Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja Kako poteka razgovor za službo?

Kako poteka razgovor za službo?

Pozdravljeni,

Mene zanima kako poteka razgovor za zaposlitev. Namreč bila sem že zaposlena a razgovora nisem nikoli imela. V petek me čaka prvi razgovor.

Problem je v tem, da bom zaposlitev sprejela le pod določenimi pogoji.
Kdaj naj jim to začnem razlagati? A se naj najprej oni izkašljajo?

Služba je tako al tako nižja raven od moje izobrazbe, zato menim da lahko postavljam pogoje.

Prosim, če mi kdo od vas napiše kako je šlo pr vas.

Vnaprej se vam zahvaljujem.

Lp

Poskusi nekaj nasvetov najti tule
http://www.vpis.kadrovanje.com

želim ti veliko uspeha

lep dan še naprej

Po mojem boš pogoje lahko postavljala samo v primeru, če službe ne potrebuješ nujno. Navadno je veliko interesentov, ki sprejmejo vse, čeprav imajo tudi za dve stopnji višjo izobrazbo od zahtevane.

Res je Marina službe ne potrebujem nujno.

Sprašujem, kako poteka razgovor???

Lepo bi prosila, če mi katera napiše svojega,…

Lp

Odvisno-kakor kje.STANDARD-izkušnje,izobrazba,otroci,varstvo,delavni čas,delo preko delavnega časa,zakaj sprememba,cilji,PRIČAKOVANI OD.
Lahko ti dajo pisat tudi razne teste (psiho), imela pa sem tudi en razgovor ,kjer so mi dali konkretne naloge in ta mi je bil najboljši.

LEP DAN IN USPEŠEN RAZGOVOR

Ti tamala,

Pogojev sigurno ne boš postavljala TI, ampak ti bodo pogoje dali oni in ČE BOŠ SPLOH PRIŠLA V OŽJI IZBOR se boš naprej pogovarjala.
Težko dvomim, da boš tako daleč prišla…..
prvič: prevelika domišljavka si,
drugič: brez izkušenj,
tretjič: ker je veliko takih, ki bi službo sprejeli brez ugovarjanja,
četrtič: ker službe sploh ne rabiš,
petič: ker jim ne bo jasno, da si bila že zaposlene, vendar razgovora nisi opravila… (smešno, kje si pa to delala).
šestič: po vsej verjetnosti se pa v petek sploh ne boš z nikomur pogovarjala AMPAK IZPOLNJEVALA KAKŠNE VPRAŠALNIKE in REŠEVALA KAKŠNE TESTE ( npr. inteligentnosti, spretnosti, iznajdljivosti…ipd)
Kaj pa potem??????????

če službe ne potrebuješ nujno si lahko rahlo izbirčna … to pomeni da iščeš toliko časa … da ne najdeš tistega pravega 🙂 – to itak veš že sama …

jaz sem imela v določenem momentu 2 izbiri … pa tudi nisem nujno potrebovala službe … pri obeh je pogovor potekal zelo sproščeno … ker tudi delodajalca nista točno vedela za kakšno delovno mesto bi me vzela … bilo je več razpisanih .. prostih …

veliko je bilo govora o mojem značaju in kaj znam … nič o moji izobrazbi …

obe službi sem takrat poskusno sprejela … najprej delala v eni en teden … pa še v drugi 14 dni … tako sem videla kje stvari stojijo … odločila sem se za manj svobodno … pa zato toliko bolj sigurno … ker sem pač želela fiksni delavni čas brez delavnih vikendov … pa čeprav za manj denarja …

dva razgovora nista ista .. to menda veš … jaz sem se zanašala na mojo intuicijo in na to … da sem bila na razgovoru povsem iskrena … do sebe in do delodajalca … s tem sem si res pridobila spoštovanje do moje sedanje direktorice .. ki je res super ženska … privat firma … fer pa tako zelo, da ne vidiš tega ravno vsak dan.

torej … na razgovoru ne blefiraj … ne dajaj delodajalcu lažnih upov in bodi fer … fer kar se tiče tvoje osebnosti .. in fer kar se tiče tvojega znanja … saj nočeš biti zaposlena nekje .. kjer nebi cenili tebe tako … kot si 🙂

… kasneje so pri nas zaposlili računovodjo, ki se je blazno hvalila kaj da vse zna … nekaj časa smo ji še nasedali .. vendar se je njeno dejansko znanje pokazalo zelo hitro …

dovolj nakladanja 🙂 … želim ti veliko sreče pri iskanju prave službe 🙂

LP,
B.

