Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek kakšni so znaki pri gnojni angini

kakšni so znaki pri gnojni angini

kakšni so znaki pri gnojni angini?…hvala

Pri našem je bila to blaga vročina in tožil je, da ga boli grlo. Nič groznega. Bris je bil pozitiven na streptokoke. V čakalnici sem se pa sama sebi zdela neumna, zakaj ga brez veze vlačim okoli zdravnikov. Ampak mi ni dalo miru …

bele lise po grlu

no, saj zato tudi sprašujem. Sem nižje že postavila vprašanje, pa ni bilo odgovora.

Namreč, pojavila se mi je ena bela lista na grlu. Sicer sem prehlajena (bolečina v glavi, poln nos), ampak grlo me pa ne boli, oz. me je pred dvema dnevoma malo bolelo.

A za vsako malenkost greste k zdravniku? Kaj bi ve storile na mojem mestu?

No, bele lise za angino niso nujne. Moj jih ni imel, zato še pediatrinja ni mogla verjeti, ko je bil brsi pozitiven. Aja, pa sin je imel obupen zadah iz ust. Šmrklja nobenega.
Za otroka moram reči, da grem kar hitro k zdravniku, zase pa ne, čeprav mi je potem včasih žal, ko se bolezen predolgo vleče. Ne vem, meni se zdi, da mora za gnojno angino kar boleti grlo. Dokončno diagnozo ti lahko da pa samo zdravnik.

Enako, pa malo ga je bolel trebuh, skoraj bolj kot grlo. za malo vročino obupno počutje.

Za angino bele lise oz. pikice res niso nujne. Za gnojno angino pa so.

kakšni so znaki? srbijo te podplati….

težko požiranje, belo obložena ustna votlina, občutek “polnega” grla, temperatura, ki niha, malo mrzlice, malo vročice, malo glavobola, slabo počutje. Ravno danes sem dobila diagnozo pri zdravniku. Zdravila- ospen 1500 in neke bombone za mrtvenje požiralnika za lažje požiranje, ki pa so bila na beli recept, so pa bolj učinkovita kot angal

Eno butasto vprašanje. Je gnojna angina isto kot streptokokna angina?

Streptokok A- angina, strep. toxin (nekaj takega)-škrlatinka.

Na izvidu je pisalo streto. A. Škrlatinka ni.

New Report

Close