Starševski čvek

Prehod čez mejo za dojenčka

Default avatar
Ali potrebujem za prehod čez mejo (Hrvaška) osebni dokument za 3-mesečnega dojenčka, ali je dovolj rojstni list? S prvim otrokom smo namreč pred štirimi leti šli na dopust v hrvaško Istro le z rojstnim listom...
Default avatar
Rabite osebno...
Default avatar
Osebno izkaznico!

Upanje je kakor nočno nebo. Nikoli ni tako temno, da ne bi odkrili vsaj ene zvezde...
Default avatar
rojstni list že zelo dolgo ni dovolj! bi rekla, da ste šli tudi takrat na "loto"...
Default avatar
osebno izkaznico!
Default avatar
da napišem nekaj glede teh smešnih vprašanj "ali lahko čez mejo brez dokumentov"?

Sinovemu sošolcu je 2 leti nazaj umrl oče(ki je bil javna oseba v Slo.) Oče je bil doma iz juga Srbije mamica pa Slovenka.
Ko je oče umrl ,njegovi materi ( babici od sošolca)niso dovolili vstopiti v državo Slovenijo, ker ni imela vizo, dobiti jo pa ni mogla tako hitro. Se pravi so jo vrnili z mejnega prehoda, kjer je jokala par ur!!!

Vi bi pa potovali po svetu brez osebnega dokumenta? neverjetno res,nimam besed.
Default avatar
ah, kaj češ. Mi mislimo, ker smo iz Slovenije,da gremo lahko kamorkoli brez pasoša - hahahahahahhaahahahahahah
Default avatar
OSEBNA !!!

Velja pa ti potem 5 al 7 let, ker sem jaz letos hotla dat novo delat, ker je bil na sliki 1 mesec star dojenček, danes pa 4 leta, pa mi je na UE rekla, da ni potrebno, ker ne bojo komplicirali, da ko osebno izdajo, tak vejo, da se bo spremenil, če je veljavnost do takrat je pač do takrat!

Je pa osebna pol ceneje kot pa PL.
Default avatar
Alja, veljavnost osebne izkaznice za otroke je 5, za odrasle pa 10 let.
Default avatar
maš prav, omm!

Sem kr na blef rekla, ker se mi je zdelo da sem neke take letnice vidla na osebni od tamalega... Sorry
Default avatar
Osebna izkaznica je obvezna. Če seveda v naslednjih nekaj letih ne nameravate na Djerbo ali kaj podobnega. Potem si rajši nabavite potni list, da ne boste imeli kasneje težav.
Default avatar
Za sist pa za Jovanko:
saj nikjer nisem napisala da bi šli na dopust v tujino brez dokumentov...le mogoče na en izlet... Pa raje ne grem kakor da delam osebno za 3 mesece starega otroka. Kok ste nekatere zoprne...
Ostalim pa hvala!
Default avatar
ne vem zakaj se jeziš na mene? sploh ni važno zakaj greš tja- na izlet ali dopust.Zakaj misliš,da greš lahko brez dokumentov za otroka? vsi mi smo skeširali lepe denarce za pasoše, jebi ga .Ali pa ti pojdi do Hrvaške meje pa povej,da bi šla rada "samo malo na izlet" tja in da otrok nima dokumentov......
Default avatar
Kako je s tem danes?

(pa da vidimo tudi, če so zdaj bolj prijazni odgovori kot pred leti)
Default avatar
kaj pa danes je napisal/a:
A je res tako težko na spletu poiskat uradno informacijo?
https://www.policija.si/nase-naloge/nad ... ko-hrvasko

Že mogoče, da so kdaj kakšnega dojenčka spustili čez mejo tudi z rojstnim listom, uradno pa to ni veljaven potovalni dokument. Tudi mojo mamo so enkrat na upokojenskem izletu spustili čez mejo z zdravstveno izkaznico (jo je pomotoma vzela s sabo namesto osebne), lahko je pa tudi ne bi.
Sploh pa mi ni jasno, a je res tako težko za otroka zrihtat osebno izkaznico?