Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek količniki za plačo

količniki za plačo

Po starem sistemu so bili osnovni količniki za plačo v negospodarstvu približno takole : višja 3,75, visoka strokovna ?, visoka univerzitetna 3,25.
Kako pa bo to po bolonjskem sistemu za 6/1, 6/2 in 7 stopnjo?

Hvala za odgovore in lep pozdrav!
Plača

Po bolonjskem sistemu so 6/1, 6/2, 7 ravni in ne stopnje, kot jih poznamo po starem sistemu.
Imena izobrazb se ne spremnijo: višja ostaja višja, visoka strokovna ostaja visoka strokovna,…………….

Plača,

mi prosim razložiš razliko med visoko strokovno IN visoko univerzitetno izobrazbo.

Hvala

nova
Uredništvo priporoča

Malce sem še nepoučena o teh stvareh zato tudi sprašujem. Torej kakšni bodo količniki za 6/1, 6/2 in 7 raven po bolonjskem sistemu in kakšni bodo nazivi za posamezno raven?

LP!
Plača

količnik bo odvisen od tega, kakšna izobrazba bo zahtevana za določeno delovno mesto….in kako je delovno mesto sistemizirano…..mislim, da ne bi smelo biti večje razlike med visoko strokovno in univ. kot sedaj…edina razlika je bila da so se univ. del. izkušnje podvojile…..

upajmo pa, da bo uspel referendum…..ker drugače bom tožila faks da mi povrnejo šolnino….na 5 let so raztegnili pridobivanje visoko strokovne izobrazbe, na začetku zagotovili, da bom imela sedmo stopnjo….mal se hecam kar zadeva tožbo…sam se mi zdi, da čist preveč komplicirajo…

upam, da bo prišel čas ko bodo veljale delovne izkušnje in dejanska usposobljenost….in ne stopnja izobrazbe……

Izobrazba se ni nikoli kar prevedla v količnik. Z univerzitetno izobrazbo imaš lahko v državni upravi osnovni količnik 3,25 ali pa 6,8, recimo. To so primeri, ki jih jaz poznam, lahko da ima kdo tudi višjega oziroma nižjega.

New Report

Close