Najdi forum

Nedonošenčki

Malo sem radovedna, pa me zanima , koliko vas je mamic, ki ste rodile predčasno in v katerem tednu. Imajo vaši nedonošenčki kakšne probleme?
Moja punčka se je rodila v 34 tednu ( 2004 kg, 46 cm ) in razen začetnih manjših problemov smo sedaj super. Obiskujema pa nevrofiziatra , kjer telovadiva zaradi boljše motorike. Sedaj je stara 6 mesecev.
Lep pozdrav! Mojca

Jaz sem rodila tudi deklico v 31 tednu 1160g in 42 cm k,alu bo stara šest mesecev koregirane starosti pa štiri mesece. tudi mi hodimo na fizioterapijo zaradi preprčevanja nepravilnih vzorcev v gibanju, sicer domnevAM DA JE TO BOLJ PREVENTIVA ENKRAT NA 14 DNI. to nič ne škodi samo vleče se obveznost do prvih korakov. Iz katerega konca si?

lep dan natassa

Moja svakinja je rodila dvojčici v 31. tednu ( 1,7 in 1,8 kg ). Sedaj sta stari 7 mesecev. Le ena hodi na fizioterapijo, pa še to bolj preventivno ( malo bolj mehka je od sestrice ). Sicer se lepo razvijata, težki sta zdaj malo manj kot 7 kg, samostojno še ne sedita. Vedno se pa sprašujemo, kako naj ju pravzaprav tretiramo. Kot 7 – mesečnici ali 5 – mesečnici? Zdravniki pravijo, da pri enem letu dohitijo normalno rojene otročke.

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljena!
Moja deklica se je rodila v 34 tednu (2620 gr, 50 cm) in razen začetnih problemov ni bilo težav. Edina težavica je relativno počasno pridobivanje teže, vendar je to še v normalnih okvirjih.
Stara bo 13 mesecev, še ne hodi, vendar je blazno hitra po vseh štirih (ziher je ziher).
Lep pozdrav!

Moja se je rodila s polnimi 34 tedni, 2150 g, 47 cm. Dva dni je bila na opazovanju na intenzivni, potem pa še nekaj dni v topli posteljici na oddelku – v bistvu nobenih težav. Mislim, da je nekje pri pol leta dohitela ob roku rojene po razvoju (sedela je pri 6, 5 mesecev, skobacala pri 9-ih, od 12-13 mesecev je shodila). Sedaj ima 15 mesecev in pol in teka naokoli. Je bolj majhna (sicer ne vem ali je to genetsko ali zaradi prezgodnjega rojstva .:-))), teža nekje od 9 do 10 kg. Otroci lahko ogromno zamujenega nadoknadijo… Le pogumno!

Živjo!

Moj je rojen v 34. tednu in je na začetku tudi imel kar nekaj težav. “Matematika ob rojstvu”: 2680 g in 48 cm.
Zdaj je star 7 mesecev (oz. 5 in pol :)) in redno hodiva na nevrofizioterapijo zaradi povečanega mišičnega tonusa. Zaenkrat še ne sedi, obrne se če ga malo pobezaš oz. mu malo pomagaš, malo je še nespreten z rokicami (čeprav mu vseeno uspe vse spraviti v usta) … Ampak, bo že. Fizioterapija in telovadba doma mu ful koristita in je res vsak dan boljše.
In ja, tudi midva uživava 100 na uro !

lp, Tini

Pozdravček vsem, se vam pridružim.

Imamo dva nedonošenčka:
1. sin rojen v 34. tednu: 2490g in 48 cm
2. sin rojen v 32. tednu: 2175g in 46,5 cm.

