Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek a kdaj pokličete za službo?

a kdaj pokličete za službo?

Torej, če vidite razpis, a vedno pošljete prošnjo, ali kdaj tudi pokličete direktno na podjetje in jim poveste, da ste zasledili oglas? Kaj jim rečete? Kako priti do razgovara, ne da ti glas na drugi strani reče: pošljite prošnjo 🙂 Jaz povem, da sem zasledila oglas, potem pa ne vem, kako naj nadaljujem, potem vedno vprašam neko bedno vprašanje in stvar je zaključena 🙂 ne morem direktno prosit za razgovoe. In še s strani delodajalca. Vas moti, če nekdo pokliče, čeprav je razpis namenjen pošiljanju prošenj? Hvala

Nekateri delodajalci pri razpisih jasno napisejo, da telefonskih informacij ne dajejo. Pri tistih, ki tega ne navedejo, pa ne vidim vzroka zakaj nebi poklicala.
Iz mojih izkusenj so kadrovniki kar prijazni ljudje, sploh pa ce izbor kandidata ni 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} odvisen samo od njih. Vcasih pri izboru sodelujejo se kaksni sefi oddelkov, ki rabijo nove delavce in imajo pri izboru potem zadnjo besedo… ali pa direktor pozegna kdo bo dobil sluzbo.
Poskusi. Nic te ne stane, razen telefon. Povej, da si videla oglas in vprasaj, ce je bilo ze kaj prijav, kaksen kader natancno iscejo, vprašaj do kdaj mislijo koncat postopek, malo potipaj …

To je precej odvisno od tega, kako veliko je podjetje, ki je posredovalo oglas. Če me po objavljenem razpisu pokličejo, potem pač povem, da je osnova pisna prijava, vsekakor pa odgovorim na morebitna vprašanja v zvezi z pogoji dela… O drugih zadevah se ne pogovarjam. Roki so navedeni, ko rok za prijave poteče, naredimo seznam, osnovno selekcijo glede na osnovne zahteve (izobrazba, starost…) nato se vloge preberejo, naredi selekcija 10, kliče se na razgovor….

New Report

Close