Potovanja.Over.Net

Kam in kako na počitnice

Odgovarjajo: Potovanja.Over.Net

Razprave o popotniških destinacijah, mnenja glede izbora lokacij za počitnice in ideje za popolni dopust.

Potovanja.Over.Net

Potovanja.Over.Net

Anglija - nastanitev ter kakšen uporaben nasvet?

Default avatar

taja*

Ker ima Adria Airways trenutno zelo ugodne letalske karte do Londona in nazaj, sva se z možem odločila, da to izkoristiva.
Ker pa gre le za letalsko karto, midva pa nisva neka "težka turista", imam preden rezerviram in plačam karte še en kup vprašanj, za tiste ki bi mi lahko pomagale...

Torej ... letiva lahko kadarkoli med 15. marcem in 31. oktobrom, s tem, da morava datum izbrati ob nakupu. Planirava seveda nekje poleti. Gre za let Ljubljana - London (letališče Gatwick).

Za nastanitev bi rada izbrala hotel (mogoče še bolje kar soba, ker glede nato, da nameravava čimbolj izkoristiti čas, je bolje da nisva vezana na hrano), ki je ugoden in še vedno v centru dogajanja - nakupovalni centri ipd, hehe.
Kaj vse nama priporočate za ogled, česa res ne smeva zamuditi?
Kdaj so v Angliji poleti razprodaje, mogoče bi se koncentrirala bolj na tisti datum :-)

.... in še in še ...

torej, vse popotnice in popotniki, ki poznate Anglijo, prosim dajte kakšen uporaben nasvet
Jemanje nam polni roke, dajanje pa srce.
Default avatar

majak

za začetek si kupi brošurico Lonely planet - tam boš dobila tisoč in eno idejo in nasvet, kam, kdaj, kje, kako...
Default avatar

Analina

taja upoštevaj še prevoz do Londona, ki traja približno 60 min. in mislim, da mi je mož rekel, da stane okoli 40 funtov (ti sporočim jutri, ko zagotovo preverim). Najcenejše pa imaš hostle.....daj vprašaj še na travel.over.net...tam imaš izkušene popotnike....

Srečno pot!
A.
Default avatar

elium1

Najceneje se baje spi pri slovenskem duhovniku. Na ta način je bila naša soseda, ki je študentka. Če te v tej smeri kaj zanima e lahko pozanimam pri njej za kontakt? LP.
Default avatar

Barca

Prenočišča so v Londonu razmeroma draga, poskusi si najti kako B&B varianto, v hostlu verjetno ne bi bila sama v sobi, poskusi pa še na , nam se je ta veriga zelo priljubila po potovanjih po Franciji, malo več razkošja pa imaš na , varianta je nočitev ali nočitev z zajtrkom.

Za ogled Londona pa se ti splača iti na turistično turo, peljejo te mimo vseh znamenitosti, dobiš zemljevid z opisom, avtobusi vozijo na 15 minut (vsaj dobro leto nazaj so) in lahko jih menjaš - greš nekje dol, na kavico, kak ogled,...pa na naslednjega - karta ti velja 24 ur.

Pa uživajta!
Default avatar

labella*

elium1, tudi ta duhovnik ni bil poceni!!! oz. sploh ni bil. se pa tej bajti reče slovenski dom. sem setra te študentke;););)
pa baje se madam tussaoud(napisano po občutku;)))) ne splača. oxford street je pa polna trgovin!!!

evo, kaj pravi študentka;):
razprodaje se začnejo mislim, da junija in trajajo celo poletje!!! (tko da stvari glih ne zmanjka prvi dan, tko kot pri nas)

slovenski dom je hiša, ki jo vodi slovenski župnik (ni treba biti cerkven za bivanje tam), stane pa noč 20 funtov (če imaš dvoposteljno sobo), večposteljne sobe so malenkost ceneje - prednost je da je skoraj v centru (prva postaja podzemne v 2.coni). Č enimaš preveč denarja je bolje, da vzameš kar tedensko karto za avtobus (okrog 3000 sit), ki je enkrat cenejša kot za podzemno, lahko pa jo kupiš na vseh postajah podzemne. No kar se tiče te hiše imaš na razpolago kuhinjo, plus v ceno je že vštet zajtrk - postrežeš si lahko karkoli, kar najdeš v kuhinji. V hiši je še skupna dnevna soba s tvjem in različnimi časopisi.

