Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Pogrevam:Dojenje in kajenje

Pogrevam:Dojenje in kajenje

Za vse, ki “kričite”, tulite in se mečete ob tla zaradi tega, ker nekatere kadimo in dojimo! Prosim povejte mi kakšen vpliv ima nikotin na dojenčka?
Pa ne mi trobit o tem, da itak vemo, kakšen strup je to in bla, bla…
Prosim konkretno!
Nikotin in ostale substance (strupi) imajo negativni učinek na pljuča! Ja?
Cigareti niso na listi nedovoljenih (kot npr. nekateri antibiotiki, antidepresivi…. – ampak samo nepriporočljivih) substanc, ki jih doječa mati naj nebi pretirano uživala!
Torej “brihtne buče” utemeljitev?

Jaz konkretno ne vem, ker me niti ne zanima, saj v bližini mojih otrok nihče ne kadi. Mi pa hudo smrdi ta vonj, vonj oblačil, vonj telesa in tudi zadah kadilca – bljak, kako mora smrdeti šele dišečemu dojenčku, ko ga mamica začne ogovarjat.

Sicer pa slaba vest – zakaj že?

če rabiš zase argumnete, da vam kajenje ne škodi, si jih pač naslikaj.
Zakaj potrebuješ, da ti jih mi povemo?
Brez veze, sama se prepričaj.

BTW: če v povprečju pokadiš škatlico cigaret na dan, je tvoje telo izpostavljeno v letu dni taki dozi radioaktivnega sevanja, kot da bi si šla v tem letu dni 250 slikat pljuča!

Dejte nehat!!!

A se bo to kdaj končalo!

če kajenje ni dobro za mamo, je še manj za otroka in sem spada
tudi alkohol
zdravila
droge….itd…

Ti očitno veš, da kajenje ne tebi in ne otroku ne škodi. Če veš da ne škodi in to počneš – v čem je problem?

2for5 napisal:

> BTW: če v povprečju pokadiš škatlico cigaret na dan, je tvoje
> telo izpostavljeno v letu dni taki dozi radioaktivnega sevanja,
> kot da bi si šla v tem letu dni 250 slikat pljuča!

Radioaktivnega sevanja?????? V cigaretnem dimu???????

Kje si ti hodila v šolo?

, če si ti zasvojena z nikotinom in kadiš sedaj ko dojiš ,z njim zasvajaš tudi otroka, saj se nikotin nahaja tudi v tvojem mleku in s teboj kadi tudi tvoj otrok.Pri kajenju ni vprašljiv samo nikotin ampak tudi druge kemične substance, ki se nahajajo v cigaretih in so zelo škodljive za telo in tudi tvojega otroka, pa saj to vse tako že sama dobro veš in ne potrebuješ nobenih razlag.
Če nimaš rada sebe, imej rada vsaj svojega otroka in prenehaj ali pa vsaj drastično zmanjšaj število pokajenih cigaret.lp.

malo pa pravociraš,kajne.

trapasto

to je tako kot ,da bise sprasevala kaj natancno lahko povzroci divjanje s 300km /h po cesti.

nekaterim nic, nekaterim pa smrt.

res nevem zakaj bi dojencka morala mati, ki bi ga morala pred vsemi prva zasciti, se sama izpostavljati nepotrebnim skodljivim vplivom

samo zato, ker njej to pa se, ali pa zato jer je slabič in išče vse druge izgovore in vprasanja, le da ne bi bilo treba nehat in kaj naredit na sebi!

PROBLEM JE V KADILKI, ne v skodljivih vplivih!

tako kot nima veze kaksen je avto ali kdo se mimo pelje, problem je v soferju, pa boli te k kaksne so statistike.

nepotrebno skodljivim situacijam se pac po defoltu izogibamo in seveda pred njimi v prvi vrsti zavarujemo svoje otroke!

temu se rece ODGOVORNOST!!!!!

nekateri se pač rajes kirvajo za izgovori, kot da bi se soocili z dejanskimi problemi.

pa se to se mi zlazite, da ste 9 mesecev abstinirale in potem spet zacele kadit, ko je otrok ven prisel!

bla blabla!

ne odgovorno,res!

kost za glodanje……………
Dober tek…………..hehe…………….

sori, sem morala to napisat.Ker mi je že smešno…………

No ampak še vedno samo flancate. Nobena pa ne da nobenega konkretnega odgovora ! Točno zakaj je škodljivo!? ??? Mislim, da nobena ne ve in znate samo pluvat in slabo vest nabijat!
Ali morda?

Ti se kar tolaži. Če ti paše, paše tudi meni.

Ma seveda ne vedo, nekje so slišale, da nikotin prehaja v mleko in teče po mlečnih vodih v obliki popolnega karcenogenega strupa, zdaj si pa to čisto plastično zamišljajo. Pečejo bio kruh, jejo bio sadje in mislijo, da ne bodo umrle in da bodo njihovi pet let dojeni otroci vedno zdravi. V resnici pa jim gre blazno na živce, da je sosedov na aptamilu zrastel mulc z mamo kadilko vedno zdrav, njihov bio kid, ki ne ve, kaj je to čokolada, pa kar naprej bolan.

Aja, ne kadim in nikoli nisem.

betka, ti si faca!

