Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek VRTEC – ali se pri s.p. upošteva dobiček ali zav. osnova?

VRTEC – ali se pri s.p. upošteva dobiček ali zav. osnova?

Lepo prosim, ne najdem z iskalnikom. Ni mi jasno, kaj se zgodi, če je v letu za katerega oddajaš podatke, pol leta s.p., pol leta porodniška. Kaj naj seštejem, da dobim skupne dohodke, da lahko potem naprej zračunam povprečje na člana in razred????

Oboje! Dobičku namreč prištejejo ne le plačane prispevke, temveč tudi zavarovalno osnovo, ker so gospod Drobnič, Zver & Co. tako prijazni do mladih družin in so jim daleč na prvem mestu.
Torej za pol leta si k dobičku prištej prispevke za pol leta plus zav. osnovo. Za ostalega pol leta pa samo porodniško nadomestilo (bruto).

Kako to misliš?
Na osnovi česa?
Ne morejo sešteti:
dobiček+prispevke+zavarovlna osnova

A jaz to prav razumem??

LP P

Morejo, morejo. Ker vsi s. p. po defaultu ne prikazujejo realnega dobička, tako Zver. In jim na suho, za kazen, prišteje zav. osnovo. Fajn, a ne?

Ja pa sej niso normalni. Sej plačam dohodnino tudi od dobička!? Čudno, da mi tudi tam ne nabijejo še par milijonov pavšala, ker sem se v resnici zlagala …

Jap, in seveda hodiš po otroka z mercedesom, vrtca pa plačuješ prvi razred.

metuljčica, imamo en avto, vreden cca 1,2 mio
a bo v redu?

Ej, upam, da si dojela sarkazem v zadnji pripombi.
Sem bila letos spomladi na istem. Zav. osnova mi je dobiček zvišala za skoraj 50 procentov, zaradi nje sem plačevala dva razreda več vrtca, delam samo za pravne osebe, tako da ne dobim niti jurja na roko…. No, letos mi je uspelo zamenjati avto – sem kupila rabljenega, za 1,1 mio. In se sama sebi zdim ta glavna.

Pa ne pozabit, da vsakih 10 miljonov prometa pomeni še en plačilni razred višje.

Jaz imam pa sledečo situacijo: po koncu porodniške se bom zaposlila v doo-ju za 4 ure, imela pa bom še popoldanski s.p. A kdo ve, kako je s tem v zvezi z vrtci? Seštejem torej plačo + dobiček s.p.-ja + prispevke (ampak ti so samo par tisoč, se mi zdi da 9000 sit mesečno)? A je tako prav?

ja ja res fajn,

tudi pri meni je tako, plačujem 7 razred v vrtec pa se vozim z 14 let starim cliotom.

lp

Glede na to, da pri popoldanskem s. p. ni zavarovalnih osnov, bi rekla, da je to to…. Ne vem pa, ali utegnejo kaj zapiskati, če boš štiri ure delala na podlagi pravico do krajšega delov. časa do otrokovega 3. leta.

S.p.-jem se upoštevajo dobiček + zavarovalna osnova in ne dobiček + prispevki + zavarovalna osnova. Zavarovalna osnova se namreč od lani upošteva namesto prispevkov in ne hkrati z njimi. Zavarovalna osnova je že tako precej višja od samih prispevkov (pri nas je bila recimo 2,6 večja).

In če si imela v prejšnjem letu več kot 20 mio prihodkov, pričakuj še za en razred višje plačilo. Kar je prav tako skregano z vsako zdravo pametjo.

Nope, meni prispevkov niso odbili, samo norm. stroške.
Čisto konkretno – bruto prihodek, se pravi, vsi honorarji so bili 4,5 mio, od tega so mi odšteli normirane stroške 1,8 mio sit, ter prišteli 1,9 mio zavarovalne osnove, medtem ko mi prispevkov v višini nekaj več kot 700 jurjev niso odšteli.

Hja, zgleda, da imaš drugače kot večina s.p.-jev. Pri nas so v glavnem izračunali tako, kot sem opisala zgoraj.

Letos bo pa tako spet neka sprememba pravilnika. Upam, da kakšna manj šokantna.

New Report

Close