Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Hranjenje golobov, bljak

Hranjenje golobov, bljak

Ok, nisem nestrpna samo; Danes zjutraj se peljem čez Kongresni trg in vidim tiszo gospo ki vleče voziček s koruzo in hrani golobe. Seveda cela jata leti za njo. Ne vem, meni se je čist zagabilo. V končni fazi je golobov v Ljubljani še preveč, pa si kar precej upajo. A ni bila neka namera v Ljubljani, da se jih zastrupi?

To je pa tudi meni bljak. Jim ne rečejo zaman leteče podgane. Jaz bi jih odstranila, če bi šlo. Najbolj se mi gnusi, ker so predrzni in ti skoraj na mizo skočijo, če kaj ješ zunaj. Vrabci so pa glede tega še hujši – madona še na pico (poleti – zunaj) ne moreš it v miru!

A prav vsako stvar, ki vam ne paše, je treba pobit, zastrupit in uničit? Na to, da imajo golobi mogoče svojo ekološko vlogo, je pretežko pomislit?

K sreči mati narava ve, kaj dela. Z golobi si boste delili isto zemljico, če prej ne, pa čez nekaj let.

nova
Uredništvo priporoča

:((((((((

Ja res, no. Še do golobov ste sovražno nastrojene in nestrpne, sram vas je lahko.

Ja, sorry no, preselimo jih težko, a ne, pišuka.:-)))))))

Hranim jih ravno ne, da bi pa bila za njihovo odstranitev pa tudi nisem navdušena.

Če pa je komu v veselju dati golobu hrano pa naj izvoli.

Sebe preseli nekam, kjer jih ne bo, če te že tako motijo.

U, nisem pomislila. Ne vem tega – kakšno ekološko vlogo pa imajo? (Razen da pozobajo drobtinice s pločnika in vse pokakajo?)

zastrupit jih ravno ni treba ampak bi hranjenje golobov moralo biti prepovedano, ker se zaradi tega dosti preveč razmnožijo.

S hranjenjem golobov ni nič narobe, morali bi jim le dati kontracepcijo – to pa se daje v hrani in tako preprečuje njihovo preveliko populacijo.

A ti bi pa vse, kar te moti, kar pobila??? Joj, ženska. Vse, kar je dopustno in možno, je, da jim preprečiš pretirano razmnoževanje. Ne vem pa, ali mestne oblasti to delajo.

Ja, BF je pred časom izvajala to vrsto kontracepcije.

Ma tudi mularije je zadnje čase nekam preveč po trgovinah, trgih, restavracijah, hotelih. Kamorkoli greš, eno kričanje, cviljenje in cepetanje. Še na pico ne moreš ne da bi slišal njihovo vreščanje. A narod sploh uporablja kontracepcijo? Kaj pa če bi jo vmešavali v hrano – v kruh recimo?

kako je z zastrupljanjem ne vem… ampak, jaz jih tudi vedno hranim, ko grem čez Tivoli… Ok, čisto odkrito – zadnje čase so mi vrane bolj všeč in ves kruh njim zmečem :)))
golobi dobijo samo še drobtine ;))

hehehehee

A da ti pa vse perilo poserjejo je tudi ok???? Potem pa peremo še 1x in s tem zapravljamo cekine in onesnažujemo okolje.
Pa barvo avtomobilov uničujejo, pa bolezni prenašajo.

A dej ne pretiravi. Ti sama (pa ne samo ti, človeštvo na splošno) veliko bolj onesnažuješ okolje kot golobi, da ne omenjam avtomobilov. Največji prenašalci bolezni smo pa ljudje, ne golobi.

Res, grozljivo kako je folk v naši SLO nestrpen do vsega, kar jim ni po nosu. A se ne zavedate tega, da tako kot vas motijo vse možne stvari, tako marsikoga motite vi, vaši otroci, vaši psi… Marsikdo bi moral nujno svoje podstrešje počistit…

Ojoj, ime si si izbrala kar pravo. Jaz pa tudi kdaj zmečem golobom star kruh. Gremo skupaj z otroci v bližnji park, kjer se oba neznansko zabavata.
Glede bolezni: mislim, da so naši otroci več viroz in norice dobili od ljudi…od golobov do sedaj še nič.
Perilo: avtomobilski prah in smog je bolj strupen od kakcev— a za sušilni stroj še nisi slišala?
Izvaja se akcija mestni golob (v koruzo se daje kontracepcija) in tako ohranja sedanjo populacijo golobov. Torej tudi naše krmljenje ne prispeva k večjemu prirarstku.
Meni so golobi čisto kul živali, pametni – že pred stoletji so jih uporabljali za pismonoše – imajo odlično orientacijo in ja, žal tudi kakajo. Vendar veliko manj kot ti. A v Benetkah še nisi bila? Tam so zelo cenjeni, ker so tik pred potresom odleteli s trga Sv. Marka. Torej, če boš kdaj opazila, da so kar naenkrat vsi odleteli (pa ne zaradi petarde .))) bodi malo bolj pozorna.

New Report

Close