Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Angleščina v vrtcu???

Angleščina v vrtcu???

Oprostite, ampak danes mi že tretjič zapored v vrtcu prigovarjajo, da naj hčerko vpišem k neki integrirani angleščini, ki naj bi se izvajala kar v skupini (4 do 5 let). Ter da so skoraj vsi vpisani. Razen ene petih. Ko sem jo vprašala, kje pa bodo ti otroci do takrat, mi pa ni vedela povedati. Mislim, jaz plačujem program za to skupino – slovensko – in sem danes spet povedala, da zaradi mene lahko vpišejo tudi zgodovino, ampak otroka pri štirih letih učiti angleščine je totalna bedarija. Po drugi strani pa še niso slišali za iglavce in listavce in gledajo kot teleta v parku (družimo se tudi izven vrtca). Da je mleko “milk” mi bo pa zajecljal, pa še vedel ne za kaj se gre. Seveda je treba angleščino dobro plačati.
Ali še kdo ni vpisal otroka k angleščini ali nas je res tako malo???

Pri nas te možnosti ni. Če bi bila, bi bila moja odločitev verjetno odvisna od cene. Samo zato, da si bo nekdo napolnil žepe, jaz otroka sigurno ne bi vpisovala. Pa zato, da bom ‘in’. Če bi bila cena razumna, pa mogoče. Koristilo kaj veliko verjetno ne bi, škodilo pa tudi ne. Pač ena zabavna ura več. Ob kateri uri pa imajo?

Mi našega tudi nismo vpisali. Škoda časa. Saj še slovensko ne zna vsega.

nova
Uredništvo priporoča

Pri nas niso vsi vpisani na angleščino. Naš pa je, ker pride 6 tisoč na leto, kar pa ni tak grozen strošek.

tudi naš hodi,ker se mi šest tisoč ne zdi tako velik strošek,s tem da je naš star pet let in imajo res dober program,seveda pa je odločitev na strani staršev

Pet let star, pa še ne zna angleško?

Tisti ,ki niso vpisani so med tem časom na igrišču ali se igrajo v garderobi.
Tako je pri nas.
In ja tud meni se zdi totalna oslarija ga učit ang,če se slovensko pošteno ne zna.

no ja mamice brez razburjanja,saj je to posameznikova odločitev,zakaj se na tem forumu vedno najde nekdo ki popoljuva vse po dolgem in počez.

To je nekaj najboljšega za otroka, ki v teh letih črpa znanje kot spužva. Kolikor vem, so ti tečaji povsod zelo poceni. Mi res veliko potujemo po svetu in komaj čakam drugo leto, ko bo otrok šel v mini klub in se vse sam zmenil, da za naprej kot popotnico za učenje v osnovni šoli sploh ne govorim. Poznam tudi starše slovence, pri katerih eden z otrokom govori ves čas angleško. Kaj pa bi danes brez znanja enega tujega jezika. To, da ne zna govorit vsega slovensko, je pa normalno, saj je preveč besed, da bi jih štiriletnik obvladal, za to je čas v šoli, angleško pa prav pride že zdaj, vsaj nam.

No, no… še strokovnjaki s tega področja jih odsvetujejo. Sem brala en prispevek v reviji…tako da… glede cene. Pri nas je skoraj 25 tisoč.

Pri nas, smo naredili prijavo na občino, na državno tožilstvo, ker v času javnega vrtca se nimajo kaj iti komercilanih dejavnosti, sploh brez javnega razpisa in oddajanja posla pod roko. Tiste tri otroke, ki jih starši nismo hoteli vpisati v to oslarijo so pa med časom, ko so drugi imeli angleščino lepo spokali v garderobo …

Pa smo jim kratko malo napisali zahtevek za vračilo plačanega vrtčevskega varstva, ker za to, da bo moj otrok 3x na teden po 3 ure v garderobi nimajo kaj zahtevati plačila.
Naj mi samo še katera pomaha pred nosom s vrtčevskim kurikulumom, pa bom spet po piiii

Tudi mi smo sprva mislili, da je brez veze ampak smo jo vpisali, ker so se vpisali skoraj vsi. Po treh tednih pa sem zelo vesela, da hodi, ves čas namreč čebla angleško, zelo je vesela, ker zna štet do pet, povedat, kako ji je ime in tudi eno pesmico. Saj ne pričakujem, da se bo ravno kaj veliko naučila, bo pa dobila posluh za ta jezik.

