Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Zakaj učitelji ne čuvajo otrok poleti?

Zakaj učitelji ne čuvajo otrok poleti?

Torej kot že naslov pove:

enostavno mi ni jasno zakaj se starši od sedaj še niste pritožili nad dejstvom, da morate poleti imeti 2 meseca svoje otroke doma in jim rihtati vse mogoče variante varstva za otroke (velja za otroke do četrtega razreda), pa malo ih ima babi, pa za en teden gredo na ta tečaj,pa 14 dni kolonije itd.?

Učitelji se skrivajo za floskulo o tem, kako se poleti izobražujejo.

Vendar bi bilo povsem enostavno, če bi vsak učitelj čuval otroke do 4. razreda v nekakšnem celodnevnem varstvu npr. 14 dni poleti, 14 dni dopusta in 1 mesec na tem usposabljanju (glede na dejstvo, da bi bilo otrok poleti manj ter da bi vskočili tudi učitelji višjih razredov-torej dejansko več učiteljev na manj učencev). Ne vem sicer koliko časa traja sedaj to usposabljanje, vendar več kot en mesec ne bi smelo trajati, sicer nas tudi s tem spet hopajo. Glede dopusta 14 dni: že med letom imajo po več tednov fraj, jaz ne, prav tako je zame normalen dopust en teden poleti, 14 dni že luksuz (kar se tiče časa in denarja), da več kot 14 dni sploh ne omenjam?

Prav tako me zanima, zakaj se vzgojitelji v vrtcih ogromno ukvarjajo z otroki (tako s psihološkega vidika kot tudi povsempraktičnega: npr. brisanje ritic tudi najstarejšim, zavezovanje čevljev ipd.), ko pa pridejo malčki v šolo jih pa baje bore malo še kdo povoha? Tudi tukaj starši do sedaj niste opravili pravega pritiska, le zakaj ne?

Lp, Srči

Srčika, kaj naj rečem…. škoda da nisi profesor!

Pa še to: zakaj imaš že otroke? Bi mogoče še, da učitelji ritko obrišejo tvojemu otroku, ko gre kakat?!

Dej, dej, govoriš ene stvari o katerih nimaš pojma. Najlažje se je delat pameten, koliko ima kateri dopusta, pa koliko so fraj …

Pa en lep pozdrav, Bani

Si pa res toliko čez, da boš meni, učiteljici govorila, naj imam še otroke poleti? Ne, počitnice so zato, da se vsi odpočijejo, tudi otroci. Sicer je bolje, da nimaš otroka, če tako jamraš.

nova
Uredništvo priporoča

Mislim, človek kar ne more verjeti, kaj prebere. Grozljivka!

Ja, najlažje je pametovati o stvareh, o katerih nimamo pojma in najlažje je drugim govoriti, kaj in kako naj delajo. Obup!

Med drugim tudi zato, ker je šola vzgojna in ne varstvena ustanova!

Srčika še nikoli ni koristila dopusta. Ga ne rabi, morda ji celo ne pripada.

Na takih svet stoji!

No, očitno vas precej razmišlja tako, da gre to v prid učiteljem?

Saj sploh ne gre za jamranje in da nekdo ne bi hotel imeti otrok, vendar v vrtcu jih poleti lahko imaš, ko si v službi-nekdo ti jih pač mora čuvati, ko so pa v šoli, pa pridejo poletne počitnice, ti pa v službi-in mlajši šolarji morajo imeti nekakšno varstvo-ne morejo biti kar sami doma, ne?

Torej, če so učitelji že plačani za ta dva meseca, zakaj si morajo starši delati dodatne stroške s tem varstvom, ko gre skoraj pol normalne plače za vse razne oblike varovanja otrok med počitnicami-ko smo pač v službi, a naj jih starši vzamejo s seboj v službo-ali kaj-ne razumem zakaj bi bila zaradi tega grozna, učitelj z dvema mesecema fraj-ja saj vem izobraževanje, pa je nek revček v vsej tej igri? Koliko staršev pa dejansko lahko izkoristi dvameseca dopusta, kako naj bo družina skupaj na dopustu-ali naj se starša izmenjujeta?

Meni precej sodelavk v službi jamra na to temo-zato mi ni jasno, zakaj še noben ni pomislil na kaj takega- in ja, enim sem stopila na žulj, ker je to zanje meka-vendar za precej staršev pa prava mora-koga vse obremeniti z varstvom-od kod denar za vse te tabore, delavnice, ki morajo znesti skupaj za mesec in pol (izračun: en teden-30 tisočakov. 30 tisočakov *6 tednov 180.000 sit-že ena povprečna plača-torej kdo je zdaj tu pameten, kdo grozen?).

