Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek 3,5 in sluh

3,5 in sluh

Meni se pa zdi da nap 3,5 letnik malce slabo sliši. Res ne vem ali se tako poglobi da nas presliši ali pa je res kaj na tem . Kako naj to ugotovimo. Ali pri teh letih že lahko opravi pregled za sluh ali je še prezgodaj

Nam so ga preverili že v porodnišnici, torej…

Ja tudi nam ampak vseeno lahko pride do kakšne okvare kasneje

Tudi če je v porodnišnici sluh OK, lahko kasneje otrok slabše sliši. Pri mojih dveh fantih se je ugotovilo, da slabše slišita zaradi velikih mandeljev in žrelnice. Šli smo na pregled na ORL kjer so slabši sluh potrdili. Oba sta bila operirarana in so jima odstranili mandeljne in žrelnico. Starejši je moral po enem letu še na eno operacijo, da so mu vstavili v ušesa cevčice, ker se mu je nabirala tekočina in da je ta nato odtekala ven. Nato pa po pol leta same padejo ven.

??
Ja se strinjam. Samo zakaj nas pa potem sprašuješ, če se da pregledati sluh pri teh letih?

Pri naši 3,5 letnici smo tudi opazili, da slabše sliši. Najprej so ji sprali čepke v ušesih, pa ni nič bolje in smo dobili napotnico za otologa, da bo preveril sluh. Ko so ji sluh preverjali v porodnišnici je bil ok.

Tudi pri naši deklici smo pri 3,5 letih opazili, da slabše sliši (v porodnišnici so bili izvidi bp, nikoli ni imela vnetja ušes). Šli smo na ORL, kjer so ji eno leto spremljali sluh, izvidi niso bili v redu. V novembru nas čaka operacija žrelnice, po tej operaciji naj bi bilo dobro.
Jaz sem na začetku (ko tudi še nisem bila prepričana, ali slabo sliši, ali se samo v nekaj “zatopi”) poskušala tako, da sem jo nekaj vprašala (najbolj pogosto: “A bi en bonbon?”, ker sem vedela, da če kaj, potem bo to gotovo slišala:-)) takrat, ko mi je kazala hrbet. Vsakič, ko sem vprašanje ponovila, sem ga za odtenek glasneje. Na koncu sem ugotovila, da moram povedati zelo naglas, da me z normalne razdalje sliši. Poskusi še ti. Še vedno pa se lahko obrneš kar na pediatra, mu poveš svoj sum in prosiš za napotnico za ORL.
Srečno.

Naš pa sedaj ne sliši ko ima vnetje ušes.

No, da ne boste prevec polemizirali, kdo ima prav in kdo ne. Nasi punci so tudi preverili sluh v porodnisnici in je bil ok. Potem pa so se vrstila vnetja uses eden za drugim, ni napredovala v govoru kot bi morala, razvojna zdravnica nas je pri pregledu pri treh letih napotila na vse mozne preiskave. Rezultat? Deklica slabse slisi, po vsej verjetnosti zaradi posledic vnetij uses. Lahko se bo izboljsalo ali pa tudi ne. Kamen pa se nam je odvalil od srca, ker je zacela zadnje case zlobudrati. Moje mnenje je, da ne cakat, raje pojdite na pregled. Sluh pa pregledajo s podobno napravo kot je termometer za v uho. Tocno katere frekvence ne slisi pa pokaze nadaljna preiskava s slusalkami, no nasa punca tam ni hotela sodelovati, ker zgleda res malo strasljivo.
Res pa je da se vcasih otrok lahko tudi naredi da ne slisi, v takih primerih smo mi zaploskali ali kaj podobnega, in smo opazili, da ni trznila.

Za pregled za sluh ni nikoli prezgodaj. Pojdi do otrokovega osebnega zdravnika, on pa bo dal napotnico za ORL. Upam, da ne boste predolgo čakali na vrsto.

prosim naj mi kdo razloži, kako pregledajo sluh pri novorojenčku v porodnišnici.

Kolikor vem ste verjetno imeli sistematski pregled pri starosti 3 let, ki ga morajo opraviti vsi 3letniki in če je bilo takrat s sluhom vse v redu, je res možno, da slabše sliši zaradi posledic kakšnega unetja ušes ali pa ima enostavno sluhovod polen masla in je za zvok slabše prehoden, lahko pa da vas otrok občasno ignorira, to lahko ugotovite na najenostavnejči način, z kakšnim nepoznanim zvokom, ki bo otroka enostavno zmotil v njegovi zamaknjenosti.
V vsakem primeru je najbolje obiskati otrokovega pediatra in mu zaupati svoje skrbi, on bo že vedel kako in kaj.

Pri dojenčku uporabijo posebno preiskavo, ki je objektivna in ni treba, da otrok sodeluje… Imenuje se BERA, če se ne motim.

New Report

Close