Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek potrdilo državl.

potrdilo državl.

Kje dobim potrdilo o državljanstvu?Hvala

Potrdilo o državljanstvu je tak majhen rumenkast kartonček, ki smo ga pred davnimi leti, ob nastanku samostojne države Slovenije, po pošti prejeli vsi državljani. Ponavadi je zametano doma nekje v nekem predalu in ga potem vedno iščemo, ko ga potrebujemo:)

Izdaja duplikata potrdila ni poceni, kot pravijo.

Ne vem pa, kdaj in na kakšen način so potrdilo o državljanstvu prejeli tisti, ki so bili rojeni po nastanku samostojne Slovenije.

Potni list ali osebna izkaznica dokazujeta državljanstvo.

________________________________________________ Prave kritike so zasnovane na trdnem prepričanju ali znanju.
nova
Uredništvo priporoča

Dobiš ga na UE.

Tako je.

lp,

N.

da, dokazujeta že; toda sama sem potrebovala to potrdilo in sem morala na UE ponj. Zgolj osebna ali potni list ni dovolj. Je pa predvsem važno, za-kaj rabi kdo to potrdilo.

Zato, ker so nekateri v naši DU popolnoma nesposobni in si včasih povzročajo več dela ter birokracije kot je potrebno. Mislim pa, da so počasi že ugotovili, da je osebna izkaznica zadosten dokument pri dokazovanju državljanjstva….. Upam, da bodo počasi gor prišli in lahko tisto rumeno staro navlako, ki se zlahkoto izgubi, končno vržem v smeti.

lp,

N.

Niso ga prejeli, ker ga ne potrebujejo – državljanstvo je med drugim razvidno tudi iz izpiska iz rojstne matične knjige.

Tiste kartončke smo prejeli, ker smo imeli ob osamosvojitvi vsi jugoslovanske potne liste in osebne izkaznice, namenjeni pa so bili temu, da v vmesnem času – do pridobitve kakšne slovenske javne listine, ki dokazuje državljanstvo – izkazujemo z njim državljanstvo.

Ko sem sama kandidirala na delovno mesto, kjer je zahtevano slovensko državljanstvo, sem v vlogi preprosto napisala, da sem slovenska državljanka. Nikjer niso zahtevali kakšnega drugega pisnega potrdila, so pa ob urejanju formalnosti ob zaposlitvi v kadrovski službi pogledali tudi osebni dokument.

________________________________________________ Prave kritike so zasnovane na trdnem prepričanju ali znanju.

New Report

Close