Naj se oglasi nekdo, ki je dojel poanto tistega, kar želim reči.

Sicer pa, vsak ima seveda lahko svoje mnenje, vendar pa me tak način gledanja kot so ga izrazile tri pisoče, izjemno žalosti.

Pa še za dodatno razumevanje: to varstvo poleti, ki bi ga izvajali učitelji, bi bilo bolj igra, bolj druženje, morda v obliki likovnih, športnih delavnic-nikakor pa ne šola-torej, predno sodite se raje prepričajte, če mislite na pravo stvar-sem pač tako naprej z razmišljanjem-saj vam pravim-zakaj se tega ni še noben domislil-varstva, čuvanja otrok poleti med počitnicami s strani učiteljev -ZASTONJ, ne pa v raznih kolonijah, delavnicah, taborih, ki jih je potrebno drago plačati?

Kaj pa starši, ki že tako težko shajajo z mesečno plačo-naj najamejo varuško in jo plačujejo več kot zaslužijo ali celo vzamejo kredit?

Ve pametnjakovičke zgoraj me pa razsvetlite, zakaj imajo učitelji lahko brez slabe vesti dva meseca plačanega dopusta v primerjavi npr.z zdravnikom, policistom ipd. delavcem-usposabljanju navkljub?

Lp, Srči

Učitelji nismo prosti dva meseca. To vam je težko dopovedat, ker ste slepi in trajbate svoje dalje. Tudi ob 12h nismo doma. Če kdo je, ima zadelane ure v drugem turnusu. Brez veze.

Srčika, tvojega otroka pa ne bi želela paziti niti proti plačilu. Pa tud tebe ne bi želela imeti blizu sebe. Preveč si negativna. In sigurno si zafrustrirana, ker nisi učiteljica. Ker potem bi bila pa toooolk velik fraj! Ja, sama si si kriva.

Še nekaj glede dopusta:

sama ga imam 24 dni-torej niti ne 5 tednov:

šolske počitnice pa so med letom dvakrat: zimske in novembrske, če se ne motim, torej mi ostaneta še dva tedna, tistih 4 dni pa imam za rezervo ter kak dan za novoletne praznike.

Možev izračun je enk: imava torej 4 tedne dopusta, s tem da poleti preživa le-tega ločeno: enkrat on 2 tedna z otroki, drugič jaz. Smo pa lahko skupaj novembra in med zimskimi počitnicami!!!!. Poletne počitnice trajajo 10 tednov: TOREJ 4 TEDNE NAJINEGA DOPUSTA PROTI 10 TEDNOM POČITNIC.

Če vzamem najbolj rigorozno varianto:
1. zimske počitnice: jaz 1 teden
2. Novembrske: mož 1 teden

obema ostanejo še 3 tedni-skupno torej 6 tednov, ki jih lahko porabiva za krpanje 10 tednov šolskih poletnih počitnic-kaj pa ostali 4 tedni, da ne omenjam, da smo vse počitnice dejansko ločeni.

Samo toliko v vednost-pač matematika.

Lp, Srči

Ne ds in vse ostale sploh nisem zafrustrirana, se mi zdiš ti bolj s sodbami, da mojega otroka ne bi pazila-kaj pa je on kriv, če je njegova mama pač tako misleča? Torej, tu se lahko zamisliš le ti?

Sicer pa v moj prid govori zgornja matematika, kaj pa govori vam v prid, pa predstavite svoja dva meseca trdega garanja-naj bo transparentno?

Tudi folš vam nisem, le ne vem kaj bi vam bilo hudega, če bi za svoje plačilo dejansko tudi delali-špik? 2 meseca plačanega usposabljanja je pač precejšen luksuz.

Lp, Srči

Zaradi takih ljudi kot je tale zafrustrirana gospa (verjetno pomanjkanje nečesa ….) se mi je na žalost moj učiteljski poklic zagabil. Ko bodo uvedli še tole varstvo ( v kar verjmem, glede na to, kako ljudje razmišljajo, da se bo prej ali slej res zgodilo) dam prvi dan odpoved in grem polagat ploščice za precej boljšo mezdo, kot jo imam sedaj…

učitelj

“enostavno mi ni jasno zakaj se starši od sedaj še niste pritožili nad dejstvom, da morate poleti imeti 2 meseca svoje otroke doma in jim rihtati vse mogoče variante varstva za otroke (velja za otroke do četrtega razreda), pa malo ih ima babi, pa za en teden gredo na ta tečaj,pa 14 dni kolonije itd.?”

