Forum.Over.Net

Starševski čvek

Postavite nemogoče vprašanje in dobili boste neverjetne odgovore! Anonimno in brez registracije. Največje slovensko virtualno mesto. Če ni objavljeno v tem forumu, se ni zgodilo!

shizofrenija

Default avatar

KIR

ravno danes je bilo govora o njej na valu 202...

Jo vi imate? Jaz imam strah pred višino. Že pogled na čistilca oken na visoki stavbi me je strah... 5 - metersko češnjo sem obiral s tal; pa strah pred kačami, sršeni in podobnim imam tudi
Default avatar

manuela

ti si pa mal pomešal stvari, nisi? a ni shizofrenija nekaj kakor razcepljena osebnost...????
Default avatar

Sorry

Ja, Kirči, to kar ti pišeš je fobija.
Lahko se pa skupaj bojiva kač :-))
Default avatar

ccccccccc

jaz mam strah pred čekiranjem foruma v delovnem času. ti pa najbrž ne? zato pa jaz obiram češnjo na njej ne pod njo, pa kače tut božam.
Default avatar

Aprilja

Lubček res si ti pomešal. Imamo doma nekoga s shizofrenijo pa ga ni strah višine, pa kač,...
Default avatar

KIR

Ne, strahu pred čekiranjem foruma med del. časom nimam. No fino, drugo leto te povabim da splezaš na češnjo in mi jih nabereš! Le v rilu boš morala bit in brez hlačk:-)))
Default avatar

cot

Kakšne zveze ima shizofrenija s fobijami? Shizofrenija je duševna bolezen, ki se praviloma zdravi bolnišnično in/ali s tabletami in ima načeloma dedne zasnove. Fobije pa so ponavadi posledice naših izkušenj in prejšnjih doživetij, lahko se pa razvijejo tudi kot oblika psihične motnje - vendar v nobeni zvezi s shizofrenijo.
Default avatar

ccccccccc

Ni problema, sam če sem brez hlač mi nekaj med nogami binglja - če te ne mot.
Default avatar

KIR

u mater, odpovedujem:-))))
Default avatar

anja230

po slovarju knjižnega jezika:

shizofrenija -e ž (i) psiht. duševna bolezen z motnjami v mišljenju, čustvovanju:
ugotoviti shizofrenijo; znaki shizofrenije / paranoidna shizofrenija z blodnjami kot glavno motnjo

shizofreničen -čna -o prid. (e) nanašajoč se na shizofrenijo: shizofrenični znaki /
shizofrenični bolnik / shizofrenična razdvojenost
Default avatar

kufetek

Shizofrenija je pa daleč od strahu pred višino! Shizofrenija je psihična bolezen, kjer se človeku pojavljajo neki notranji glasovi, ki ga lahko ženejo v brezumna dejanja. Ponavadi so nagnjeni k samomorom, redki pa so tudi agresivni. Za te ljudi smo vsi "normalni" nori, medtem ko zase mislijo, da so edini "pri pameti"! Imam sodelavca, ki sicer dela le po 4 ure ravno zaradi teh motenj. Ponavadi mu izbruhne nekje proti koncu leta. Potem gre v Polje za kakšne dva ali tri mesece na terapije, potem pa je čisto normalen. Pa še za enega vem, ki je na koncu storil samomor, ker ni več želel jest tablet in se mu je čist zmešalo. Pač je poslušal svoj notranji glas, ki ga je k temu nagovarjal.
Sori Kir, ampak tole si pa fejst pobrkljal.
Default avatar

Stella

Shizofrenija je bolezen, pri kateri vidiš stvari, ki jih v resnici ni! Vidiš npr., da te bo nekdo napadel in postaneš sam napadalen. Imaš privide. Čistilec oken pa ni privid :-)!
Default avatar

barbaraS

Jao, a ti imaš osnovno šolo?
Default avatar

KIR

Sem se pozanimal - kot je napisala Sorry - fobija je.
Tudi to, da imam akrofobijo!
Default avatar

elaine

Ti imaš fobijo, shizofrenija je huda neozdravljiva bolezen.
Default avatar

KIR

Za pomoto sem se opravičil na zgornjem postu
Default avatar

ondi

Žensk se pa izgleda ne bojiš:-))
Default avatar

KIR

na babofobijo misliš? hahahaha, niti ne
Default avatar

linaa

shizofrenija nima nobene veze s fobijo na globino!
halo, to je resna bolezen in ne fobija!