Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek uporabnice kontaktnih lec

uporabnice kontaktnih lec

Prosim za informacijo…kje pise do kdaj so lece ok? je to takoj za dioptrijo?

hvala in lp,
teja

Škatlice nimam, lahko pa ti povem, kaj piše na plastični pakungi, v kateri je lečka v tekočini:
2010/11 -1.25

Jaz to razumem, da se lečka ok do novembra 2010. Upam, da sem ti kaj pomagala!

Evo, sem pogledala: na plastični embalaži, v kateri je leča, takoj pod dioptrijo piše 2010/09 – torej do septembra 2010. Na kartonasti škatlici s 6 lečami pa na krajšem robu, tudi takoj pod diptrijo.

nova
Uredništvo priporoča

No mene so pa ravno ti datumi mal zmedli…namrec vceraj sem dobila nova dva paketka lec,kjer pise 2011/06…in jest bionda sem razumela, kot da so dobre do 20.11.06 :)))))….ja super kajne…hvala vama za info…sta me spravile v smeh in me po drugi strani prav pomirile…

Do sedaj sem uporabljala leče, ki sem jih lahko nosila dve leti, sedaj pa bi rada prešaltala na mesečne. Me pa zanima ali je ok, če greš npr. v Mesno optiko in ti tam izmerijo dioptijo in predpišejo leče ali je boljše, če greš kar k okulistu (če kateri je dober in je na koncesijo). Kako ste ve to naredile?
Lep dan še naprej

jst sem sla k okulistu ( ki tudi dela v optiki ), ta mi je izmeril dioptrijo in pol sem dobla testne lecke…k sreci so odgovarjale in to je to…

New Report

Close