Kaj točno je pa narobe, če je otrok pri babici ali v koloniji, medtem ko ti delaš?

A svojemu otroku ne privoščiš, da ima počitnice in da je lahko na morju, v naravi, v hribih za neko minimalno plačilo, namesto, da bi se moral igrat po zadušnih učilnicah ali pregretih šolskih igralih, po možnosti sredi Lj?

Osnovnošolci so menda že v večini toliko zreli, da ne rabijo vsakodnevne prisotnosti staršev in grejo lahko že samostojno za en teden ali celo dva v kolonijo ali taborjenje, da starih staršev ne omenjam.

Kolikor je meni znano, so učitelji med poletnimi počitnicami prosti 5 oziroma 6 tednov, ne pa 10 kot otroci.

Jaz pa razumem, kaj hočeš povedati. Imam občutek, da večino odgovorov, ki si jih do sedaj prejela, je napisala ena in ista oseba – to sklepam po načinu pisanja.

To kar ti omenjaš, bi bila res idealna rešitev za marsikaterega starša. Samo bodi prepričana, da do tega ne bo prišlo nikoli, ker bi učitelji naredili pravi punt. Jah, le kdo bi hotel delati, če sedaj jim ni treba.

Res je, da učitelji nimajo dva meseca počitnic kot otroci, jih imajo pa vsaj en mesec poleti, en teden jesenskih počitnic, potem so božične, ki ponavadi trajajo tudi do 10 dni in potem en teden spomladanskih počitnic. Če seštejemo vse skupaj, nanese precej več kot povprečen dopust zaposlenega drugje.

Boš videla, koliko pikrih ti bodo še napisale, predvsem učiteljice. One itak nimajo nikoli problema z varstvom, ker so zmeraj doma, ko imajo njihovi otroci počitnice.

Me pa samo zanima, kje drugje imajo še cca 8 tednov dopusta na leto…

Tale srčika se do sedaj očitno ni zavedala, da otroci stanejo. Ampak ona bi, kot poudarja, seveda rada vse ZASTONJ!

Pa še matematika ji malo šepa 🙂
Jesenske počitnice (po tvoje novembrske) praviloma ne trajajo en teden oz. 5 dni, ker vključujejo še praznika 31. oktober in 1. november. Torej tudi dopusta v tem času ne porabiš 5 dni!

Šolsko leto se na naši šoli za učitelje začne vedno 16. avgusta in konča med 10. in 15. julijem. Vmes je torej 1 mesec.

Draga srčika, jaz imam dopusta natanko 30 dni in toliko ga lahko koristim. Vse ostalo moram, do ure natančno, med letom prinesti noter z raznimi dejavnostmi.
Verjemi če hočeš ali ne! zato mi nikakor ni jasno, zakaj bi tvojega otroka morala med počitnicami ZASTONJ paziti???????????

Z zdravniki in policisti je res bolje, da se ne primerjamo. Prvi imajo neprimerno višje plače, ki se je tudi jaz ne bi branila. Drugi pa gredo, če pustimo plačo ob strani, leta pred navadnimi učitelji v penzijo, kar tudi ni ravno od muh.

Ja ti uboga pepsika! Nisem vedela, da delaš v firmi, kjer vam ne dajo prosto niti za državne praznike. Sklepam po tem, ker si prepričana, da imamo učitelji 10 dni novoletnih počitnic! Iz tvojih ust v božja ušesa! :)))))

pepsika napisal:

> Jah, le kdo bi hotel
> delati, če sedaj jim ni treba.

Mogoče nekaterim učiteljem res ni potrebno delati med enomesečnimi poletnimi počitnicami (saj vendar koristijo svoj dopust), ampak eni tako ali tako celo leto v službi nič ne delate. Malo si oglejte, kdaj vse pišete poste na forum.
NIHČE od učiteljev si med poukom ne more privoščiti česa takega! Takrat ko delamo, delamo, česar za veliko oseb na forumu ne moremo trditi.

Jaz pa sem razumela poanto srčikinega pisanja, le ton bi lahko uporabila malo drugačen. Verjamem namreč, da je za marsikaterega starša res težko urediti dvomesečno varstvo za šolarja med počitnicami. Seveda nikjer ne piše, da bi tako varstvo v šoli moralo biti zastonj. Res je, da je vsako leto več delavnic, kamor se lahko vpiše otroke med počitnicami, a so marsikatere predrage za manj bogate družine.
Le moje razmišljanje ob tem napadu na srčiko.
Lep dan!