Pri nas, imaš popolnoma prav, vse te dejavnosti se morajo izvajati v popoldanskem času.

Mi smo našega vpisali v Pionirski dom na angleščino in je imel od nje bistveno več kot pa so imeli od angleščine njegovi sovrtičkarji.

Cena je bila pa ista, vendar je tisti vrtčevski krožek vodila neka ženska z interno vetzo v dotičnem vrtcu. Sam tečaj je bil pa poden. Se je šla “gibalno” angleščino.

Nekaj takega je pri nas. Ne vem, zakaj naj jaz plačujem komercialni firmi? Naj oni plačajo najemnino na igralnico, naši otroci pa v garderobi. Mislim, svašta.

Se podpišem ! To bi bilo treba prijaviti !

Lp,

Marjana

Zakaj se pa otroci ne bi česa naučili, če je možnost in še tako poceni (6000 SIT)? Otroci v tej starosti so (dokazano) najbolj dojemljivi za učenje tujega jezika. Saj ne bo nikomur škodilo, kvečjemu koristilo. Ne vem no, moji so se vseh takih stvari udeleževali, pa še zelo sem bila vesela, da je to v dopoldanskem času. Seveda je bilo pa za tiste, ki se tega niso udeleževali ustrezno poskrbljeno in nihče ni bil v garderobi.

Še moja zgodba in mišljenje. Imeli smo skupino, ki naj bi bila v celoti vključena v ta program učenja angl. jezika. Cena je bila 15.000 sit. Ko sem rekla, da pač svojega otroka ne bom vpisala, sem dobila pred nos, da ga potem nimajo kam dati za ta čas!!! Si lahko mislite??? Ker na vrctu obstaja tečaj angleškega jezika, mojega otroka nimajo kam dati, če le tega ne bo obiskoval??!!!! Kaj mi je preostalo drugega, kot da začnem zbirati denar in plačam tečaj, da bo moj otrok vsaj lahko hodil v vrtec. Zelo sem bila jezna, žalostna, besna…. sploh, ko sem slišala, da nisem bila edina v skupini, ki ni želela vpisati otroka v fakultativno dejavnost.
Drugače pa je moje mnenje glede učenja tujega jezika tako: otroci so kod spužve in se v teh letih z lahkoto učijo in tudi naučijo tujega jezika. Če vam finance dopuščajo, vam priporočam, da otroka vpišete v tečaj tujega jezika. Največ kar lahko svojim otrokom damo je ravno znanje. Najboljša naložba vseh časov. Vendar pa vedite, ko enkrat začnete s takim tečajem je edino smiselno, da se ta tečaj nadaljuje. Če se prekine, je celoten denar, ki ste ga za šolanje namenili vržen čez oken.

Mi smo imeli pred dvemi leti enako ponudbo v vrtcu, pa je bila cena krepko okoli 25.000 SIT, če bi se cela skupina vključila. Seveda bi plačevali SAMO po 3.000 SIT na mesec. Starejši otrok mi je bil takrat v 3. razredu, kjer so tudi začeli z angleščino. Pa sem vprašala, če je kaj razlike pri učenju, če so že prej obiskovali angleščino ali ne. Odgovor osnovne šole je bil NE – popolnoma vseeno je, ker je učni načrt predpisan za vse enako.

In moj prvi otrok ni bil vključen in tudi drugi otrok ni bil vključen. In cel kup drugih prav tako. In vaših otrok nimajo pravice izgnati v garderobo – naj izženejo tiste, ki se učijo angleščino. Plačate varstvo v sobi in ne garderobo!!! Žal pa je tako, da se morate starši pritožiti, drugače ne bo nič. Pa telefonirajte na inšpekcijo. Vse te dejavnosti bi morale biti v popoldanskem času, če se celotna skupina ne strinja. In pritisk s strani vrtca zna biti močan – saj veste, samo vaš ni ….

A za to, da zna šteti do pet potrebuje tečaj?????? Svašta…

Moje mnenje je, da če ima otrok talent/posluh za angleščino, jo bo kot “spužva” vpijal tako pri štirih kot pri osmih letih, če pa tega talenta/posluha nima, mu pa nobena angleščina v vrtcu ne pomaga.
Moja hčerka se ni nikoli učila angleščine in jo ima zdaj, v 3. razredu, prvič. Pa že krepko šiša mnoge, ki so hodili (in marsikdaj drago plačevali) na ure angleščine v vrtcu.

