Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek ponudba ali prošnja

ponudba ali prošnja

Prosim vas za nasvet.

Torej, podjetje, v katerem sem že bila zaposlena je na Zavodu za zaposlovanje objavilo ponudbo za prosto delavno mesto ampak je ta ponudba objalvljena brez posredovanja (torej sem morala na zavod poklicat, če to in to podjetje razpisuje kakšna delovna mesta- oglas ni niker objavljen).

Zanima me ali naj sedaj v to podjetje pošljem ponudbo za delovno mesto (torej kot da ne vem, da imajo trenutno razpis) ali prošnjo, da se prijavljam na delavno mesto objavljeno na zavodu za zaposlovanje?

Hvala pa lep pozdrav

Oglas (ponudba) za delovno mesto je lahko objavljen tudi (ali samo) v Uradnem listu.

Glede na to, da podjetje ni želelo objave, to ponavadi pomeni le eno – da imajo kandidata že izbranega. Žal.
Vsekakor pa pošlji ponudbo, morda jo bodo shranili in te bodo poklicali, ko bodo naslednjič zaposlovali.
Pa srečno!

če oglas ni bil niti objavljen, pol si lahko ziher, da je mesto že oddano in je bila ponudba dana na zavod samo zaradi tega, ker je to po zakonu obvezno.

da ne boš preveč razočarana.

Taka praksa je pri nas.

Živi in pusti živeti

Pri ponudbi Brez posredovanja zavoda je, kot je že napisala Ema1 – kanididat je znan oz. izbran, razpis na RZZ pa le zato, ker je tako določeno z zakonom.
Kar zadeva Ponudbo oz. Prošnjo, pa je tako: Ponudbo pišeš kadar delovno mesto ni razpisano (ko pač “na slepo” pošiljaš po raznih firmah), Prošnjo pa na razpisano delovno mesto!

**************************************************** Jemanje nam polni roke, dajanje pa srce.

Ni ravno tako. Prošenj se ne piše več, ker naj bi med delojemalcem in delodajalcem šlo za enakopraven položaj. Namesto besede pršonja se zato piše prijava.

New Report

Close