Potovanja.Over.Net

Kam in kako na počitnice

Odgovarjajo: Potovanja.Over.Net

UGLJAN - že katra bila?

Default avatar

Nataša

Zanima me, če je katera že bila na otiku Ugljan?

Mi bomo imeli apartma blizu mesta - kraja Ugljan in me zanima ali je se tam sploh kaj dogaja?

Znanec mi je rekel, da je vse kar je na Ugljanu ena borna gostilna in cerkev.
Sicer nismo preveč zahtevni a vseeno bi bilo lepo, če bi zvečer lahko šli kam na sladoled in na sprehod.

So kje otroška igrala, trampolini...karkoli za otroke med 4 in 10 let??
Default avatar

MC

Bili lani. Razočarani, Tam kjer je plaža (umetno nasipana mivka)m je čez dan veeelika gužva. Smo se vozili drugam na plažo. Zvečer je za sprehode kar lušno, kaj več pa tudi ni.
Default avatar

Nataša

MC je karkoli za otroke, otroško igrišče...?
Slaščičarna?
Default avatar

pika

Smo bili lani.
Kakšnega hudega poletnega utripa ni bilo.

Itak boste verjetno prevozili cel otok, da boste našli nekaj, kar vam bo vsaj malo ustrezalo.

Na eni plaži so celo bile tri gugalnice, kej drugega se ne spomnim.
Slaščičarna je tudi bila.

Sej pravim, vsak dan smo se vozili z avtom na drugo plažo, pa nismo našli nobene, ki bi nam zelo ugajala. No imeli smo majhnega otroka, še ni bil 2 leti.
Kjer je bilo kolikor toliko urejeno, je bila pa gužva.

Še največ smo se sprehajali tam, kjer vas bo pripeljal trajekt-Preko.

Verjetno se lahko kar pripravite, da boste zelo veliko uporabljali avto.
Pa lepe počitnice.

Lp
Default avatar

pika

Aja, trampolini so tudi bili v Preko.

Lp
Default avatar

meja

V Preku je tudi otroška šola plavanja in igre...

v Kuklici je tudi igrišče in otroški avtomobili in gugalnice
Default avatar

Papageno

Največ dogajanja je v Kukljici, pri apartmajskem naselju. Terasa za ples, sladoledi itak, pa tudi za otroke bi se kaj našlo. Ampak takrat sva bila midva še sama in na to nisva bila pozorna...
Default avatar

k

Mi smo bili lani. Mislim, da se bomo še kdaj vrnili. Ni take gužve, čeprav je bilo več turistov kot smo mislili, da bo. Ceste super za kolesarje, za začetnike rolarje malo manj primerno.
V mestecih se tudi kaj dogaja, so trgovinice, tudi en diskont se najde, sladoledi, ... Največ je najverjetneje v Preku in mestecu Kali, drugače pa je tudi Ugljan OK.
Mi smo se kopali na peščeni plaži čisto na začetku Ugljana. Tja ne moreš z avtomobilom, tako, da smo šli peš in z vozičkom (15 minut od zastonj! parkirišča). Obvezno moraš pogledati še Pašman in njihove znamenitosti. Ker je čez oba otoka ena sama glavna cesta, se boste hitro znašli. Vse turistične znamenitosti so lepo označene.
Iz otoka te vabijo na različne ladijske izlete. Mi smo si privoščili ogled Brionov in čez nekaj dni še ribiški piknik na ladiji.
S trajektom smo šli 2x v Zadar, kar peš, brez avtomobila. Od trajekta je vse dostopno peš- bogato založena tržnica, peš cona, kjer je nekaj zgodovinskih znamenitosti, en lep park in ob morju še znamenita riviera.
Takšna varianta mi je bila zelo ugodna, saj zraven naših živahnih majhnih otrok niti pomisliti ne smem, da bi se drenjala v kakšnih nagužvanih turističnih destinacijah.
Default avatar

Kontra

Žalost. Beda. Absolutno predrago za tako ponudbo.
Default avatar

vijavaja

ooo mi pa zelo zadovoljni:))

Bili smo v kraju Čeprlanda, ki ima lepo plažo. SIcer ni mivke, ampak peščena z betoniranimi deli.

Zelo lepo čisto morje.

Kkašne pol kilometra do kraja Ugljan zelo lepe peš poti, betonirane...lepo za it s kolesom, vozičkom...

V kraju Ugjan so: 2 piceriji
hotel
par restavracij
dost sladoleda
terasa z muziko JAZZINA
bar z glasbo za mlade
tatooo mojster:)
tržnica..ribe, kič..sadje trafika...
izlete z ladjico
pedaline

Plaža v kraju Ugljan je mivkasta ali peščena..pretirane gužve ni, nisi pa sam na plaži:)

Domačini izredno prijazni.

V preku pa še trampolin, skuterje, lepa plaža

Mi gremo ponavadi na izletv Kukljico, kjer je večji kraj..tam imajo trampoline, pedaline, avte na baterije, organizirane izlete z ladjico in še in še.

Veš kaj...mi hodimo vsako leto in zelo uživamo. Obvezno pojdite na izlet na sveti Mihael..al neki takega.

Delajte izlete, kopajte se in uživajte:))

Pa poročaj-+
Default avatar

Kontra

Kok smo Slovenci z malim zadovoljni.

Moderatorji

Potovanja.Over.Net
Potovanja.Over.Net