Kar se tiče ogledov, če nimaš ne vem koliko časa, lahko res izkoristiš avtobuse, ki vozijo po mestu okrog glavnih turističnih atrakcij, niso pa ne vem kako poceni, tako kot vse ostalo v londonu. Če pa hočeš videti samo ta glavne stvari (Big ben, parlament, london eye, British gallery, Downing street, Trafalgar square, Buckinghamska palača, kakšen park, picadilly,...) lahko to vse dejansko prehodiš, ker je vse na enem kupu.

Kar se tiče vožnje z letališča mislim da je cena 40 funtov močno pretirana!!!! Jst sm šla sicer z Ryanairom in smo letel na Stansted, ki je dlje od Londona kot Gatwick, pa je bla karta za vlak (povratna) 23 funtov, lahko bi šla pa tudi z avtobusom (mislim da je cenejši). Pejt na stran od Gatwicka pa ti tam sigurno vse piše, se pa bolj splača vlak ali podzemna oz. karkoli podobnega, ker si prej v Londonu kot z avtobusom, ki lahko od začetka Londona do centra porabi tudi uro in več.

za nadaljna vprašanja se lahko še slišmo oz. pišemo, ker trenutno nimam časa, lahko pa napišem za par ur branja:)
Default avatar

taja*

Labella, krasna si :-) Ti kar napiši še kar ti pade na pamet :-))

Danes je moj dragi izjavil, da bi on šel že kar konec aprila ... sicer verjetno ni bistvene razlike, edino meni uidejo razprodaje :-(
Me zanima kaj se sploh splača kupiti v Londonu. Slišala sem, da je tam kar vse po vrsti precej drago, verjetno pa obstaja kaj, kar bi se mi splačalo. Mogoče kaj za tamalo (5 let) ?

Tole bivanje v slovenskem domu se mi zdi kar mikavno, glede na to da je, kot praviš skoraj v centru in verjetno ugodneje kakor kak hotel. Gre za to, da res rabiva samo prenočišče (in zajtrk) ker se imava namen intenzivno potepati.
V najinem planu za ogled je vsekakor Big Ben, Buckinghamska palača in pa muzej voščenih lutk, potem pa še naprej kar se nama bo pač zdelo zanimivega ...
Default avatar

Lea.

Ja, mi smo se pred dvema mesecema vrnili že 6tič iz Londona in še bomo najbrž šli. Kar se tiče prevoza iz Gatwicka do centra Londona ni nobenega problema. Na letališču (je bolj majhno) je vse lepo označeno, kako prideš do vlaka, ki te pelje do Victoria station in od tam zopet naprej s podzemno. Jaz ti svetujem, da se iz Gatwicka odpravite z vlakom, ki stane v eno smer 11 funtov in je neprimerno boljši in hitrejši od navadnega, ki je vsaj zame, kar mala katastrofa. Mi vedno stanujemo v enem in istem hotelu blizu Oxford streeta, od koder vse potem prepešačimo (Trafalgar, Piccadily,...). Kaj se bo vam zdelo zanimivo v Londonu pa ne vem. Mi gremo sedaj bolj do znancev in malo v shopping, ker je ceneje. Če pa imete postavo po "jusu" pa še toliko bolj.
Eh, ne vem, kaj naj še napišem. Če te kaj zanima, ti kar vprašaj, meni je London najbolj blizu od evropskih prestolnic.

LP Lea

p.s. iz Gatwicka ne vozi podzemna železnica!
Default avatar

RR*

Mi smo bili leta 2002 pri tem patru. Je bilo OK. Red je tak, da moraš hišo zapustiti do 10-ih zjutraj, vrneš pa se lahko po 18. uri. Jedli smo tudi večerjo, neka čorba, ki jo je skuhala ženska, ki pri njem pospravlja. Je pa fino, če si tam, da si iz Slovenije prineseš juhe v vrečki ipd, da si na hitro kaj skuhaš, ker po celodnevni hoji paše nekaj toplega v želodec. Čez dan smo jedli kitajsko prehrano (v ulici zraven Oxford streeta) - to take away - se vsedli v bližnji park, zjutraj pa smo si pri patru skuhali liter čaja za v termosko.
S sabo imej slike, da si narediš tedensko karto za metro oz. bus (če je za metro, se lahko z njo voziš tudi z busi). Takrat, ko smo bili mi, so bili muzeji večinoma zastonj (razen Tower in še par ta hudih). V madam Tusso(?) nismo šli, ker so tisti, ki so bili takrat tudi pri patru rekli, da je brez veze. Ko greste pogledat Kensingtonsko palačo (tam kjer je živela Diana) imejte s sabo lešnike. V vrtovih te palače je namreč veliko veveric, ki same pridejo do tebe in jedo lešnike iz roke.