Vladka

*********************************************************************** http://galerija.over.net/main.php/v/ustvarjanje/Vladka+K/

Tudi menj je jasni, kaj je Srčika želela povedati. Kaj se tako silni razburjate? Veste, nimamo vsi babic in denarja za kolonije. Tudi sama sem se ubadala z enakim vprašanje kot srčika, vendar, sem pomislila samo na šolske prostore, kuhinjo in študentke pedagoške, ki naj bi jim bila to praksa in starši bi to tudi plačali, pa ne 30 000 SIT za 5 dni!!!

Ja, poznam učiteljice ki so bile med počitnicami 9 tednov doma (brez obveznosti v šoli). Ne vem, zakaj se tako ščitite med seboj?

ja, točno to

nimamo vsi starši dovolj denarja za razne kolonije, taborenje in draga varstva za 2 meseca počitnic + ostale počitnice ki so med šolskim letom. Ja res je to zelo predrago vse skupaj.
Pa ne zato ker otroku nič ne privoščim,ampak kako naj mu šrivoščimo nekaj.če samo ne zaslužimo dovolj zato?!
Poanta je v temu, da tudi ne dobimo vedno dopusta takat ko bi mi hoteli. Nekateri staši pa da otroci niso samo morajo skombinirati tako, da je najprej en starš doma pri otrocih, potem drug starš-pa se še vedno ne izide, ker je več prostih šolskih dni.

predlog? morda varstvo v okviru šole, ki je recimo cenovno dostopnejši. Lahko zarad mene samo barvajo ali so zunaj tiste dneve, ko starši ne morejo dobiti dopusta ali varstvo babic in dedkov

Tudi jaz se pridružujem mnenju srčike in ostalih. Imam sina v tretjem razredu in že tretje leto se mi je pojavljalo vprašanje kam z otrokom, medtem ko ne bom imela dopusta. hvala bogu nakako smo spet “zaflikaki”. me je pa kar groza ker v šolo gre naslednje leto tudi drugi sin. Moram povedati, da sem v državni službi in imam po 10.letih delovne dobe 24 dni dopusta, ampak žal poleti lahko vsak od nas zaposlenih koristi 14 dni, izjemoma 3 tedne. Torej kam ostali čas?

Malo se skulirajte. V bistvu imate vsi prav. Srčika tvoja ideja ima smisla samo si zamešala hruške in jabolka. Šola ni varstvena ampak izobraževalna ustanova. Učitelji imajo manj dopusta in prostih dni kot jaz na železnici.
Bi pa lahko šola odstopila prostore, razna igrala ali učila in bi delo varovanja vaših otrok lahko prevzele študentke in studenti.
Sam se za to varianto ne bi odločil kajti želim si, da moj otrok preživi počitnice v naravi, če se le da in kar se da daleč od šole.

Mnogi te razumemo, ampak kot vidiš ni pomoči , privilegiji ostanejo. Glede vpitja učitleljic na tem forumu (je tudi dokaz ), imamo dovolj notranjih informacij in žlahte v učiteljskem zboru tako da poštene in organizirane učiteljice nič ne zanikajo svojih privilegijev.
Seveda pa tiste ki imajo probleme s sabo , razredi in družino pa udrihajo po tebi .Je npr. biti vsak delovni dan v šoli dopoldansko varstvo 6:30 do 9:15 8 urni šiht ? Kaj pa od 8 -12 h ?
In pol je najtežje delo ravnateljev seštevanje ur za razne izpopolnitve tedenske norme .

Aja klin se s klin izbija srčika, tko da , ja največ je učiteljic , ki se preselijo za mesec ali poldrugi mesec na vikend ob morju . Raje bi šle razbremenit vzgojiteljice v VRTCU vsaj 4 ure na dan, pa da odslužijo tisto plačo ko so 6 tednov doma ali na drugem domu

Spoštovani!

Srčika, še kako te razumem. Sama imam 5 letno hčerko, drugo leto gre v prvi razred.
Med poletnimi počitnicami bo stara 7 let. Povejte mi, kako naj 7 letnega otroka pustim samega doma. Nimam ne babic, ne dedkov, sosedje so pa kot jaz v službi. Sama bo morala biti 9 ur.
Živimo na podeželju – ni nobenih organizacij, ne kolonij… Res, v naši državi je zelo poskrbljeno za otroke. Vsaka čast jim! Kako naj bom zbrana v službi, če vem, da je sama doma.
Povejte mi to kako naj to rešim, saj po pisanju vidim, da se zelo zelo pametni.
Ali pa naj se drugače izrazim – nimate še otrok ali pa nimate takih problemov.
Prosim vas nič pametovanja – zakaj imaš otroke in podobne stavke ampak konkretne predloge in odgovore.

lp, romi

New Report

Close