Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek gostje v vaši kuhinji

gostje v vaši kuhinji

Zanima me, če radi vidite oz. vam je vseeno, če so vaši gostje pri vas tako domači, da se domače obnašajo v vaši kuhinji oz. gospodinjstvu.
Npr. da nekdo pride k vam na kosilo, večerjo ali pa celo, da prespi pri vas ali vam je všeč, če se začnejo obiski vesti v kuhinji kot da so tam že od nekdaj?
Mi imamo redko obiske, da tudi prespijo ampak moram reči, da se kar nekako ne morem navadit, da mi kdo po kosilu začne pospravljat, pomivat ipd. Tudi nekako se mi zdi, če se kdo kar loti kuhanja pri meni doma, da imam itak več dela s tem, ker mu moram za vsako posodo posebej razlagat kje je ipd.
Še najbolj me moti, ker po takem obisku nič več ni na “svojem” mestu in mi “porušijo” moj red. Pa tudi se mi zdi, da imamo vsi svoje navade in način dela, pospravljanja……

Kako vi gledate na to? Jaz ponavadi nič ne rečem, me pa moti v toliko, ker mi s tem res naredijo več dela kot koristi in rada imam svoj red v svojem gospodinjstvu.
Kaj pa vi? Zanimajo me samo vaša mnenja oz. kako imate pri vas doma.

Moji gostje so pri meni gostje in pika. Tisti ozji gostje, ki jim rečem kar domaci, recimo moja mami, ali najboljsa prijateljica…tisti pa imajo dostop do povsod, torej lahko tudi kuhajo ali kaj naredijo namesto mene, ker poznajo moj res, mene in zato jim vse to prepustim z uzitkom, saj vem, da bom jaz ta cas lahko delala ali uzivala v cem drugem.

Nobeden od obiskov (pa če pride na obisk za eno uro, ali pa če prespi) mi ni še nikoli šaril po kuhinji, mi pospravljal…Čeprav, če dobro pomislim, je po eni strani to lepo od njih, da hočejo nekaj prispevati v času, ko živijo z vami. Ti jim samo lepo povej, kaj bi bilo dobrodošlo, da naredijo in kaj raje narediš sama.

nova
Uredništvo priporoča

In zakaj si tiho če te moti?

Mene pa ne 🙂 Če hoče kdo pomit posodo namesto mene mu tega sigurno ne bom preprečla :-))

Meni je pa zelo všeč če se pri meni počutijo tako domače kot pri sebi…
Vsaj za prijatelje in družinske člane to velja… Znanci pa nikoli nimajo časa pospravljat in rihtat, ker z možem endvatri skupaj zrihtava.

Joj, pri meni je zaželjeno, da samo ne sedijo in čakajo kaj bo padlo na mizo. In drugje mi je tudi neprijetno rečt nekomu za mizo, jaz bi vodo/vilico/prtiček/sol/mleko prosim, če si pa lahko sama vzamem brez, da koga vznemirjam. Tisti, ki pa prespi, pa itak, da bo kaj tudi pomagal, meni je to normalno, no, za tisti čas, ko imam gosta, je to tudi njegov dom. Znancev, kolegov in takih s katerimi nisem domača, pa itak ne vabim domov, kaj šele za prespat, se zunaj dobimo.

Če te moti, povej obvezno.

Vsec mi je, da se moji gostje pri meni pocutijo kot doma in tudi sama hodim na obiske le k tistim, pri katerih sem lahko sproscena.
Zmenimo se kdo bo kuhal, posodo pa pomije pomivalc.

Pri meni se ne moreta dva vrtet po kuhinji, ker je premajhna. :))

Sem pa pri svakinjini tašči, ko sva tam prespala, tudi že pomila posodo, pa me ni nihče prosil. Mož, svak in svakinja so šli po kosilu z nečakom na sprehod, jaz pa sem ostala lepo v senčki, ker je bilo pasje vroče. Tašča od svakinje je šla na vrt, meni se je pa trapasto zdelo, da tam sedim in se dolgočasim, v kuhinji pa kup posode – pa sem šla pomit posodo. Nihče ni nič rekel.
Šele, ko sva bila z možem že doma, mi je svakinja povedala, da se je njeni tašči, to kar sem naredila, zelo “dobro zdelo” in je bila presenečena, da taki še obstajajo, pa še pohvalila me je.

Je pa tudi res, da malokrat kje prespiva in se mi zdi samoumevno, da vsaj nekaj naredim, ne da sem samo gost in se pustim pedenat od spred in od zad.

