Najdi forum

NEKAJ LEPIH MISLI …

NEKAJ LEPIH MISLI …

Nikoli ne bodi zadovoljen s tistim, kar si, če želiš postati tisto, kar nisi; kajti tam, kjer si postal zadovoljen, boš tudi ostal.
(F. QUARLES)

Če odstranimo vzrok, izgine tudi posledica.
(Latinski pregovor)

Svoboda je odgovornost, zato se je večina v bistvu boji.
(G. B. SHAW)

Bodi prijazen; vsak, ki ga srečaš, bije hudo bitko.
(John WATSON)

Imamo manj prijateljev, kot mislimo, a več, kot vemo.
(HOFMANNSTAHL)

Če ljubezen nosiš v sebi, potem jo vedno tudi srečaš.
(Gustave CHEVALLIER)

Človek, ki skuša doseči svoje ideale, je podoben popotniku, ki se je povzpel na hrib; ko je prišel na vrh, ni bliže zvezdam, jih pa zato bolje vidi.
(TANNERY)

Bojevnik ima čas le za brezhibnost; vse drugo namreč izčrpava njegovo moč – brezhibnost pa jo povečuje.
(Carlos Castaneda)

Dneva ne mores zadržati, lahko pa ga izkoristiš.
(Latinski pregovor)

Kdor išče resnico, jo mora znati prenesti.
(Kitajski pregovor)

Preden začneš slikati, moraš imeti v konici copiča srce, roko in misli.
(Kitajski pregovor)

Ne skrbi za jutri, kajti jutrišnji dan bo imel svojo lastno skrb. Dnevu zadostuje njegova lastna teza.
(Nova zaveza)

Biti pripravljen je veliko, znati čakati, je še več, toda izkoristiti pravi trenutek, je vse.
(Arthur SCHNITZLER)

Danes sem vam natrosila malo več “misli”, saj je pred nami vikend … naj vam bo ta čas naklonjen samo v lepih stvareh … in tudi likanje, kuhanje, pospravljanje in … je lahko lepo, če na to tako gledaš in jih v takšni luči vidiš, ha, ha …

Medvedek Pu

ODPIRANJE NOTRANJIH VRAT

12. MAREC

Vedi, da si popoln, kot sem popoln jaz, in da na tebi ni madeža. Takoj zdaj prepoznaj najboljše v sebi in začni to udejajati. Globoko v tebi je, a je tako skrito, da ga je težko zagledati. Ko si boš vzel čas in spoznal, da sva eno, boš videl najbojše v sebi, nehal se boš omalovaževati in pregnal boš vse napačne podobe o sebi. Nenehno si ponavljaj: “jaz in moj ljubljeni sva eno”, dokler ti to ne bo resnično nekaj pomenilo. Ko se ti zdi, da si čisto na tleh, si tiho govori in čuti, kako se polagoma dvigaš iz mlake pobitosti in samopomilovanja. Govori si, dokler ne dojameš, resničnosti besed, dokler ne uvidiš celosti vsega življenja in se zaveš, da si njegov del.

13. MAREC

Spremeni se s prenovo svojega uma. Kača ne more rasti, če ne odvrže stare kože. Piščanček ne more zlesti iz lupine, ne da bi jo razbil. Otrok se ne more roditi, ne da bi se iztisnil iz materinega trebuha. Ti naravni procesi prinašajo spremembe. Potekaj postopoma in nič jih ne more zaustaviti. Če piščanček nima moči, da bi prekljuval lupino, umre. Za vse je pravi čas. Lahko se trudiš preprečiti potek sprememb, ker se počutiš varnega, kjer si, in bi raje ostal v mejah tistega, kar poznaš, kot da bi se premaknil v neznano; toda znotraj teh meja se boš zadušil in umrl. Poskusi razumeti in sprejeti nujno spreminjanja. Bodi srečen, zahvali se za te spremembe in postani del njih.

14. MAREC

Tvoja naloga je ustvariti novo nebo in novo zemljo. Torej se ne zaustavljaj ob težavah in nadlogah, boleznih in trpljenju, vojnah in razdorih na svetu. Ne dovoli, da bi te potegnili vase, sicer boš postal del bolezni, ne pa zdravilo. Ko dvigaš svojo zavest, postajaš odporen proti težavam na svetu, lahko delaš in živiš sredi njih, a se te kljub temu ne morejo dotakniti ali te kakorkoli prizadetil. Zdravnik in medicinska sestra se morata zaščititi, da lahko zdravita nalezljive bolezni, in v njiju ne sme biti strahu. Naj ga tudi v tebi ne bo, ko opazuješ kako se situacija na svetu slabša. Nikoli ne obupuj. Zdrži z vero, opiraj se name in vedi, da je vse dobro, najboljše.

Dobro jutro tudi tebi Medvedek, hvala lepa za te lepe jutranje utrinke in lep vikend tebi in tvoji družinici.

New Report

Close