Sedaj smo bili ravno stari 3 leta in prejšnji mesec 2 leti (med njima je 11 mesecev razlike). Oba rojena z možganskimi krvavitvami, oba sta bila v inkubatorju, kasneje v topli posteljici. Prvi je imel manj težav, bolan ni bil do leta in pol, hitro je dohitel vrstnike in tudi ni rabil hodit na nevrofizioterapijo. Drugi je imel več težav (nerazvita pljuča, jetra, mehur, težave z dihanjem in tresljaji, močno slabokrven, zelo močna zlatenica-izzvenela šele v osmem mesecu, v inkubatorju okužen z infektom-posledica je bila izguba teže na 1600g in podaljšano bivanje v inkubatorju, pa še kaj bi se našlo). Hodila sva na nevrofizioterapijo v začetku 2x na teden in kasneje 1x na teden, dokler ni shodil. Je pa kljub temu tudi dokaj hitro dohitel vrstnike, malo kasneje shodil, nikoli plazil po štirih-se je puzal po riti (tavelik sicer tudi), je bolj dovzeten za bolezni, drugače pa čisto normalen, navihan, trmast in zelo govoreč dveletnik (spregovoril je pa prej kot tavelik-mogoče vpliv vrtca, saj je bil mali mlajši ob vstopu v vrtec kot pa njegov večji brat).

Tavelik je sicer zelo neješč, ampak upamo na bolje. Ne vem pa, če drži kot sem nekoč od ene znanke slišala………da nedonošenčki ne rabijo tolk spanja in dost manj spijo………mogoče je res, ker pri nas je že tako.

No, sem se razpisala. Na kratko-sedaj smo OK, razen vseh mogočih bolezni, ki jih stakneta v vrtcu, tudi z razvojno ordinacijo sva s tamalim zaključila in kot sem že omenila sta oba…………razvita, dovolj velika in oh in sploh navihanca primerna svoji starosti. Če ne omenim, da sta nedonošena niti nihče ne opazi, potem se pa čudijo (ne vem zakaj, al mogoče mislijo, da mora takemu otroku kaj falit). Ogromno je prezgodnjih porodov zadnje čase, vendar pa tudi zgleda otroci dost lepo napredujejo in dohitijo zamujeno. Lepo se mejte, K.

Sem iz Maribora, pa ti?

Moj sinko pa se je rodil v 36. tednu – 2800g in 49 cm in razen malce dolgotrajnejše zlatenice na začetku in rahle asimetrije ni bilo drugih težav. Vsak mesec in pol obiščemo razvojno ambulanto, pokažejo handling in kakšne vaje.
Zdaj je star deset mesecev in ga ravno spodbujamo h kobacanju, začel je namreč ritensko, tako , da se zaenkrat odriva samo z rokami, z nogami pa ni še na kolenih. Drugače pa je prav krepak deček- 9 kg in 74 cm.
Lep pozdrav.
D.

33 tednov in 1780 g. Grelna posteljica, dihal sam (dobila sem injekcije za razvoj pljuč v 6 mesecu nosečnosti), močna zlatenica, možganska krvavitev, težave z mišičnim tonusom, fizioterapija. Pri 13 mesecih vse OK, bolj ali manj ujel vrstnike (socialno prehiteva, rokice pa malce bolj okorne), malce lažji (9 kg), živahen, radoveden, naredi že kakšen korak, na vseh štirih pa hiter kot iskra.

Mojo hčerko sem rodila v 27 tednu z 970 grami. Razvijala se je b.p. in je sedaj čudovita 16-letnica.

Pozdrav

Jaz sem rodila v 28 t 4/7.Sin je imel 1390g, 39 cm. V porodnišnici je bil še skoraj dva meseca. Tri dni na respiratorju, nato na kisiku, huda zlatenica, možganska krvavitev. Dokler ni shodil nevrofizioterapija in spremljanje pri razvojni pediatrinji.
Sedaj ima 2,5 let, nobenih težav, vedno zdrav (ni še v vrtcu) le malo manjši in lažji od vrstnikov.

A.

