Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek hčerka ne posluša navodil v šoli….

hčerka ne posluša navodil v šoli….

Dobro jutro!

Prosim za nasvet.

Hčerka obiskuje 2. razred osnovne šole. Je pridna in mirna deklica, v šoli bistveno bolj kot doma. Nikdar ni bilo glede vedenja niti najmanjše pripombe s strani učiteljic.
Sedaj pa dobiva napisano v zvezku: Poslušaj navodila! Računaš dobro, le navodil ne poslušaš! itd., itd.

Bere lepo, računa dobro (redko zamenja plus in minus). Doma dela naloge oz. piše praktično brez napak. Vsak dan ji pregledam vse zvezke in mi vse pove kaj so delali, vendar pa je le sem pa tja kakšna napaka (2-3 na teden). Verjamem pa, da ji pozornost oz. koncentracija uide drugam in verjetno ji mora učiteljica kakšno navodilo posebej povedati in vsakič je to napisano v zvezku.

Kako naj se lotim tega problema, saj se bojim, da bo njeno veselje in navdušenje za šolo počasi splahnelo, ker ji je vsakič hudo, ko dobi to pripombo.

Hvala za vsak nasvet.

Menim, da jo samo opozarja, da je prehitra. Mogoče imajo pri računanju kakšen poseben postopek, ki se ga deklica ne drži in računa “po svoje”. Pri nas je bilo tako, ker se ji je zdelo brez veze tako na dolgo pisat in je pisala le rezultate, učitelje je zanimal pa potek naloge, da so videli, če otroci razumejo.

Pojdi s hčerko v šolo in se vse tri z učiteljico zmenite kje so pripombe in problemi.

Saj obstajajo govorilne ure. S hčerko pojdi na gov. ure in se pozanimaj, kako in kaj.

Da ji bo pa veselje za šolo uplahnilo, če tu in tam dobi kakšno opombo, je pa prehuda. Navadite otroke že doma, da ne morejo vedno pričakovati samo hvaljenja ne glede na to, kako nekaj naredijo. Nekatere otroke starši doma kar naprej hvalijo, pa če je primerno ali pa ne, zato dobijo občutek, da so nekaj zelo narobe naredili, če jih učiteljica v šoli kdaj na kaj opozori na napako ali opomni. Potem je pa jok in stok, kako grozno je v šoli.

Ja, obstajajo govorilne ure in prvič bodo šele konec meseca oktobra.

Je pa tako, da tudi meni ne bi bilo vseeno, da bi dobivala neke pripombe (kot jih dobiva hčerka, vendar pa je to sporočilo namenjeno meni in ne neposredno njej) pa ne bi bilo nič narobe.

Moja otroka sta doma redko pohvaljena, vendar pa ko sta, sta iskreno in zasluženo.

Sicer pa ti lahko posrežem samo z eno izjavo razredničarke na roditeljskem sestanku: “Otroci na splošno zelo slabo pišejo!” Ja, pa komaj tri tedne so bili v drugem razredu, do takrat vzeli 4 črke….. Res ne vem kdo je tu pameten in kdo nor!

Sicer se moje hčerke to ne tiče, ker gladko bere in hitro in tekoče piše (da ne bo pripomb!)

Navodila v drugem razredu so pogosto vezana tudi na to, kam se kaj napiše, kje se začne, kateri zvezek/učbenik je potrebnno vzeti iz omare, nakateri strani ga odpreti, katero nalogo gledamo,….

Cel kup navodil, ki jih otroci vse prevečkrat preslišijo, ker jim to v danem trenutku ni pomembno; razumljivo. Cilj učiteljice je, da otroke navadi, da vsako navodilo pove enkrat, dvakrat, ne pa vsakemu učencu posebej (ker so mnogi otroci navajeni od doma, da se neka stvarnanaša samo nanje).

Kar se pa tiče slabe pisave; mogoče je bila mišljena oblika pisave, ki je po mojem mnenju pomembna. Gre za to, da se učenci navadijo pisati od črte do črte, da pišejo črke na pravi način, da so črte, ki sesstsavljajo črke ravne, jasne,…. skratka, da je pisava estetska.
Sevda so lani deleli grafomotorične vaje, vendar jih (iz lastnih izkušenj) starši jemljejo kot tiranijo nad otroci. Ko je pa treba zares začeti s pisavo črk, je pa prevečkrat že prepozno, žal.
Pa lep pozdrav!

Jooooj, kako da se učiteljice ne zavedajo, koliko škode lahko naredijo s takimi pripombami! Nekateri otroci so nežne duše. Jaz bi punčko vsekakor potolažila in ji rekla, da ni to nič hudega, da pač si nihče ne more vsega zapomnit. Naj še naprej poskuša in posluša, pa bo.

New Report

Close