Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek črna gradnja

črna gradnja

Bom kar še tu predsavila svoj problem.

Podedovala sem črno gradnjo, kaj naj sedaj naredim?
Rada bi prijavila, pa se bojim, da me bodo kaznovali, pa nisem nič kriva.
Rada bi si uredila papirje za podedovano črno gradnjo, pa sploh ne vem kje naj začnem, da me že na začetku ne presenetijo kakšne gromozanske kazni. Kaj mi predlagate. Poznam posotpek za pridobitev gradbenega dovoljenja (lokacijska informacija, geodetksi posnetek, projekt, …..), ne vem pa, če je v tem primeru tudi tu pravi začetek.

Kaj predlagate?

Hvala za kakršen koli pameten namig.

Pri legalizaciji črne gradnje ti kazen nikakor ne uide. Brez plačila kazni je ne boš mogla legalizirati. Mogoče bi se dalo kaj v tej smeri, ker si jo podedovala, ampak tu bi bil potreben odvetnik in je vprašanje kaj se na koncu splača.

Začneš pa postopek lepo na začetku, kot pri novogradnji.

Po moje te tudi ne bo nihče pojedel, če se boš obrnila na pristojne uslužbence in jim obrazložila težavo. Lepa beseda,lepo mesto najde.

lp,

N.

Joj, če bi ti vedela, koliko ljudi gradi na črno, koliko ljudi ima gradbeno dovoljenje, pa dela po svoje (in je potem spet iz tega nekakšna siva gradnja, vsekakor je treba potem tudi to uredit) in tako dalje in tako dalje.
Pot pod noge, pa na oddelek za urejanje prostora, kjer ti bodo vse lepo razložili. Odvisno, kdaj je bila hiša postavljena, odvisno, kje stoji (upam, da je vsaj na zazidljivem), najbrž odvisno tudi od občine…. Vsekakor te bo to stalo manj, kot stanejo izgubljeni živci.
Meni se ne zdi samoumevno, da boš plačala tudi kazen. Ne vem.

Tukaj še ena, ki se srečuje z istim problemom.
Leta 1998 sem (po stricu z oporoko) podedvala 1/3 hiše (črna gradnja vpisana v zemljiški knjigi).

V tej hiši živi drug dedič in zaseda celo hišo, mi pa živimo v najemniškem stanovanu.

In ker ni “obojestranskih” interesov za ureditev dokumentacije, in ker drugemu dediču ne morem nič, bo najbrž hiša prej propadla (upam, da se bo “sama” spravila v “prvotno stanje”, kot to zahteva občina) brez dodatnih stroškov.

Na občini nimajo nobenega posluha, odvetniki pravijo, da ne vidijo “nobene” racionalne rešitve (vse naj bi bilo povezano z ogromno denarja).

Torej imam nekaj za kar bi najraje …. Nimam pa “jajc” za kakšno hipoteko na podedovani delež…

iz katerega leta je gradnja?
če je bila hiša grajena pred letom 1967, gradbeno dovoljenje zanjo ni potrebno in se ne obravnava kot črna gradnja.

drugače pa pojdi na upravno enoto in ti bodo tam vse svetovali, kako in kaj storiti.
m28

Kako se lahko sploh podeduje črno gradnjo, saj črna gradnja nima dokumentov in uradno ne obstaja????

Drugače pa si daj izračunat koliko te pride degradacija in uzurpacija (to so kazni), koliko so projekti in ostala dokumentacija ter komunalni prispevek, pa boš hitro videla kakšen finančni zalogaj je.

Vse pa urejaš na občini – oddelek za urejanja prostora (ali kaj podobnega – odvisno od občine) in nato na upravni enoti.

New Report

Close