Upoam, da sem ti kaj pomagala
Maja
Default avatar

labella*

Če rabiš mail od župnika iz slovenske hiše povej in ti ga napišem. Kolk je to pocen ne vem, sigurno so hoteli dražji, hostel pa bi se našel cenejši, je pa vprašanje če hočeta sobo deliti z 20 tujci al pa kaj podobnega - v hostlih je namreč tako da se cena viša z manjšanjem sobe - ne vem pejt na yahoo pa vtipki london budget accommodation pa poglej mal, jst sm glih včeri gledala in sm vidla par zanimivih stvari.

Kar se tiče shoppinga: oxford street je ena glavnih ulic, kjer si lahko cel dan (zraven še regent street) so pa trgovine večinoma take kot pri nas in v okolici (zara, mango, top shop, h&m) + še nekaj angleških firm, poleg oxforda maš še nekaj trgovskih ulic, ena od takih je tudi ob harrodsu (poglej v kakšen vodič-ti vse notr piše), pa v covent gardnu.... Pol maš pa še bolj posebne trgovine, ki jih jst še nisem odkrila, pa npr. Portobelo road v Notting hillu s trgovinami in stojnicami. Da ne pozabim njihove veleblagovnice.

Men je v glavnem London totalno cool, sm bla že dvakrat, zdele se pa ravno menim in razmišljam, da bi šla tja študirat za en semester. Full so mi všeč parki, zato se splača it poleti, ko ni tako vroče kot pri nas, se pa lahko za cel dan vležeš v park in pozabiš na vse. Luškan mi je še covent garden, k je tko mal bl posebnega, ma London mi je všeč ker se stalno nekaj dogaja.

Aja za otroke: igrače, igrače, igrače,..... Na regent street je totalno cool trgovina z igračami v par nadstropij in je tudi odrasla oseba lahko notri par ur, ker majo same fore, ki jih pri nas ni.

Edina slaba stvar (vsaj zame) je hrana. Ker študentje nimamo denarja si ne moremo ravno privoščiti londonskih restavracij, tako da sva bila s fantom prepuščena mcdonaldsu, ki je sicer dražji kot pri nas, ampak še zmeraj znosen. Ostali fast foodi meni niso bili všeč, ker so še bolj umetni kot mcdonalds. Pizza hut je lahko fajn, samo nama tiste pizze niso bile všeč, lahko pa tebi bojo. Posebnost nekaterih lokalov je akcija all you can it, kjer lahko poješ kolikor hočeš (samopostrežno) in plačaš npr. 5 funtov. Je pa timeout letos izdal vodič po poceni restavracijah al nekaj takega, pa če ga kupiš, lahko da se kaj pametnega najde.

Druga slaba stvar so še samopostrežne, kjer ugotoviš da je naš mercator super oh in sploh, saj angleži večinoma živijo od mikrovalovke in imajo hrano že na pol pripravljeno, sicer pa če ni drugega še zmeraj lahko živiš od vseh možnih piškotov, ki so božanski!:)
Default avatar

labella*

Ja ta župnik ma eno brazilko, ki mu kuha neko čudno hrano in jo on tudi ves čas ponuja, ampak je nihče ne je.:)

Za tedensko karto za bus 100% ne rabiš slike, verjetno pa rabiš za podzemno (ne vem).

Madame Tussaud je precenjen, plačas kot blesav pol ni pa nič takega, mislim da je bilo poleti okrog 6000 sit vstopnina za voščene lutke in planetarij.

Meni so bili full všeč razni muzeji, ki so bili poleti zastonj (čeprav v vseh vodičih piše, da so vstopnine), ne vem pa kako bo letos s tem. Najboljši je science museum, kjer se lahko cel dan igraš z raznimi aparati in igricami. Dobra stvar je tudi, da so kar trije muzeji na kupu: science, victoria&albert, british museum - vsi trije so malo naprej od harrodsa.

Zanimiv je še greenwich, samo je malo daleč, če uporabljaš samo avtobus. Okrog je full lep park, zraven je pa še pomorski muzej.
Default avatar

tina

Ojla!
Sem bila prav vesela da si načela to debato. Veš, da se tudi meni luštajo razprodaje in sem mislila možu za 5 obletnico podariti en vikend v Londonu.
Sicer sva že bila pred 6 leti, spala pa sva v kampu v šotoru in se imela super. Nakupovala nisva, ker sva bila bolj suha, letos bi si pa dala duška, pa tudi spala bi raje na postelji in me mika slovenski dom.
A bi lahko tudi meni poslala mejl od patra, prosim?
Tu pa je še povezava na spletno stran mega nakupovalnega centra, ki je bil omenjen v Oni.

http://www.bluewater.co.uk/
(link mi pa nikoli ne deluje!)
Prav lepo se imejte.
Tina
Default avatar

Nova Tanja

Taja, od kod si?