Pogrevalka, a imaš 10 let, da sprašuješ take stvari? In kdo ti brani kajenje, če misliš, da je OK?? Zgleda, da sama veš, da najbrž pa res ni dobro, zato pa tukaj težiš. Ozavesti se, potem pa bodo tudi tvoja vprašanja pametnejša, odgovori pa tudi.

sem ravno to hotela napisat, pa si me prehitela…pol smo/so pa ženske užaljene, ko jim moški rečejo, da so kot ene kure…

se mi ne da prevajat, ampak tukaj je nekaj razlogov, zakaj kadit in dojit ni najbolj fajn

ker če ti zdrava pamet tega ne pove, je pa treba strica googla vprašat.

tak, moje dobro delo za danes je končano, grem na balkon, na en čik

According to LLLI’s THE BREASTFEEDING ANSWER BOOK, if the mother smokes fewer than twenty cigarettes a day, the risks to her baby from the nicotine in her milk are small. When a breastfeeding mother smokes more than twenty to thirty cigarettes a day, the risks increase. Heavy smoking can reduce a mother’s milk supply and on rare occasions has caused symptoms in the breastfeeding baby such as nausea, vomiting, abdominal cramps, and diarrhea. (Vorherr 1974). By keeping smoking to a minimum, a mother can decrease the risk. When a mother smokes a cigarette, the nicotine levels in her blood and milk first increase and then decrease over time. The half-life of nicotine (the amount of time it takes for half the nicotine to be eliminated from the body) is ninety-five minutes. For this reason, a mother should avoid smoking **** before and certainly during a feeding.

How does does smoking affect breastfeeding?
Smoking has been linked to:

Earlier weaning. One study showed that the heaviest smokers tend to wean the earliest.
Lower milk production
Interference with milk let-down
Lower levels of prolactin. The hormone prolactin must be present for milk synthesis to occur.
One study (Laurberg 2004) indicated that smoking mothers who live in areas of mild to moderate iodine deficiency have less iodine in their breastmilk (needed for baby’s thyroid function) compared to nonsmoking mothers. The study authors suggested that breastfeeding mothers who smoke consider taking an iodine supplement.
Although smoking has been linked to milk production and let-down problems, this may be related to poor lactation management rather than physiological causes. Dr. Lisa Amir, in a review published in 2001, concluded that “Although there is consistent evidence that women who smoke breastfeed their infants for a shorter duration than non-smokers, the evidence for a physiological mechanism is not strong.”

Betka, svaka čast, končno ena, ki reče bobu bob in ne trapa s kompliciranjem življenja. Me je danes skoraj kap, ko sem prebrala, da hočejo vegetarjanci menda zdaj že pse in mačke navadit na brezmesno prehrano!!?? A pol bodo šli pa še nad leve v Afriki……

Ja in? Torej če pokadi manj kot 20 cigaret na dan, je riziko, da bi otrok trpel zaradi nikotina, zelo majhen. Velik pa je pri hudih kadilkah. Ne poznam dojilje, ki bi bila huda kadilka, poznam pa nekaj takih, ki pokadijo par cigaret dnevno. Torej panike ni nobene, če za 18 cigaret ni hudega, 2 sploh nista omembe vredni. Samo pred dojenjem in med njim naj se izogiba kajenju, pa bo.

V čem je torej keč?

Draga moja pogrevalka!

To je tvoja naloga in dolžnost, da ugotoviš, ker to počneš nekomu, ki ga imaš neizmerno rada in bi vse(a res? kajenju se pa ne boš odpovedala) zanj naredila!

Tvoja slaba vest in zafrustiranost je že znak, da se utapljaš.

možganske poškodbe – pa saj to itak veš, ker jih imaš sama.

Pridi k meni te bom peljala gledat fantka katerega mama je vso nosečnost kadila. Sicer si zatiska oči da je pač samo bolj počasen v razvoju pa ti povem da sem prepričana da je to zaradi kajenja v nosečnosti. Sama sem sicer kar orenk kadilka pa mi ni bilo problem prekinit za 9 mesecev

Joj, kakšne klamfate ene!! Zaostal otrok naj bi bil posledica kajenja matere! Pajade. Pa tudi vzrok za Downov sindrom, najbrž. Nobena raziskava na svetu ni dokazala (čeprav so se nekateri trudili), da bi bila duševna zaostalost otrok ali katera koli bolezen posledica kajenja matere. Dokazali so samo, da so novorojenčki mater kadilk v povprečju manjši od drugih in to je vse!

Ti pa lahko seveda verjameš kar hočeš, ti nihče ne brani. Samo da katera tvojih znank ne govori okrog kaj takega o tvojem otroku: poglej, kako butasta je ona, pa ti bo takoj jasno, zakaj je otrok tak.

Če kadiš, boš itaka sama našla milijon razlogov da ne škodi.

Ne glede na to ali kadiš ali ne, kje imaš srce da lahko tako nedolžno bitje kot je dojenček sploh postavljaš v neko nevarnost, dokazano ali ne?

Če se vrnemo na izhodiščno vprašanje: Kakšno nevarnost že?

Evo, preberi si

http://www.lalecheleague.org/FAQ/smoking.html

New Report

Close