Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Po porodniški na nižje delovno mesto

Po porodniški na nižje delovno mesto

Pozdravljeni,

Moja sestra se je po končanem porodniškem dopustu vrnila nazaj v službo. Na njeno delovno mesto so ta čas dali nekega drugega uslužbenca. Sedaj, ko se je vrnila, so jo premestili na nižje delovno mesto, delodajalec pa ji je zagrozil, da če bo še naprej težila, da bi delala na svojem starem delovnem mestu (v pogodbi ima pod opis dela opisano staro delovno mesto), jo bo odpustil in naj bo zadovoljna, da službo sploh še ima. Zanima me, kje bi lahko izvedela več o tem, kakšne so njene pravice oz., če ima katera izmed vas podobno izkušnjo in kako je rešila zadevo.
Hvala za pomoč!

Tudi meni se je zgodilo isto. Če želiš obdržati službo pač sprejmeš. Sem letala okoli sindika in odvetnika pa je vse skupaj en drek pomagalo. Pogoje je ta, da ti plača ostane enaka, kar meni je in nisem mogla narediti popolnoma nič.
Mi je žal za vse, ki sem jim zgodi takšna svinjarija.
LP

Tudi meni so zagrozili z nižjim delovnim mestom,pa sem se mal pozanimala in sem prišla do naslednjega:
Delodajalec ti lahko ponudi nižje del.mesto,s tem da ne spreminja pogodbe. Absolutno ne smeš podpisati pogodbe. Nižje del.mesto pa mora biti v skladu,da lahko uskladiš družinsko in službeno življenje. To pomeni,lahko delaš na nižjem-lažjem del.mestu za isto plačo.
Drugače je pa kazen zelo visoka za delodajalca,če grozi delavki in za del.organizacijo isto.
Meni so vse popustili,obdržali na istem del.mestu,za isto plačo.
Res pa je,da sem se vse prej zanimala,prebrala zakone in na koncu še šla do odvetnika.

Težava je tudi v tem, ker je imela na prejšnjem delovnem mestu urnik od 8.00-16.00, sedaj pa bo morala delati v izmeni in eno soboto na mesec. Kako pa je s tem? Še enkrat hvala za pomoč!

Pri premestitvi na drugo delovno mesto plača ni bistvenega pomena, ampak dejstvo, da se za novo delovno mesto zahteva enaka stopnja izobrazbe kot za delovno mesto, ki ga je delavka zasedala pred nastopom porodniške. seveda pa za premestitev na drugo delovno mesto morajo obstajati utemeljeni razlogi po zakonu o delovnih razmerjih, med katere pa nikakor ne sodi koriščenje porodniškega dopusta in dopusta za nego in varstvo otroka.

Res hvala vsem trem, ki s temi odgovorile. Lep dan!

Še ena. Tudi meni se je zgodilo isto. In moji sodelavki…. In kaj naj?
Ugotovila sem da ne pomaga čisto nič, če se bo pizdila bo samo še slabše…
Ker delodajalec te lahko pa tudi na drug način spravi stran…. začne ti nagajati, da se ne počutiš več dobro, zabadanje noža v hrbet… tako da sam potem ne boš več dolgo zdržal…
Žal se to dogaja povsod….. Čeprav zakon pravi drugače….. ampak delodajalci znajo… prasci….

Geja

Tudi moji sestri se je to dogodilo a je problem rešila po enem letu. Če si v državni upravi, tako kot je bila ona, se še da kaj narediti, sicer pa…??

http://www.mddsz.gov.si/fileadmin/mddsz.gov.si/pageuploads/dokumenti__pdf/zdr.pdf

http://www.mddsz.gov.si/fileadmin/mddsz.gov.si/pageuploads/dokumenti__pdf/pravilnik_vzd_nosecnice.pdf

1 mio je kazen za šefa in 3 mio je kazni za del.organizacijo. Prijaviš jih pa del. inšpekciji.
Pri meni so se ustrašl kr orng.

New Report

Close