Tisti gostje, ki so pri nas na kosilu ali večerji ali pa prespijo, so naši prijatelji in zdi se mi samoumevno, da “šarijo” po kuhinji. Celo sama jim rečem, da naj kar vzamejo sami, če kaj želijo – jasno je, da potem tudi pospravijo za seboj. Še dobro, da nimam takih, ki bi jim bilo normalno, da bi bila jaz postrešček, oni bi pa sedeli in se pustili “pedenati”. Čisto nič nimam proti, če so v moji kuhinji popolnoma domači.

Mal se sprosti…

No, jaz konkretno sem imela prejšnji vikend na obisku ljudi s katerimi smo se nazadnje videli pred tremi leti. Povabili smo jih na obisk, pa se je zelo zavlekel…………………………….

Imam še vedno veze z cimri iz študenta.Tam je bilo vse ” naše ” in še sedaj se tako obnašamo.

Itak z leti pridobimo nek vzorec in recimo bo moja cimra izpred 15 let točno vedela, da ribežen za sir hranim vedno v skrajno desnem kotu – pa naj bo predal ali polica.

Moti me edino taščino šnofarjenje po hladilniku – kaj vse imamo in koliko kaj stane….

Jaz pa te razumem. Moji gostje so pri meni gostje in jaz pri njih gost. Oni pri meni ne delajo nič in tudi jaz drugje ne. Res pa je, da ne hodimo veliko na obiske pa tudi drugi ne k nam

hm, pa mislis, da to ni resljiv problem?

pri nas imamo take obiske, ki se pri meni pocutijo kot doma. pomagajo pri kuhanju ali pomivanju posode, prespijo in je cisto normalno, da si sami vzamejo reci iz hladilnika, ko so lacni… ce cesa ne vejo ali ne najdejo, seveda vprasajo.

imamo pa tudi obiske, ki tega ne pocnejo. se vsedejo in jih postrezemo, ne pomivajo posode itd.

stvar dogovora in obojestranskega zadovoljstva.

ce dogovor se ne obstaja pa jaz normalno vprasam zadeve kot: a lahko pri cem pomagam? naj pomijem posodo? kam dam pa to? itd. in ce osebi, pri kateri sem na obisku, bolj ustreza, da nic ne pocnem, potem pac ne bom forsirala tega…

Ne pustim, da mi kej čačkajo ali si iščejo kozarce…..Komot pa lahko brskajo po poličkah v dnevni ali jedilnici…. kar pač ni v omarah…..

razen dve moji najboljši frendici….ki si lahko tudi iz hladilnika jemljeta, če je treba… :)))

no, ja, glede na to, da nas je včasih za mizo 10, tudi 12, si res ne predstavljam, da bi jih pedenala spred pa odzad! Ponavadi jaz kuham, ena od žensk pripravi pogrinjke, druga nareže kruh, oz. znosi na mizo pijačo, ravno tako, pa tudi po jedi. Vsi mi lepo znosijo krožnike nazaj v kuhinjo, jaz pa jih dajem v pomivalni stroj. Meni je to najbolj normalna stvar, da bomo skupaj pripavili in pa pospravili, ne pa, da potem gostiteljica do jutra še kuhinjo riba. Pri meni je 10 minut po tem, ko do krožniki prazni, kuhinja tudi pomita.

Naj povem, da so bili ti gostje pri nas trikrat. Tokrat prvič v novem stanovanju (dvakrat prej pa še v prejšnjem). Videli se nismo približno tri leta in tudi sicer nimamo prav veliko kontaktov.
Ne vem no, mogoče se vam zdim zatežena ampak res si nismo tako domači, da bi potem kar vsi po kuhinji postopal in si jemali stvari iz omare, pospravljali krožnike (itak jih niso na pravo mesto in sem imela še več dela s tem).
Tokrat sem bila tiho, drugič pa ne bom in bom pač rekla, da najraje vidim, da se mi ne “smukajo” pod nogami.

Hehe, nisem še videla gostov, ki bi vztrajali pri pospravljanju potem ko jim jasno rečeš, da naj kar počivajo in da boš ti vse naredila. Večina nas namreč raje ne pospravlja, če nam ni treba. Prav gotovo so tvoji gostje imeli namen pomagati, ne pa “smukati se pod nogami” in se jim je zdelo samo po sebi razumljivo, da ne boš ti pedenala vsakega posebej, ampak da bodo sami pospravili, da bi TI IMELA MANJ DELA. Če tega ne maraš, si ena redkih, zato naglas povej, da boš vse postorila sama. Po vsej verjetnosti bodo zelo zadovoljni, da lahko v miru prebavljajo.:)

Šlo je za to, da so se kar sami spravili k hladilniku in vzeli ven pijačo in kar jim je zapasalo. Pa njihove sine je odkril, da imamo še ene piškote(druge kot sem ponudila) in jih je oči pač vzel. To mi ni ravno ok no.

New Report

Close