če se še jaz lahko malo priključim…
tile vaši maili so me zelooo potolažili. sem namreč v 26. tednu in imam predležečo posteljico – torej ne vemo kdaj se bo otroček rodil, upamo da čimkasneje :))
me pa zanima kakšne komplikacije ste imele tiste ki ste rodile še pred 34. tedni??? ali ste rodile naravno?? so se prezgodaj začeli popadki??
saj mogoče to ne paše na ta forum, ampak ve imate že izkušnje, ki jih jaz tako zelo rabim slišat…
hvala vam – zlate ste :))

Seveda boš rodila naravno! (razen, če bi bile kakšne večje komplikacije)Odvisno pa je ali ti bodo morali umetno pospešiti porod ali pa boš dobila svoje popadke. Jaz sem npr. rodila z umetnimi popadki. (in preživela, ha ha)

TUDI MI IMAMO NEDONOŠENČKA, ROJEN 27 TEDEN TEŽA 1027 G – 37CM.
EN MESEC JE BIL V INKUBATORJU (NA RESOIRATORJU) POTEM ŠE EN MESEC IN POL V TOPLI POSTELJICI. RAZVIJAL SE JE ČISTO NORMALNO, HODILA SMA NA FIZIOTERAPIJO TUDI VSAKIH 14 DNI. SEDAJ JE STAR 2 LETI IN ŠE NI BIL BOLAN. RES JE BOLJ DROBEN IN MAJHEN. RAZEN GOVORI ŠE BOL MALO.

LEP POZDRAV VSEM

Pri meni so se v 33. tednu pričeli popadki sami od sebe. Sem mislila, da so spet krči in da jih bodo ustavili, kakor prvič (v 26. tednu) pa jih niso, porod je bil normalen in dokaj lahek, brez rezanja, saj je bil otrok majčken, le ko se je rodil, je pridrvela cela ekipa z intenzivne in dali so ga name le za minuto, nato so ga odnesli. Pet minut kasneje skoraj nisem vedela, da sem rodila, nič me ni bolelo, sin je bil na intenzivni, sem bila že skoraj na nogah, da me je morala babica kar nagnati nazaj ležat – ena dobra stvar, če rodiš nedonošenčka – imaš pa zato več dela in skrbi z otrokom. Me je pa precej skrbelo, da ne bi imel otrok poškodb, ker se je rodil tako na hitro in babica ni bila pripravljena.

Moja dvojčka sta bila 5 tednov prezgodnja, imela sta težave s pljuči, vendar smo kasneje z veliko nevfofizioterapije in dobre volje razvojne težave praktično odpravili. Danes imam zdrava 2,5 letnika, skačeta, govorita, skratka sem najsrečnejša mami na svetu.
N:)

V primeru predležeče posteljice je ponavadi carski rez, saj otrok skozi posteljico ne more ven. Seveda pa je odvisno, kje točno je predležeča posteljica.
Pri tretjem otroku sem zaradi tega rodila v 29 6/7 tednu s carskim rezom, res pa je, da meni tega niso ugotovili, dokler nisem obilno zakrvavela, takrat pa je bilo že prepozno.

Sicer pa pravijo, da se nekje okoli 32. tedna otrok lahko rodi brez skrbi, ker so pljuča že kolikor toliko razvita in tudi sesalni refleks.

Šele zdaj sem videla, da debatirate o nedonošenčkih.

Tudi naša deklica se je rodila dobrih 5 tednov prehitro (1960 g, 44 cm). V soboto smo praznovali 1/2 leta (6500 g, 64 cm). Je vse nadoknadla, baje je to zasluga dojenja.

Imela je težave z dihanjem, sedaj pa je vse vredu. Obiskujeva nevrofizioterapijo, da malo potelovadi.

prave zvezde so ti naši malčki.

LP!

Jaz pa nisem prepričana, da je dojenje res tako mega. Pri meni mleka ni bilo, saj tudi otrok ni dobro pil pri prsih, pa je vseeno nadoknadil vse… Je pa vse crkljanje dobil ob steklenički, pa tudi vmes sva se zelo veliko ukvarjala z njim. Pa tudi bolan ni kaj dosti. Mislim, da je glavna “fora” dojenja prav v tem, da se je doječa mama prisiljena ukvarjati z otrokom vsakič, ko njemu to zapaše, ne pa v mleku…

New Report

Close