice in mi kupijo premale puloverje. Se mi zdi, da se sedaj to vleče že leta. Letos nisem komplicirala, se mi ne da hoditi menjavati, sem vzela te puloverje, oprala in pospravila v omaro. V nič ne bodo šli, saj so zmeraj prav moji mami, samo nekaj mesecev moram počakati.

Moram povedati, da sem kar razočarana, saj jaz zmeraj organiziram zbiranje denarja in skrbno izberem darila, za vsakega v družini. Jutri grem kupovati svakinji za rojstni dan. Dvakrat lahko ugibate, kaj bo dobila. Hehehehe….. Ne da se mi več truditi……

Kako pa vi gledate na obdarovanja za rojstne dneve?

lp,

N.

Vedno poklonim praktična darila, darila,za katera vem, da sodijo k človeku, ki jim ga podarjam. Če človeka ne poznam, potem izberem nekaj takega, da ne morem zgrešiti. V vsakem darilu pa je pridih nekaj mojega, ustvarjalnega kot pika na i, bodisi v zavijanju ali čim drugem.

Jaz bom imela tudi kmalu rojstni dan. Najbolj blesavo darilo dobim vedno od tašče. Vedno ene pulaoverje ali pižame s tržnice. Vsakič povem, da sintetike ne nosim. Prav tako kupuje otrokom. Cote potem zapakiram in dam naprej. Lani mi je kupila set za urejanje nohtovv kovčku (laki, podlaki, nadlaki in take traparije, čeprav ve, da se sploh ne lakiram. Od vsega sem obdržala le ščipalko, ostalo je po nekaj časnem prelaganju romalo v koš.
Pa je moža vprašala, kaj želim imeti. Sem rekla, naj mu da 2.000 in mi bo on kupil. Ampak ne.
Najbolj trapasto se mi zdi, ker je dohtarca z dovolj denarja in tudi pameti, da bi lahko opazila, da njenih cot ne nosim. Pa se je nič ne prime.
Pa saj so jih reveži veseli.

nova
Uredništvo priporoča

Ja, to s taščo se tudi meni (nam) dogaja.
VEDNO prinese za otroka tako darilo, da je ogromno na pogled in ceneno. Raje vidim, da za 1.500 kupi en majhen avto, ki je trden kot da mu gre kupit celo garnituro tovornjakov in avtomobilčkov na stojnici za isto ceno, ki pa so iz take plastike da so sepolomili v parih dneh. Pa zna sin zelo pazit na igrače.
Saj vem, podarjenemu konju se ne gled v zobe in zdaj me boste ene…… ampak najbolj me jezi, ker sem ji že večkrat omenila, da za otroke ne maram pletenih stvari (3 leta in 7 mesecev), ker jih ne morem prat v stroju in ker so nasploh težja za vzdrževanje in da imam najraje bombaž, ki ga po možnosti lahko operem tudi na 60 stopinj, saj se otroci res hitro umažejo. Ne, ona jima nosi same pletene stvari. Ponavadi še podira stare puloverje, da potem iz volne naredi nova oblačilca (za našga 7 mesečnika) ampak kaj ko ji ne pomaga niti to, da ji povem, da ima naš potem pikice po telesu od te volne…..

Tudi jaz se ponavadi potrudim. Moram priznati, da zelo rada kupim knjigo – a res le ljudem, ki jih berejo.
Tudi sama imam zelo rada knjigo, ali pa kakšen bon za masažo, manikuro ali kaj podobnega. Pri nas je en dober “lepotilni” salon.

Upam, da boš uživala v izrazu na svakinjinem obrazu, ko bo odprla darilo!

