Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek večerja 3 letnika

večerja 3 letnika

Kaj vaši 3 letniki jedo za večerjo? Sem že čisto brez idej!

Juhice (ki so na zalogi v zmrzovalniku), kruh, salamo, lahke rizote ali makarone (s kaksnim zelenjavnim prelivom ipd.), palacinke, vcasih tudi samo sadje.

Naš 3-letnik in 5-letnica večerjata:

Polenta,
gres,
kruh in sir,
včasih kruh in salama – zraven obvezna paprika ali kumarce,
pitulice (recept na forumu prehrana)
kruh z marmelado,
kruh s turistično pašteto in sir,
musli,
čokolino,
topli sendvič,
banana z navadnim jogurtom,
kruh z medom ali z marmelado,
….
Ponavadi ima obdobja in bi en teden vsak dan jedel eno stvar, naslednji teden vsak dan nekaj drugega…. Le polenta je stalnica:))

Gres, čokolino, kosmiči z mlekom, palačinke, ocvrta jajčka in kruh, tunin namaz s kruhom, pašta na 1000 in en način, enako riž, zelenjava na žaru in majhen košček mesa, pizza, marelični cmoki…

Pri nas tudi mlečni gres/riž/polenta, ocvrta jajčka+črn kruh+mleko, makovka+kakav, skutni štrukelj z droptinicami+čaj/kompot, palačinke z nutelo in orehi+kompot, sadni cmoki+kompot, topli kruhki s sirim, papriko, paradižnikom+čaj, polnozrnat kruh s topljenim sirčkom/skuto/zelenjavnim namazom+mleko, črni kruh z maslom in medom/marmelado+mleko, zelenjavno-mesna mineštra, testenine s smetano in sirom+sok, lahka zelenjavna rižota+sok, koruzni kruh+pašteta+čaj, hrenovka+žemlja+čaj, šmoren+čaj.

Ojej, spet same super mame s super zdravo oh in sploh večerjo…

Pri nas pa jedo:

– ocvrte pohane piške (tiste, ki so že pripravljeni v zamrzovalniku) iz friteze in pomfri,
– hrenovke,
– čokolino in ostala instant hrana,
– tudi tiste čudežne v 3 minutah pripravljene testenine…
– včasih pa smoki, čips in čokolado

So pa vsi res suhci in nam ni treba skrbeti za vnos raznih super zdravih sestavin.

Kaj ti bi zdravo hrano jedla in pripravljala otrokom samo za to, da ne bi bili debeli?? Je še sto drugih razlogov…

So in bodo jedli tisto kot odrasli.

Kruh in marmelada pa se mi ne zdi ravno primerna večerja.

Mene samo zanima, zakaj naj kruh in marmelada ne bi bila primerna za večerjo. Res si ne znam predstavljat… Hvala za pojasnilo.

Kar mu paše. Ponavadi šmorn, polenta z mlekom, gres, čokolino, tudi salamo( pri tem ne je kruha zato to ne prakticiramo velikokrat ), tudi kakšna pašteta. Včasih pa samo puding ali jogurt. Gledam na to, da ima pri večerji nekaj toplega- beri kakao, poleti pa na to ne porajtam. Odvisno je pa tudi kaj in koliko poje čez dan.

Katera se ti pa zdi super zdrava večerja od zgoraj naštetih?? Čokolino? Kruh s turistično pašteto?

ce bi pri nas jedli tisto kot odrasli, potem ne bi niti enkrat vecerjali (razen mogoce sok ali kako jabolko, oziroma kilograme klobas ki jih zmece vase moz in mi sploh ni jasno kam jih toliko pospravi 🙂

New Report

Close