Na pogovoru sta dve enakopravni stranki, obe kupujeta, oni njeno znanje ona njihovo plačo in ugodnosti.

Ko bodo povedali kaj želijo in boš videla če si sploh to oz.če sploh želiš tam delati, povej svoje pogoje, zakaj pa ne?

Lahko pa, da boš res pisala kake teste, morda celo na drugem razgovoru, ko bo ožji krog… je pa fino, da je že na začetku jasno kaj in kako.

Tvoj odgovor pa ni bil ravno konstruktiven! In zakaj ne bi ona postavljala pogojev??? Slučajno sem bila sama v situaciji, kjer so iz določene firme ONI mene iskali za določeno delovno mesto. Ker sem bila sicer zaposlena nekje drugje in relativno zadovoljna, sem jim seveda povedala, pod katerimi pogoji pridem k njim in by the way nisem izpolnjevala nikakršnih testov. Vsem mojim pogojem niso ustregli, smo pa dosegli kompromis.

Zato, Ta-mala, vprašaj kaj zahtevajo, kaj ponujajo in povej svoja pričakovanja.

lp

ti pa si nestrpna :))

moje mnenje je … da če prideš k delodajalcu na razgovor samozavesten … s svojimi zahtevami in željami … je to zelo uredu … saj te delodajalec kot tako osebo tudi jemlje …

redko kateri delodajalci si želijo poslušne kužke brez svoje hrbtenice … sicer pa … kakor komu paše .. samo mi gre na živce ko folk vzame prvo službo, ki jim pride na pot … potem pa jamra kako ga nihče ne ceni in kakšna bedna plača da je … eh … slovenclni :))))))))))

Zanima me, če povsod vprašate za predvideni OD. Jaz sem namreč pred letom dni, ko sem iskala službo eno računovodkinjo vprašala o plači in je rekla, da ona takega delavca, ki ga plačilo zanima, ne rabi. ??? Madona, za eno revščino delat (ker po moje bi glih to bilo) pa se tudi ne splača delat? (če imaš, seveda, še kakšno drugo varianto :-))

po mojih izkušnjah najprej eventuelni delodajalec, mogoče je to komisija 2 ali 3 ljudi, sprašujejo najprej oni tebe: nekaj o šolanju, izobrazbi, mene so spraševali o diplomi (nakar sem jim morala en izvod tudi prinesti), o izkušnjah in kaj ti od nove službe pričakuješ (na to vprašanje se dobro pripravi, da ne boš izpadla budalo).

Nato si na vrsti ti, pripravi se: sprašuj vse mogoče o firmi, o delovnih pogojih, o plači (verjetno veš približno, koliko pričakuješ) tudi-seveda, saj zaradi plače hodimo v službo.

Ne vem, kaj si po poklicu in kakšno je povpraševanje po tvoji izobrazbi, temu primerno si lahko “samozavestna” in postavljaš pogoje.
Moj mož je bil nazadnje v ožjem izboru na razpisu na eni banki, po znanju in izobrazbi je ustrezal vsem pogojem, ko so mu povedali za plačo, se je vljudno zahvalil in povedal, da pričakuje plačo XXX sit in pač hvala lepa. Še trikrat so ga v naslednjem mesecu klicali domov in mu ponujali več (ne sicer toliko, kot je zahteval, pa vseeno…). Če bi službo nujno potreboval, bi jo sprejel, tako pa jo je vljudno zavrnil. Torej, s tem ko poveš višino pričakovane plače, ne pomeni, da boš naredila slab vtis.

