Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Koliko denarja za nafto – ogrevanje

Koliko denarja za nafto – ogrevanje

Lepo pozdravljeni..zanima me, koliko denarja letno porabite za ogrevanje stanovanja ali hiše z nafto…lepo prosim, če poleg zneska napišete še kvadraturo ogrevanih prostorov, da je lažje primerjati…pri nas za približno 160 kvadratnih metrov 400.000 sit – je to normalno?

Zelo velik

Mi imamo: prvo nadstropje v katerem živita tašča in tast 80 kvadratov – spodaj imata še enkrat toliko garaže in drugih prostorov – 240.000 SIT

Midva zgoraj – 75 kvadratov + 40 kvadratov mansarde – 240.000 sit

Skupaj = 480.000 sit za približno 350 kvadratov

Temparatura je približno 22 čez dan, ponoči 19 – 20. In pa kurimo na kurilca, peč buderus – skoraj nova, izolacija bajte zelo dobra.

Urška

http://gcs.gi-zrmk.si/Svetovanje/ESP/ESPkocevje.htm

kaj porabite približno 2600 litrov nafte ali 26000 kwh / 160 = 162 ste povprečna hiša…..

da se zamnšat s prehodom na drva…sonce… toplotne črpalke..

pri nas je enako, pribl. 180 kv.m. površine hiše, letošnjo zimo smo porabili za 450.000 sit kur.olja.
(pa je nova hiša, nova okna…. imamo pač radi toplo :)))

LP

stanovanje 105 m2, etažno, staro 3 leta…imamo lastno centralno in porabimo cc 12.000 sit za kurjavo….

iamo 24 st pozimi, poleti pa klimo na ful

Hm

Za 130 m2 letno 450.000-500.000

hiša z dobro izolacijo in kvalitetna nova gradnja 150m2 ogrevanje na kurilno olje skupaj s toplo vodo čez celo leto 200.000 SIT.
vedno 22 stopinj!
Lp toplota

120 kvadratov močno ogrevanih, 60 samo temperiramo, lani smo imeli temperaturo 24 stopinj 24/7 (smo imeli dojenčka) .. porabili smo 240.000 za olje in cca. 100.000 za drva. Letos se mi izteče porodniška, otrok bo v vrtcu, tako da bomo čez dan kurili manj, zato pričakujem tudi manjšo porabo..

za 300m2, s tem, da je 150m2 bivalni prostori, 150m2 pa bolj delovni, torej se tam ne kuri toliko, porabimo v enem letu za 500,000.00 SIT kurilnega olja. Imamo tudi talno gretje in senzorje, ki so nastimani na temperaturo, torj, ko je toplo se ne kuri, cim pade temperatura na oznaceno za gretje, se vklopi. No tukaj se steje zraven se poraba tople voda, za umivanje.

160+105=265 ne 350

Mi tudi precej, cca 400.000 sit za kur.olje, za ogrevanje in toplo vodo celega leta. Če pa preračunam, da smo doma 4 osebe, da imamo veliko stan.površino + poslovni prostor… se mi zdi normalno. Pa še komot je 😉
LP

mi za 160 ogrevanih kavdratov+ topla voda celo leto, porabimo pa 650.000 SIT. Zavedamo se da je to zelo veliko vendar mene vedno zebe, tako, da pozimi ne pade tenperatura po 24 stopinj, pa še tople vode veliko porabimo,ker so trije otroci in se vsak večer tuširajo ali kopajo malo dalj, kot mi odrasli.

na leto 1100 litrov nafte, ogrevanje + voda. Površina etaže 65 kvm, zgoraj še galerija (okoli 35 kvm). Temperatura nekje okoli 20 C, pozimi nimamo navade biti v kratkih rokavih temveč v flisu. V prostoru imamo tudi peč na drva, tako da pozimi največkrat pustimo vklopljen le radiator v kopalnici. Občutek, da človeka stalno zebe, izhaja velikokrat iz tega, da so zidi mrzli (=niso izolirani) in sevajo mraz. Čim so izolirani, je občutek veliko boljši kljub nižji temperaturi zraka. Visoka temperatura namreč uhaja skozi zide, ker jih ne more ogreti in se ohranjati.

New Report

Close