Ce hoces ti posodim Let's go Britain... sicer mal starejsi ampak ma vse not. Najboljse da si skopiras vse o Londonu. Brez veze da ti tukaj govorimo kaj je za videt, ker je tega pravec... Moras malo izbrat glede na tvoj interes...

Sem pa tud jaz London frik in.... uff... izpostavila bi zdajle ta trenutek Hampton Court, , grad iz 1514 - Tudorski casi... in je ful skuliran, ker so vodici vsi v oblekah tistega casa in odvisno od sezone so tematske zadeve tam. Nas so naprimer ucili plesat in priklanjat... po kraljevsko seveda:)))))
Not so tapiserije, slike, stara kuhinja, kleti....

P ko prides v London te takoj od povsod gledajo razni zemljevidi tisti zastojnski z vsemi znamenitostmi, pa podrobnostmi kako do njih... nic bat. se znajo perfektno prodajat)

in... BTW, kak B&B hotelcek je cenejsi od duhovnika... Malo pobrskaj po netu,.... recimo tale:

Kar se tice razprodaj pa... vedno imas kake clearance sales al pa closing down sales, tako da mas na Oxford in Regents street vedno kaj poceni.
Ne glede na cas v letu se lahko zelo poceni obleces, obujes, malo moras pac okrog skakat....

Jaz sem poleg teh stvari vedno vlekla tudi kupe CDjev iz londona:))))) Pa cimmanj s sabo odnesi in tam nabavi kar rabis, drugac je prehudo nazaj privlect prtljago:))))

LP

Tanja

ps: tudi mi planiramo London, ampak verjetno maja... vsekakor kmalu, saj jaz nisem bila ze 4 leta, prej pa vsako....
Default avatar

labella*

da ne bo pomote;)))to je pisala moja sestra!!!!;)))
LP, taprava labella*;)))
Default avatar

Nova Tanja

Aja pa v youth hostlih imajo tudi recimo dvoposteljne sobe... za precekirat je...

tanja
Default avatar

Jagodaa°

Bi te prosila če poveš v katerem hotelu ste bili.
Mene so samo opozorili, da je fino če greš v preverjene B&B, ker sicer se ti lahko zgodi, da je VSE BAD.
Default avatar

taja*

Uau punce, super ste ... jaz se že kar vidim v Londonu :-))

Zdaj na veliko čekirava možnosti za spanje, tisti hotel, do katerega link je dala Nova Tanja se zdi prav krasen, ampak je zaseden za celo leto vnaprej :(
Slovenski dom se mi pa tudi zdi sprejemljiva varianta, ker pravite, da je v bistvu v centru in ko primerjava cene, je prosti mnogim hotelom še vedno zelo zelo ugoden.
Me pa nekaj zanima. Še ta teden bom poskusila navezati stik z župnikom, da preverim kako je s prostorom konec aprila. Pa ne vem, naj mu pišem v angleščini ali lahko kar v slovenščini? Meni je v bistvu vseeno, sklepam pa, da bi lahko šlo slovenščini :)
Default avatar

Nova Tanja

V slovenscini... se fajn se jim bo zdelo:)

Ampak kljub vsemu poglej se Youth hostle. Ker si tukaj kar zelo odvisna od njih... Jaz sem raje neodvisna... Sem bila pa v Youth hostlih - razlicnih... in je bilo povsod kul, ker nisem komlicirala, pa v skupnih sobah sem bila. Enkrat sem naletela na indijski hostel in sem mela enoposteljno-za neke male denarje....... se pa ne spomnim vec....
Splaca se precekirat!

LP

Tanja
Default avatar

taja*

Ja, imava namen pregledati še hostle.
V bistvu zamišljam malce preračunljivo :-) - pri župniku bi rada preverila za prostor in si že ta trenutek zagarantirala spanje. Potem pa imava tako čas še pregledati vse druge možne variante ter pri župniku odpovedati, če se najde drugje kaj primernejšega :-)

Me pa zanima, kaj misliš s tem, da si pri župniku odvisen od njih? To, da moraš zjutraj do 10h spakirat ven in se lahko vrneš po 18h sem prebrala. Ali si mogoče zvečer vezan, do kdaj se je treba vrniti v sobo, ker to je potem res malo moteče. Misliš, da nama bo hodilo v napoto to, da čez dan ne smeva v sobo? Ali je še kaj drugega?

Moderatorji

Potovanja.Over.Net
Potovanja.Over.Net