Lp, Katja

🙂 joj, to je taka večna situacija, ki vsaj mene spravlja v situacijo, ko mi možgani zmrznejo.. kaj kupiti nekomu za roj. dan…. kaj???? Se močno trudim, res, ampak mislim da ne zadenem vedno… Najlažje mi je, ko vem, da osebo v nekem določenem trenutku zanima ravno določena zadeva in se na to pač koncentriram.. Ena moja prijateljica pa vedno vedno zadene… se potrudi in ja, meni je fuuul lepo pri srcu!! Ampak, kaj pa naj jaz njej? Vem, da so ji všeč taki mali kipci… če kam grem, ji kupim to. Potem se pa ustavi… hja, rešim zadevo tako, da ji kupim nekaj praktičnega… uporabnega – kozmetika raje ne… edino te zadeve za osebno higieno.
No, enkrat sem moževemu znancu kupila, ker me je prosil mož… kar eno vrečo enih stvari za zdravje… čajčki, kremce za revmo itd… ker vedno jamra, da ga kaj boli…. hm, ne vem, če je bil zadovoljen :))) Idej aje bila sicer dobra, unikatna, ampak ….. 🙂

Tako, ni enostavno kupovati daril in verjamem, da razen tvoje svakinje, se potrudijo zate.

Rada obdarujem in kupovanje daril mi je užek. Da, vložim trud, če drugega ne lepo zavijem. Vem pa, da nekateri enostavno ne znajo kupovati daril. In tega si ne jemljem preveč k srcu, saj je to njihova težava.

Živi in pusti živeti

Od moža dobila torbico.
Sem nora na torbe.

Pri nas smo pa darila med sorodniki za odrasle ukinili, saj imamo vsi vsega čez glavo in se raje samo družimo na ta dan in kaj dobrega pojemo.
Z možem, ki mu rojstni dnevi (kot večini moških) ne pomenijo kaj dosti oziroma se hitro zgodi, da nanj pozabi, pa imava navado, da si vzameva dan zase, greva skupaj kupit darilo, nekaj kar si res želim, vmes pojeva še kosilo in se veliko pogovarjava. Meni tak način praznovanja in obdarovanja najbolj ustreza.

Ponavadi dobim žabe, pa spodnje majice, pa 20 dk kave, To je tradicija. Ampak kaj sem jaz dobila enkrat od mame za darilo? Mercatorjevo vrečko, notri pa olje, cuker, riž, kava…….Počutila sem se kot en revež. Pa denar ni problem ne pri mami, ne pri meni :sss

Živjo!

Tud meni je pomembno,da dam darilo,ki je uporabno, simpatično in ustreza osebi, ki ji darilo dam.

Sem pa tudi sama že dobila nekaj daril, ob katerih me je bilo sram.
Ali pa sem dobila darilo npr. od tete ki živi 3 hiše stan in je ves čas doma – čez 3 mesece in zraven stavek: k si mela glih rojstni dan!

Zaboli!
Moja mama je eno leto pozabila na rojstni dan moje hčerke. Mislim, da to ni storila čisto namenoma, samo bila je ful okupirana s svojimi skrbmi. Me je pa vseeno kar zelo zabolelo, saj smo ves teden pred tem govorili o hčerkinem rojstnem dnevu.

Jaz bom definitivno še vedno kupovala taka darila, kot mislim da bodo osebo razveselila. smo pa mi tudi že določena praznovanja ukinili – ker so povabljencem predstavljala tako obvezo (je blo tko težko priti, pa še zmeraj je bila zadrega z darili). Tako vedno bolj povabim ljudi, ki jih z veseljem povabim, no ostali se včasih sami povabijo, pa jih sprejmem.

Sem pa tudi že povabila prijatelje na god svoje hčerke, al pa na najino zaroko in izrecno naročila, da brez daril. Najprej so bili presenečeni, potem so razumeli, da gre za to, da se srečamo in z veseljem prišli.

lp’

nada

Jst dobim od svojega fanta vedno zares lepa darilca. Letos sem dobila čudovito verižico z obeskom. Tudi novoletna darila so vedno zelo fajn. Prav tako od bodoče tašče. Se vedno zelo potrudi.

------------------------------------------- Nasmehni se, nekdo te ima rad=)

New Report

Close