Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek OŠ Vodmat vs OŠ Ledina vs OŠ Prežihov Voranc

OŠ Vodmat vs OŠ Ledina vs OŠ Prežihov Voranc

Naslov vse pove. Rada bi kakršnokoli mnenje o omenjenih šolah. Predvsem me zanima: koliko zahtevajo od otrok, kaj jim nudijo (kader, ravnetelj,..) in kako se vaši otroci tam počutijo. Ne potrebujem nobenih imen, da ne bo kršena anonimnost foruma. Vsem hvala!

Odsvetujem Prežihov Voranc. Obupen ravnatelj.Učiteljski zbor – zelo različno od super učiteljic, do čist čudnih, nečloveških. Ni igrišča, v Tivoli ne smejo.Jedilnica zraven smrdljive telovadnice.

2 leto na OŠ Ledini; Ok, čista šola, dokaj zahtevna, poskuša se iti malce elite, se mi zdi, pa k sreči ne preveč, veliko dajo na pomoč med otroci; tudi finančno pomagajo slabo situiranim z akcijami, prodajanjem izdelkom otrok itd. Mi smo ZELO zadovoljni. Ampak ti povem ob koncu 9. razreda; v prvem triadi je lahko slika čisto druga kot sicer.

Prvo leto na Ledini, poudarek na delovnih navadah in učnih navadah. Kar strogi, držijo disciplino, ampak otroci so radi tam. Mogoče pogrešamo mal več izvenšolskih dejavnosti za fante. Zelo prijazna šola, s prijaznim kadrom in ravnateljico, pozdravljajio radi. Za enkrat (trkam se po buči) je v redu.:-))))

barnika, ste imeli torej tudi vi župane EU na obisku zadnjič? Naš še 3 dni govoril samo o tem, he, he …
se strinjam s tvojim opisom, ravnateljica je res prijazna in fuuuul otrok pozna po imenu …

karkoli samo Vodmat ne ………….sem imela zelo slabe izkušnje.
tam otroke delijo na bogati in revni sloj.

Zdaj ko je otrok na Ledini je popolnoma drugačna zgodba.

sama sem hodila na Vodmat pa nikoli nisem imela takega občutka, kot pravi wxy (pa so učitelji večinoma še vsi isti)- otroci sami se ponavadi delijo (jaz imam, ti pa ne).

Kaj pa Čufar, ko je tudi tam blizu?

lp lumpa

Ja, to tudi mene zanima: Čufar. Igrišče imajo super.

Ja, ponavadi ga zasedejo študentje, ker so igrišča pri dijaških domovih na Vidovdanski zaklenjena in jih je potrebno plačat, ob prvem mraku ga pa zasedejo “travčkarji” (kar pod napuščem pred šolskimi vrati) in pijančki. O smeteh in razbitih steklenicah ne bi govorila.

Na Čufarja sem hodila jaz in je bil takrat v redu, a zelo stroga šola. Kasneje sem hodila na Bežigrajko, pa imam od tam skoraj manj travm kot s Čufarja. Sedanja ravnateljica (tedaj pomočnica) je zelo ok.

Ja, jaz poznam Čufarja, ker smo že 8 leto tam.
Sprašujem zato ker je tud blizu Ledine in se mi zdi čist uredu šola.
Imajo vsako leto to se pravi vsak razred gre vsako leto kam za par dni , popoldanskih dejavnosti je tudi kar nekaj, od letos imajo plezalno steno, varnostnik je sicer res ampak ni nobenih problemov ker res naredi red če hoče gdo nepovabljen priti v šolo, prva triada super ,vsaj naše tovarišice so bile krasne, na višji stopnji se pa najde kakšna cvetka tako kot povsod.

lp lumpa

Moji so bili na Vodmatu v roku zadnjih 16 let. Takole bom rekla: bili smo kar zadovoljni, sploh ko je bila še stara ravnateljica (od hudiča- v pozitivnem smislu), otroci dosegajo ob koncu šolanja zelo dobre rezultate na ekstercih, imajo dober uspeh pri nadaljnem šolanju, na šoli ni huliganstva in izsiljevanja itd. kar se dandanašnji dogaja (mogoče izjemoma), je majhna šola, ki ima na generacijo samo dva ali tri oddelke (kar smatram za pozitivno), šola je prenovljena, imajo telovadnico, profesorji so kar v redu – dobri in slabi tako kot povsod, imam občutek, da se trudijo. Zdaj pa še največji -: nimajo svoje kuhinje, tako da jim hrano dostavljajo in navkljub skoraj vsakoletni menjavi dobaviteljev, je hrana zanič, sploh ko pridejo na vrsto za kosilo višji razredi.
V vseh teh letih pa res nisem zasledila, da bi otroke delili na revne in bogate (na kakšen način sploh bi to lahko storili?) in tudi od drugih staršev nisem slišala pripombe v tem smislu.

Aja, pa še to sem pozabila povedat, da boš na Vodmat težko vpisala otroka, če ni iz tega okoliša, ker je na šolo gromozanski naval, šola je pa majhna.

Tinkara, ja smo mel župane, smo mel Atenske predstavnike, tud pr nas smo čist notr padl. pa sirtaki plesal….

Pa že

New Report

Close