Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ali res obstajajo različne kvalitete izdelkov iste znamke?

Ali res obstajajo različne kvalitete izdelkov iste znamke?

Slišala sem že za primer Nutelle in Milke (kupljena v Muellerju ali v ostalih trgovinah po Sloveniji). A pozna kdo še kakšen primer, da se izdelki razlikujejo glede na to kje so izdelani, čeprav gre za isto ime… me res zanima pri katerih znamkah je treba pazit.

Pred nekaj tedni je bil baje v Magu članek na to temo in so bili našteti izdelki kjer je razlika očitna. A ima slučajno kdo spravljenga in mi ga lahko pošlje?

Hvala za info!lp

Pamperske, izdelane v Nemčiji, so zagotovo boljše kot tiste s Poljske ali odkodže…

ja res je……

zato pa so tudi cene izdelkov iste firme različne ;))))

mihana
nova
Uredništvo priporoča

jaz vem samo za pamperske

Pa to VEŠ ali se ti ZDI oziroma si kje SLIŠALA ali pa SE GOVORI ali pa SE FINO SLIŠI?

Za pamperske sem slišal…nekaj sem jih tudi preizkusil na lastnem otroku in se mi zdi informacija resnična.
Zanesljivo pa ti lahko povem da to počnejo firme z elektronskim materialom. – konkretno vem za Sony. Isti model televizorja – eden kupljen v SLO drugi pa v Nemčiji – oba sta pristala na servisnem pregledu – Ker uradnega serviserja poznam mi je povedal, da je med njima bistvena razlika saj se v izddelke namenjene na zahodni trg vgrajuje prvovrstne sestavne dele tisto, kar pa je namenjeno na vzhod pa …

Ariel se je na Hrvaškem zapletel celo v tožbo, v kateri so dokazali, da je izdelek, narejen za njihov trg, slabši od izdelka, narejenega za evropski trg. Uganite, katerega prodajajo pri nas.

Najbolj se to opazi pri pralnih praških.

Nutella kupljena pri nas (iz Poljske) ima totalno drugačen okus od kupljene v Italiji 😉 preverjeno.

Sem slišala, da so razlike tudi v praških za pomivalni stroj (calgonit in somat), pa pri plenicah, ampak mi ne uporabljamo pampers tako da ne vem.

Kitekat iz Muellerja / mačka je nora nanj
Kitekat iz Mercatorja / mačka ga samo od daleč povoha in gre stran

Mislite, da se mački tudi zdi bolj “fensi” hrana iz Muellerja kot iz Mercatorja? :))))

Seveda je razlika med posameznimi izdelki, logično. Kupi Pampers v Mullerju ali v Mercatorju! Preverjeno. Multinacionalke imajo razdeljen trg in tako prihranijo ogromno denarja. Zato ti svetujem, da vedno preveriš, v kateri državi je izdelek narejen. Največ teh blagovnih znamk slabše kvalitete najdeš recimo v Leclercu, Mercatorju, Tušu, skoraj nikoli pa v Mullerju.

ja, to je žal res. mi smo (še vedno) druga liga. že pred časom je bilo nekaj objavljeno v reviji, ki jo izdaja zveza potrošnikov. jaz osebno pa sem odkrila razlike pri pamperskah, whiskas mačji hrani, deregentih, praških. verjetno je podobno tudi pri ostalih stvareh (kozmetika, zdravila,…)

LOGIČNO ali PODKREPLJENO s kakšnim člankom, raziskavo, kemičnimi analizami?

Preveri link od brzrbrz.

Za arielov pralni prašek so bile narejene kemične analize.
Zaključek članka v Magu – izogibajte se izdelkov multinacionalk, kjer na embalaži izdelka opazite napise tudi v cirilici.

Že mnogo let nazaj se spomnim aferice z barvami za lase. V Nemčiji so prepovedali barvo za lase, ker je vsebovala neke nevarne kemikalije, ta ista barva pa je prišla na naš in vzhodni trg, kjer je ni prepovedal nihče.

Res spodbudno.

Milka iz Italije je res dobra, medtem ko je Milka iz polic slovenskih trgovin slabšega okusa, da ne govorim o tem, da so lešniki včasih neprebavljivi. Tudi Nutelo takoj prepoznam po okusu in tudi kakav od Nestleja je italijanski boljši. Če kupim Dash, ga kupim v Italiji. Te stvari sem osebno preizkusila, za ostale, ali pa stvari iz Mullerja oz. Avstrije ne vem, ker sem predaleč od njih.

"Za dežjem vedno posije sonce."

Jaz sem kupila Ariel v Avstriji – popolnoma enaka embalaža in ista cena kot pri nas. Ko pa sem ga doma odprla, sem ugotovila,
– da je bilo v njem bistveno več modrih zrnc kot v Arielu, ki ga kupim v Sloveniji
– celo dozirna posoda je bila lepše oblikovana, iz prozornega plave plastike

VSE kar je izdelano v Nemčiji ali enako ugledni zahodni državi, je suho zlato, od poljske, romunske ali hrvaške čokolade skoraj umreš zaradi slabega okusa!

Ne vem, no, jaz osebno nisem pralni prašek snob in nasploh ne opazim razlik, v Muellerju pa kupujem izključno zato, ker imajo ful poceni zadevščine.

Nutella, milka, barva loreal za lase, dash kupljeni v Italiji so veliko boljši/kvalitetnejši od naših.

Moja muca pravi tudi da sheba kupljena pri nas ni ok in se kar stran obrne medtem ko italijansko poliže do zadnje pikice. Pa muca verjetno ne loči med državami.

Ali kupujete tudi v Italiji v Sparu in Eurospinu in podobnih trgovinah, in če ne , v katerih drugih ? Preizkusiti mislim namreč pralne praške. Zame je bil vedno Dash zakon.

V Nedeljskem dnevniku že kar nekaj časa pišejo , da je Slovenija pripeta k vzhodnim državam in na kakšen način multinacionalke služijo na naš račun. Ti članki dajo kar precej mislit kakšno sranje pri nas prodajajo za lep denar. Celo gredo tako daleč, da vrtijo določene reklame samo za naš oz vzhodni trg. Saj se spomnite dr.Suralove, ta reklama se sploh ne vrti na zahodu. Kateri izdelki so pa narejeni za naš trg, pa si lahko pogledate na zadnji strani izdelka, kjer so navodila v različnih jezikih držav.

Margarina Rama. Lahko primerjate Ramo, ki jo kupite v Italiji, ali pa v Avstriji s to našo Rama, ki ima nasproti tistima dvema okus in barvo kot mast. Še diši nič. Kupite Ramo kdaj v Italiji ali Avstriji , pa boste videli kaj je prava margarina Rama.Izdelana pa je v Nemčiji. Tista je res dobra in dišeča. Naša pa …… Itak- narejena na Poljskem, za vzhodni trg :PPP
Tko nas vsi farbajo !!!!!! Mi jim pa plačujemo dobre dnarje za slabo kvaliteto in sumljive sestavine…!!!

Pri starših je bil pred časom na obisku en gospod, ki dela v eni izmed slovenskih tovarn (lesna industrija), ki delajo tudi izdelke za zahodni trg. Ko so se pogovarjali o poslu, je jasno povedal, da izdelke za zahodni trg naredijo bistveno kvalitetnejše kot za slovenski trg, za vzhodni trg so pa spet druga kvaliteta. Sem bila čisto šokirana.

Glede hrane in drugih izdelkov pa tudi verjamem, da ločujejo med zahodom in vzhodom. Bom pa sedaj bolj pozorna na etikete in kje je bilo kaj proizvedeno.

LP

New Report

Close