Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kar naprej utrujena in brez volje

Kar naprej utrujena in brez volje

Pozdrav vsem!

Obrnila sem se na forum, ker ne upam tega nikomur tako govorit. Kar naprej sem namrec zaspana in utrujena. Stara sem 24 let in bi lahko kumot kar naprej spala. To me resnicno moti.

Mogoče depresija?

Koliko časa se pa že tako počutiš? Pojdi do svojega zdravnika. Lahko da si depresivna, lahko pa tudi, da imaš težave s ščitnico.

nova
Uredništvo priporoča

Neee

Jaz sem opazla, da sem čez vikend, ko spim do 11h veliko bolj slabe volje, kot med tednom, ko vstanem že ob 7ih……

Ma……. probaj ugotovit, kaj te veseli…… in nehaj delat stvari, ki te obremenjujejo…. vsaj tiste, ki res niso nujne…. Probaj v prvi vrsti zadovoljiti sebe…..

:)))

Ja sej na to sem ze pomislila..taka sem priblizno dve leti in pol in mi res mori..nocem da kdo misli da sem lena in da se mi nic ne da.sploh ne vem kaj naj storim..sem ze razmisljala o zdravniku ja

Hvala sej probam ampak kar ne vem no…pa tko se skos neki bad pocutim..prov bad no…

Iz lastnih izkušenj pravim: probaj zjutraj vstajati vedno ob isti uri in ob isti uri pojdi v posteljo. To je meni pomagalo, saj sem se počutila tako kot ti.
Sploh pa : sprosti se, uživaj!

Kaj pa pomanjkanje železa, slabokrvnost?

Moja znanka je imela podobne težave in dolgo ni hotela k zdravniku, ker se je bala, da jo bo poslal k psihiatru. Na koncu se je izkazalo, da je nekaj narobe s ščitnico in ko so to z zdravili uredili, je spet postala vesela in živahna, polna energije, kot smo jo poznali prej.

Kar pogumno k zdravniku in srečno!

sama sem se tudi nekaj let spopadala s podobnimi problemi: neprestano utrujenostjo, mocnimi glavoboli, zdelo se mi je, da mi primankuje kondicije za karkoli… pa sem s pocasnimi koraki to resila (nekatere zadeve so bile pri meni posledica stare poskodbe).

najprej izloci/odstrani mozne zdravstvene razloge: popolnoma nic nora nisi, ce se ti to dogaja in nikar se nikomur ne dovoli prepricati v to, pojdi do zdravnika, da preveri tvojo kri: mogoce imas probleme s scitnico ali s slabokrvnostjo.

kot so ze predlagali – uvedi v svoje zivljenje nek spalni ritem (vseeno ne spat prevec, ker znas biti potem se bolj utrujena), cimvec sadja in zelenjave (pa naj se se tako bedasto slisi, je to res pomembno :), uvedi sebi primeren jutranji ritual (sadje zjutraj ima zelo budilni in energijski ucinek pa zajtrk je definitivno pomemben, da imas sploh od kje crpati energijo za cez dan), dovolj rednikoh obrokov, pitje vode in pa seveda gibanje. pa zdaj to ne pomeni, da moras postati maratonska tekacica. ne vem, mogoce imas iz preteklih izkusenj celo zelo negativen odnos do cesarkoli sportnega. definitivno si najdi nekaj, ker ti bo zares vsec: pa naj bo to joga, ples, plavanje, borila vescina, telovadba doma ali pa vecerni ali jutranji sprehodi. ce ti uspe pa je sploh super, da si zjutraj vzames cas za dobro pretegovanje najprej po postelji, preden vstanes, ce pa uspes dodati se par kratkih vaj, ki pomagajo k boljsemu prebujanju telesa in prekrvavitvi – you won 🙂

upam, da ti bo tale spis kaj pomagal 🙂

drzim pesti zate! 🙂

Se močno strinjam z no panic. Mogoče pa je kriv samo ritem, ki se iz dneva v dan ponavlja in te počasi “ubija”. Če sta še sama, si še marsikaj lahko uredita nekoliko drugače, tako kot tebi odgovarja. Predvsem pa najdi nekaj, kar te na tihem že dolgo veseli, pa si ne upaš poskusiti.

Le pogumno!

P.s.: tudi jaz bom uporabila kakšen nasvet iz zgornjih odgovorov. Hvala.

Tanja

Ti opisuješ mojo najboljšo prijateljico, ki ima težave s pomanjkanjem železa.

K zdravniku na odvzem krvi, sem prepričana, da je to.

lp,

N.

Hvala za tako lepo spodbudo.Saj hodim v hrib saj trikrat na teden ampak ne vem no..kar naprej sem lahko zaspana. moj fant pravi da bom vse dobro prespala..kar brez volje sem…tut v sluzbi..tok bi rada to spremenila..se mama mi govori kok sem bla vcasih drugacna bolj vesela in me zdej to se bolj skrbi da ni kaj narobe

Kaj pa pomaga za pomajkanje zeleza…mislim da meni veliko vitaminov primanjkuje…pismo sem bila na potovanju Mehiki in Kubi in je moj fant hotel ful zurat in tkobit zunaj in jaz kot nekoc recimo temu tako ful zurerka bi sla spat ker sem komaj gledala..ma pisuka prov sama sebe sem sita ker sem tok utrujena velikrat..res hvala vam vsem za odgovore. Bom sla pa res k zdravniku ker mi je to res cudno do konca.

Da sploh ne omenjam jutranjega vstajanja ker to mi je pa muka do konca. Komaj vstanem in sem pol se dve ure matasta v slubi…kavo pijem pa mi sploh ne pase, pijem jo sam zato da me mal zbudi, pa sploh ne vem ce je to res ker je to verjetno samo v glavi in ne resnicno da tako pomaga..edino kofein no…pol pa delam kasne napake za brezveze ker nisem pri sebi ker sem skos zaspana..ej res too much no

Za železo imaš kup pripravkov, pa tudi naravnih variant. Za začetek poskusi piti sok rdeče pese (Fructal ima 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}), zjutraj, ko vstaneš.
Suhe slive, suhe marelice, špinača…
V lekarni ti bodo dali kak Floradix floravital, sicer pa na recept lahko dobiš različne tablete ali sirupe. Še najbolj pa pohvalijo ene avstrijske tablete, za ime boš morala malo uporabiti iskalnik, ker ga ne poznam.
Uspešno reši težavo.

Poiskusi kaj izvedeti na tem forumu

Primož

************************************************************************************* www.mgc-bistrica.si Nihče ni tako bogat, da ne bi koga potreboval in nihče tako reven, da ne bi bil nekomu potreben. [url]https://www.facebook.com/med.over.net[/url]

Ali lažje vstaneš tak dan ko te zjutraj čaka izlet, praznovanje,… ?
Pretuhtaj, kaj v življenju te bremeni, če bi težavo podzavestno rada rešila tako, da bi jo kar prespala ?
Lahko je zdravstveno, še bolj možno = psihično.
Imam iste probleme…..
še iščem vzrok, zdravstveni je že ovržen

(bremeni nas ustaljen ritem, nič novega-niti dobrega,niti slabega; če je vse zelo kao tipi-topi, potem živimo kot da ‘umiramo na obroke’, se mora v življenju včasih kaj nepričakovanega zgoditi…)

Upam da se čez čas javiš z ugotovitvami in rešitvami….

New Report

Close