Kot pravite nekateri, angleščina v vrtcu škoditi ne more. To je že res, ampak plačevati za to, da se otrok nauči po angleško šteti, imenovati barve in nekaj žival ter zapeti nekaj pesmic, ne hvala.

lp

Saj pravim, jaz bi plačala neko minimalno ceno. Recimo, da bi vrtec najel anglistko, ki zna delati z otroki. Jezikovni šoli, ki ima visoke tarife, pa sigurno ne bi plačevala. Toliko kot bi se naučili angleščine v vrtcu, jih znam naučiti pa tudi jaz. Če so že take spužve …
Morajo biti pa te aktivnosti definitivno v popoldanskem času in to je prepisano s strani ministrstva. Vse drugo je kršitev pravilnikov in lahko vrtec prijavite. Pri nas so letos čisto vse prestavili. Tako plesne, ustvarjalne dejavnosti, zborček …

mOJ JE STAR 5 let in smo v vrtcu dobili ponudo za tečaj angleščine in cen aje bila 45.000 sit za celo leto na 3 obroke.najpej bi ga bila vpisala ker si je to on želel, ker ga pač veseli angleški jezik in me doma kar naprej sprašuje kako se reče temu in temu po anleško.(gleda nekaj risank na Cartoon Network).
Ko pa sem videla ceno pa ga nisem vpisala.
Sem mu pa kupila tisto revijo z cd-jem Bao,Bao ali kako se že reče in ko hoče se malo “učiva” angleško.In zdaj že zna kar nekaj besed angleških.Ampak ga ne silim v to, ko si sam zaželi mi reče.
Nimam nič proti učenju angleščine v vrtcu samo če je tudi cena zmerna.
Ja pa pri nas v vrtcu niso vsi vpisani in tisti ki so vpisani imajo v drgui prosti igralnici v popoldanskem času vse aktivnosti od anleščine, Fit programa, pevskih….Tako da so ostali otroci ki niso pri teh dejavnostih normalno v igralnicah z vzgojiteljico ali pomočnico.Da bi jih pa dali v garderobo bi se pa sigurno pobunila ker kar fajn plačujemo vrtec.

Martina,
“Posluh” za tuje jezike je prirojen. Tako, kot posluh za glasbo. Zato je tudi razlika pri nekomu, ki govori tuji jezik tako trdo, da ga komaj razumeš, nekdo pa dobesedno tekoče “poje” tuji jezik in je njegova

Drage ostale super mame, ki imate toliko proti učenju tujih jezikov:
Če same niste prevelike ljubiteljice tujih jezikov in vam je njihova uporaba nujno zlo in vam morda tuji jeziki ne gredo tako zlahka v uho, potem je logično, da tudi vaši potomci morda tega ne bodo tako zlahka osvojili.
Povem vam iz lastne izkušnje, da je otrok od 3 do nekje 8 leta starosti kot goba-absorbira mnogo zanimivih informacij iz okolja kot za stavo: zanj je učenje tujega jezika mala malica: ker se ga uči skozi igro, za zabavo, z veliko mero domišljije.

Je pa res, da ni pametno otroka siliti z učenjem tujega jezika, če ga vi doma ne govorite skupaj z njim vsaj nekakjkrat tedensko, npr. takrat, ko se igrate in ustvarjate, ko pogletate kakšno bistveno boljšo risanko od tistih, ki so na voljo na slovenskih programih, konkretno na BBC-jevem programu CBEEBIES( Teletubbies, Balamory, Fimbles, Tikkabilla, Pingu, muca Binka, Koala Brtohers, Story Makers, itd.). Vse mora potekati spontano.Verjemite, npr. 3-letnika zadeva tako pritegne, da vas bo sam začel spraševati zelo kmalu, kako se kakšni stvari reče po angleško….In tak pristop učenja k tujemu jeziku deluje, ne pa, da ga vpišete samo v tečaj brez predhodnega preverjanja, če ga bo to sploh zanimalo, oz. če ima otrok ta “prirojen” posluh za govorjenje tujega jezika.

Link za ogled:

Se pa strinjam, da ni prav in v skladu s pravili, da vzgojiteljice “silijo” starše k vpisu plačniškega tečaja tujega jezika – zato, ker drugi hodijo in da popolnijo skupino.

Lp,
Soncek

Itak se je nauči v šoli! Če že bi jaz otroka dala v kak tečaj drugega tujega jezika.

New Report

Close