Forum.Over.Net

Starševski čvek

Postavite nemogoče vprašanje in dobili boste neverjetne odgovore! Anonimno in brez registracije. Največje slovensko virtualno mesto. Če ni objavljeno v tem forumu, se ni zgodilo!

Potni stroški-bodo ukinjeni?

Default avatar

INA

Sem zaposlena v šoli, pa me zanima naslednje, govori se, da naj bi nehali izplačevat denar za potne stroške (prevoz na delo) in za malico. Je to res?
Default avatar

AnaAna - nepr.

Govori se marsikaj. Že več let. Da bi ukinili stroške, je pa malo bosa - glede na to, da se precej ljudi vozi kar daleč, se sistem lahko sesuje. Ne verjemem, da se bodo ljudje iz MB vozili v Kranj zato, da bodo domov nesli 120 jurjev brez pokritih stroškov prevoza. Če že hočejo šparat na tem, bodo morali pogruntat kaj bolj uporabnega.
Default avatar

batko

Po drugih državah npr. v Italiji za potne stroške nobeden ne dobi niti eura...
Default avatar

Niki

To je res ampak so v osnovi plače višje....
Default avatar

batko

Ja, ampak tudi stroški...
Default avatar

nats*

Niti ne.... oz. malo...

lp,

N.
Default avatar

INA

E, ravno zato pa me skrbi, ker pravijo, da bi se radi zgledovali po Evropi. Marsikje po Evropi nimajo potnih stroškov plačanih in ne prehrane. Če to naredijo pri nas, smo v godlji. Na mesec dobim okoli 120.000 za prevoz, ker se vozim res daleč (čez 100 km). To bi zame res bil šok.

Baje je bilo včeraj po TV.
Default avatar

Niki

Pa če gledaš v odstotkih so še vedno na boljšem:) vsaj večina.
Default avatar

nats*

Močno dvomim, da bi jim to uspelo, saj bi revnejše oz. ljudi z minimalnimi dohodki pahnili še v večjo revščino....
Bodo pa protesti...

lp,

N.
Default avatar

nats*

So, so na boljšem. Vprašaj Nemce, kako se križajo, ko poslušajo o plačah v Sloveniji....

lp,

N.
Default avatar

INA

NI res. Teh 120.000, ki jih dobim za prevoz, tudi porabim. Okoli 95.000 gre za bencin, ostalo pa amortizacija avtomobila, saj ga kar pošteno uničujem na naših cestah. Gume, brisalci, luči, zavore, olje, obraba motorja,......
Default avatar

Niki

Sorry post je bil namenjen batko(tu)
Default avatar

nats*

Saj vem:))) Samo podprla sem te pri izjavi;))))

lp,

N.
Default avatar

smjst

Hej, Batko.....pa se v Italijo vozi v službo, pa da vidimo, koliko časa boš zmogel brez potnih stroškov......lahko se pa tud v Rusijo pelješ, če ne rabiš potnih stroškov.....
Default avatar

xyz*

Saj ni rekel, da to podpiral, le povedal je, kako je drugje.
Default avatar

acjom

Upam, da se v resnici ne bo to zgodilo; razen, da res povišajo plače.

Upanje je kakor nočno nebo. Nikoli ni tako temno, da ne bi odkrili vsaj ene zvezde...
Default avatar

Pikica mikica

Meni se pa zdi, da se bo v naslednjih dveh letih to zgodilo pa še davke nam bodo na vse pribili, oklestili vse vrste pomoči itd. Prihaja evro in me res skrbi. Mislim, da tako lepo kot živimo danes, ne bomo več živeli. Upam le, da se ne zgodi Madžarska.
Default avatar

42na

Pikica mikica, tudi jaz sem istega mišljenja. Bojim se 1.1.2007 in ostalih dni, ki bodo sledili. Vse nam bodo ukinili, za vse bomo plačevali, plače so pa sami vidite kakšne. Le kako bomo preživeli???????? Zdravstvo, šolstvo že drvi v samoplačniško (kar še ni), davke nam bodo tako in tako dvignili, čeprav se danes Bajuk in podobni sprenevedajo, ... Tako, da sem prepričana, da bodo ukinili tudi stroške za prehrano in prevoz.

Zaželim vam lahko le SREČNO.
Default avatar

batko

Ne jamrat, v "taresni Evropi" sploh ni tako rožnato, kot si nekateri tukaj predstavljate.
Npr. v Trstu so mesečni življenski stroški vsaj za tretjino višji kot v Ljubljani.
Kar kupi si tam stanovanje, pa boš videla....
V Munchnu za največji pajzel od 35 kvadratov daš mesečno najemnino vsaj 800 EUR...
Default avatar

coco

Če kdo verjame, da se bodo na račun odprave povračila potnih stroškov zvišale plače, potem verjetno še vedno verjame tudi v Dedka Mraza. Delodajalci vztrajajo na odpravi ravno zato, da si znižajo stroške dela. Sama tega ne podpiram, saj je Slovenija izrazito centralizirana. Ko bodo uspeli to odpraviti in zagotoviti enakomeren razvoj regij, naj pa ukinjajo povračilo prevoza.