Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek kri v blatu novorojenčka

kri v blatu novorojenčka

Imam sinčka starega 14 dni in že en teden zelo pogosto kaka. Danes sem opazila krvavo sluzaste nitke v blatu (2x). Ali je imela katera podobne težave pri novorojenčku in kaj je potem bilo vzrok temu?

Je tudi bolj dremav?
Več spi?
Kaj pomeni- že 1 teden zelo pogosto kaka?
Da odvaja 6-krat ali morda 15-krat na dan?
Je blato tekoče–od blata umazana plenička, ne bi ga pa npr. mogla postrgati?
Je v blatu sluz? Koliko?

Sploh pa-če je v blatu kri –takoj k zdravniku!

Me pa vseeno zanima, koliko je teh krvavo-sluzastih nitk?

medy,
ko je bil moj sinko tako majhen, sem tudi prav na tem portalu vtipkala v iskalnik nekaj v zvezi z isto težavo, saj sem opazila te nitke in se zelo prestrašila. Ko sem videla, koliko staršev je že bilo v skrbeh zaradi tega, in da je bilo pri večini primerov v bistvu vse ok, sem se malo pomirila. Seveda sem dolgo časa opazovala otrokovo blato in sčasoma so te nitke izzvenele same od sebe. Malo si preberi zadeve za nazaj, morda je tudi pri tvojem otroku zadeva nedolžna. Pri taki starosti otroka te še verjetno obiskuje patronažna sestra – povej ji za to, ali pa stopi do pediatra, če te tako skrbi. Srečno.

Ga dojiš in ti bradavice krvavijo?
Poznam primer, ko je dojenček imel kri v blatu zaradi ranjenih bradavic pri mami.

Ja, veliko otrok ima te krvave nitke. Zato pa je pomembna količina!
Pa kako otroček odvaja nasploh!
Ima vdrte mečave?
Je blato rumeno, zeleno, zelo smrdi?
Kup stvari!
Če je sicer normelno živahen– toda kako naj mamica ve, kakšen je normalen 14-dnevni otroček, ki že teden tni zelo pogosto kaka?

Novorojenčki- dojenčki lahko zelo različno odvajajo!
Npr. za vsak obrok ali pa celo 1-krat na 4 dni.

Tudi moj otrok je imel krvakaste nitke v blatu.
Šli smo k zdravniku. Ampak osebje v bolnišnici teh nitk ni opazilo. Res so bile zelo tanke, komaj opazne. Očitno nepomembne.

Pri 2. otroku sem vedela kako in kaj.

Pa vendar. Driska je pri dojenčku lahko zelo nevarna!
Zato menim, da je v takšnem primeru nujen obisk pri pediatru!

jutri sva sprejeta na pediatrično, da naredijo nekaj preiskav. Vseeno me zanima, če je bilo pri ostalih s podobnim vse ok.
Blato je včasih zeleno, večino pa rumeno in navadno je grudasto. kaka 10x dnevno. je samo dojen. spi po moje kar novorojenčkom primerno je pa normalno odziven in živahen,

Pri nas je punčka ko je bila stara mesec dni začela odvajati krvave nitke, ker ni bilo bolje so ji na infekcijski odvzeli vzorec blata a takrat niso ugotovili nič. Po mesecu in pol je tamala vsak dan driskala krvave nitke oz. to niso bile več nitke ampak že kar špage. Tamala je slabše pridobivala na teži. Sprejeli so jo na gastro oddelku pediatrične klinike ji iz črevesa s prstkom odvzeli blato seveda je bilo to čisto krvavo tako da so se kar zgrozili. Pokazalo se je da ima astroviruse. Takoj smo spremenili prehrano poleg mojega mleka je dobivala posebno gosto mleko saj smo morali čim prej zgostiti kakico. Vsak preden je prišel na obisk ko smo bile doma si je moral strogo razkužti roke. Mala je s časoma začela prdobivati na teži in stanje se je zboljšalo. Ne vem kako takrat na infekcijski ni odvzem blata nič pokazal in se je ona morala še toliko časa matrat s to drisko.

Lahko je marsikaj. Ponavadi pri tako majhnih otrocih ni hudega in gre za kri zaradi napenjanja otroka pri joku (menda zaradi napenjanja počijo majhne kapilare v črevesju in od tod nitke). Ker pa je možnosti veliko, so te napotili na pediatrijo. Ena od možnosti, ki se velikokrat ravno tako kaže, je alergija. Lahko je alergija na kravje mleko, ki ga piješ ti, lahko na karkoli drugega, kar ti ješ in prehaja nanj. Pobrskaj na forumu Alergije. Veliko mamic tam je napisalo, da se je alergija pri njihovem otroku prav tako kazala. Pozneje se pokaže z atopičnim dermatitisom (kožne spremembe).

k zdravniku, morda ni nič hujšega, vendar, draga moja, jaz ne bi tvegala.

ojla!

moj malček je imel tudi krvave nitke v blatu. to je prvi znak alergij (jajca, mleko…)

na žalost jaz takrat tega nisem vedala. ko pa sem klicala otr. dispanzer so mi rekli da zato ker pogosto kaka. mislim!!

če te zanima kaj več, se mi javi na mejl.

lp

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Počasi umira kdor postane suženj navade, ponavljajoč vsak dan iste poti, kdor ne zamenja prestave, kdor ne tvega in zamenja barvo oblek, kdor ne govori tistemu, ki ga ne pozna. Pablo Neruda

Če ti krvavijo bradavice od dojenja, je to to. Enako se lahko pojavi v “bruhcanju”.

New Report

Close