Moje mnenje je torej, da lahko postavljaš pogoje, seveda če si to lahko privoščiš. Če službo nujno potrebuješ, boš pač na vse pristala.

vso srečo ti želim in da bi dobila službo, kot si jo želiš.
LP

Groza! Saj menda delamo zato, da dobimo plačo ane? Res je, da veliko pomeni delovno okolje in da ti je delo všeč, ampak redko kdo bi delal zastonj.

Mene moti, da veliko ljudi misli, da kandidat pride na razgovor prosit, da bi ga vzeli v službo. To ni res. Prideš, ponudiš svoje znanje in sposobnosti, oni ponudijo svoje, potem se delodajalec odloči ali te vzame ali ne, potem pa ti lahko ponujeno mesto še vedno zavrneš do podpisa pogodbe.

Tudi na Zavodu za zaposlovanje piše v elektronskih oglasih “Pošljite prošnjo”. Moralo bi pisati “Pošljite VLOGO”

majaš – ne seri
če službe nujno ne potrebuješ – mora služba , ki jo iščeš tudi izpolnjevati določene kriterije – tiste, ki jih postavlja iskalec.
Če službo menjaš pač ne greš v vsak drek.
Pa ne bodi tako zoprna.

Jaz sem bila že na dostih razgovorih, tako da ti lahko povem, da ponavadi oni lepo začnejo spraševati – ponoviti moraš vse, kar si napisala v prošnji (izobrazba, delovne izkušnje), vmes te bodo za kako stvar bolj podrobno vprašali – presem glede delovnih izkušenj, pa tudi zakaj hočeš menjati službo oz. zakaj si brez. Po mojih izkušnjah je dobro, da jim pustiš, da oni govorijo čim več, saj boš tako med vrsticami lahko zelo dobro ujela, kaj pravzaprav želijo od tebe. gotovo te bodo tudi vprašali, zakaj bi rada to delala (sploh če je delo pod tvojo izobrazbo) in ti svetujem, da vsaj malo igraš, da te to delo ful zanima (ker ne jemljejo radi tistih, ki delajo samo zaradi denarja – čeprav to pravzaprav skoraj vsi). tekom razgovora boš videla, koliko so oni zagreti zate, in na podlagi tega se odloči, kako ostre pogoje boš postavljala. Če pa je kak pogoj, ki ti je pa res zelo pomemben, pa kar iskreno povej (npr. ob pol štirim moram po otroka v vrtec, ker nimam stašev v bližini, mož pa popoldansko delo), sicer te bo zelo teplo, če boš delo sprejela. pretiravaj pa le ne, ker vedi, da je gotovo še veliko kandidatov in briga jih, če imaš ti višjo izobrazbo od zahtevane. poskušaj izgledati čimbolj zainteresirano, pozitivistično, kolegialno, samozavestno (a pazi, da ne arogantno!), smej se njihovim šalam, bodi natančna, iskrena, če lažeš pa zelo prepričljiva! predvsem so zoprna vprašanja o prejšnjih zaposlitvah (zakaj si šla oz. so te odpustili), bivših šefih (ne jih kritizirati), višini pričakovane plače (reci malo več kot pričakuješ, a ne preveč, da te ne bodo kar takoj skenslali). kakšen te zna vprašati, katere so tvoje pozitivne in slabe lastnosti (to je vedno zelo delikatno). jah, tako nekako, pa tudi ti ne šparaj z vprašanji – s tem pokažeš tudi svoj interes.
pa srečno!

Koilikor vem naj bi bila na razgovoru vprašanja o družini,…in o prenehanju oz o razlogu prenehanja prejšnujega delovnega razmerja prepovedana, a očitno to vsi kršijo.

Veš kaj te znajo vprašat:
Zakaj misliš, da bi bila primerna za to delovno mesto?
Kakšne so tvoje kvalitete (oz. nekaj v tem stilu: povej 3 pozitivne lastnosti o sebi in 3 negativne). Tole je fino, da imaš že vnaprej odgovor naštudiran, da ne blekneš na hitro kaj neumnega:))

ma daj nehaj že s temi slovenceljni, jaz sem slovenka!!

Če službe ne potrebuješ nujno, nikar ne pojdi na razgovor. Raje jo pusti za tiste, katerim veliko pomeni!

New Report

Close