Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek barva za lase-obstojnost

barva za lase-obstojnost

Zanima me, če je to normalno, da mi barva za lase (ne glede na letni čas in s tem povezane vremenske vplive) abšlesa v dveh mesecih iz temno rjave na lisičje oranžno. na Koliko časa se hodite barvat oz. se barvate same. jaz hodim k frizerju pa imam občutek, da ga bom zamenjala samo zaradi neobstojnih barv. Aja, lase si perem maksimalno dvakrat tedensko.

pri meni je tudi tako in se kar navadi,ker bolj obstoječih barv še tudi jaz nisem našla.

je pa veliko tudi odvisno s kašnim in od katere firme šamponom si pereš lase.jaz sem najbolj zadovoljna od niveje,najmanj pa fructis

Najprej se pozanimaj, s kakšno barvo ti barva lase. Najboljša je Loreal ali pa Tigi. Potem pa kot je že omenila ajša je tudi ful pomembno, s katerim šamponom si pereš lase. Jaz osebno z niveo nisem zadovoljna (se mi zdi da mam “trde” lase), najbolj pa sem zadovoljna z Lorealom, sploh z novim – v roza embalaži.

Lp. pepa

nova
Uredništvo priporoča

No jaz že par let vztrajam pri isti pa mi tud po 2 mesecih zbledi iz vijolične na oranžnordečo…..

Ampak kaj češ tak je….. jz se ne sekiram kaj preveč…. itak nobena barva ni večnoobstojna.

Seveda, povsem normalno. Barve, kakršne so bile včasih ( obstojna barva dokler nisi postrigel), imajo na žalost le še nekatere firme – nižjecenovne, nižje kvalitetne.
Vem da ti mogoče ni logično, zato obrazložitev :
dolgo obstojne barve imajo v sebi na žalost preveč karciogenih in ostalih zdravju škodljivih snovi, zato se večina boljših izdelovalcev lasne kozmetike raje odloči za barve brez škodljivih substanc, seveda pa je posledica letega slabaobstojnost barve na laseh. Najbolj se to seveda pozna pri rdeči barvi.
Kerje las živ, in kervsak kemični proces potuje direktno po lasu v našo glavo, torej naše telo, menim da je vredno premisliti .
Sama sem pristaš kvalitetnih in zdravju prijaznih lasnih proizvodov, na stranki sami pa je, da se odloči kaj ji je naprvem mestu -trajno obstojna barva ali zdravje.
Obe omenjeni znamki kozmetike – Loreal in Tigi spadata pod slabo kvaliteto – nizki cenovni razred,kar frizerju omogoča večji zaslužek, ter daljša obstojnost barv.
Glede nege po barvanju pa bi svetovala uporabo šamponov in balzamov znamke barve,jih gotovo dobite pri frizerju.

Jaz se barvam na 3- 4 tedne.

Abšlesa ??? :-)))))))))))) Si ti s severno Primorske ? Ta izraz namreč uporabljamo in tako hecno izgleda, ko je napisan.
No, jaz abšlesam v mesecu dni. Uporabljam barve od Keune, prav tako njihove šampone, maske in balzame. Čez poletje sem uporabljala od Kerastase linijo z UV filtrom in je kar dobra. Včasih sem se barvala pri frizerju (Loreal), zdaj se doma, saj sem velko bolj zadovoljna z Keune. Barvam pa se na mesec, do mesec in pol, ko moji “ta pametni” lasje pokukajo na dan 😉

Živi in pusti živeti

Seveda je čist normalno,nobena barva ti ne bo zdržala 2meseca nespremenjena-še posebej če si bila tudi na morju.Ponavadi se barva spremeni že po 3tednih – seveda je odvisno tudi koliko si na soncu,kolikokrat si pereš lase ,s kakšnim šamponom.Kar poglej si kakšen je tekstil-barvast če ga sušiš na soncu-čist obšlesan.Tudi če hodiš na bazen ti voda čisto razje barvo.Če uporabljaš samo preliv se pa barva še prej spremeni.Seveda je najlažje krivit frizerje,ampak oni s tem nimajo veze,saj ne delajo oni barv.Mislim pa, da tudi na barvah piše koliko pranj zdrži, seveda ob normalni negi.Nobena kozmetična firma ti ne bo dala garancije,da ti bo barva zdržala nespremenjena 2meseca.

Ti dam nasvet kako ohranit barvo:za 2meseca se zapri v stanovanje,nič na sonce,nič bazena,nič morja, pa še ta 2meseca si ne smeš glave prat!

New Report

Close