Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek čudna (kakor za koga) imena otrok

čudna (kakor za koga) imena otrok

Ja, ja, saj vem, že 100krat odprta tema. Tiste, ki boste dobile histeričen napad, vam svetujem, da jo preskočite za lastno dobro 😉

Ok, to so resnična imena, ki jih dajajo starši otrokom. Meni osebno se zdijo čudna, ker nisem navajena, svojim otrokom tudi ne bi tala takih imen. Ima pa vsak pravico, da svojega otroka poimenuje, kot želi – tudi Fifi 😉

Sven, Alidiana, Arlen, Dion, Tian, Nicol, Arlent, Rania, Kermi, Timon, Nidal, Amal, Janett, Nejla, Tenej, Emel, Vid, Gaj, Brin, Voen, Altina, Ruj, Aneja, Taris, Natali, Dino, Tibor, Ruby, Anej, Bora, Amar, Ilon, Mariliri, Ajna, Said, Dam, Aldin, Migel, Blin, Avni, Vaiva, Iljan, Draž, Meri, Anavita, Lien, Tarib,
Sumeja, Arjanna, Alin, Kenan, Ria, Ajla, Roko, Kasja, Isadora, Merilin, Bit, Taša, Nia, Tija, Ian, Ilian, Anateja, Mate, Emar, Kemal, Belma, Vita, Elizabet, Žiža, Mercedes, Cathin.

Najbolj smešna so mi tuja imena, ki se napišejo, kot se izgovorijo. Aja, ne, še bolj so mi smešna tista imena, ki se napišejo pol originalno, pol po naše (Jessika, Žanette).

Aja, je mogoče dobila katera idejo za ime svojega otročička? 🙂

Našla sem jih pe nekaj 🙂

Tesa, Anes, Michel, Amer, Svit, Van, Timoti, Kanita, Ermal, Gliorie, Tin, Puja, Melani, Emin, Taryn, Una, Deny

ja men si dala idejo:))) za punčko imam že: Tia, zdj si mi dala pa še za fanta; Anej, Gaj, Tian:)))))))))

nova
Uredništvo priporoča

Samo nwkaj – mislim, da je pravilno Enej in ne Anej

Obstajata obe varianti.

Ob moja se pa še nobena ni spotaknila. Očitno sem dobro izbrala. Pa jih ne izdam!!

Očitno nisi imela še nikoli v roki leksikona imen. Revše ubogo.

Očitno sem čudna, ker sem dala sinu ime Enej.
Naj pa še dodam, da sem si ga izbrala v prvem letniku srednje šole, ko smo brali Eneido.

Pa očitno imam tudi čudne prijateljice, ker imajo Vida in Timona.
Poznam pa tudi dojenčico Enejo.

Aja, pa moj bratranec, ki je star trideset je Sven.

Le od kje smo se vzeli.

Moj sin ima ime s tega spiska. Sem užaljena.

Lepo učite vaše otroke. Da je važno ime, ne oseba.

men je pa sven ful všeč:) Ko smo izbiral ime za naši pkicio, pa sta bili v igri Rania in Tanita. No, končal smo pri bolj “običajnemu” imenu..+

je pa res, da se pri nekaterih imeni vprašaš, ali so moška ali ženska..npr. Arlent in Bit?:)) Bit je ime gotovo otroku kakšnega hudo zagnanega informatika :))))

Saj si lahko užaljena! Tukaj nekdo kar nekaj piše, da so to čudna imena, v oklepaju doda kakor za koga, si vzame čas, da našteva vsa ta “čudna” imena, medtem ko ve, da bo marsikdo lahko užaljen. Moj otrok nima imena s seznama, mi jih je pa tudi nekaj všeč. Nobeno mi ni čudno, ker vem, koliko premišljevanja in ljubezni je potrebno, da starši otroku izberemo ime, ki je za nas itak najlepše na svetu. Tako da hehehe, tvoj post je zame nestrpen do tistih, katerih otroci imajo ime s tvojega neumnega seznama. Tako.

Tudi svojega sina sem našla na tvojem spisku, moram ti pa povedati, da je to ime tu, kjer živimo, staro domače moško ime in je kar pogosto. In sem prav presenečena, da se komu zdi čudno.

Res si omejena. Na tvojem seznamu je kar nekaj imen, ki jih starši dajejo otrokom že od nekdaj. Npr. Vita, Vid,…..
Mercedes je že vrsto let ime, pač pa je avto dobil ime po hčeri izdelovalca tega avtomobila.
Res ti ne moremo pomagati, če si nerazgledana in ti pamet ne seže dlje od Franceljna in Micke. Pa nimam nič proti tem imenom. Proti takim, kot si ti, pa imam veliko. Zakaj misliš, da so otroci s po tvoje čudnimi imeti tarča zbadljivk? Ti pa jaz povem. Zato, ker imajo take primitivne starše kot si ti in se čutijo poklicane, da komentirajo izbiro in okuse drugih.

Meni je pa neverjetno ko pišete o imenih, ki se vam zdijo čudna. Pa saj se svet ne neha pred vašim pragom in na mejah vašega okusa in navajenosti. Dajte, bodite ali pa vsaj skušajte biti malo bolj odprtega duha.
Enim staršem so pač taka imena totalno OK- čisto pašejo njim in njihovi družinski in širši kulturi. Za družinsko kulturo pa vemo da so so si med seboj različne, ampak nobena ni ne slabša, ne boljša, ampak samo različna. In ko ti dvomiš v izbiro imena nekega otroka avtomatično daješ negativni predznak nekogaršnji družinski kulturi. Tukaj se pa potem že počasi začne predsodkarstvo in razni -izmi.

Tinkara je enkrat dala link za slovanska imena pred pokristjanjevanjem. Tista so šele huda, tole, kar si ti napisala, ni še nič!

Kaj pa Antlanta? Kaj bolj butastega še nisem slišala. Poznam eno deklico s tem imenom in se mi prav smili.

Tudi ime mojega sina je na tvojem spisku in mislim, da si ti čudna, ne pa mi, ki smo izbrali otrokom taka imena, ki so nam všeč. Pa povej, kakšna si ti izbrala, verjetno so tvoja še najbolj čudna.
Ne vem, zakaj je treba sploh komentirat kakšno ime.

No, hehehe, daj, pa ti napiši, kako je ime tvojemu otroku (otrokom/-a), če ga sploh imaš. O tem dvomim, ker kar takole vsepovprek žališ čustva drugih staršev. Kaj pa če bi se kdo norca delal iz imena tvojega otroka?

Moj otrok ima zelo pogosto ime in sem bila tudi enkrat užaljena, ker je tukaj ena “brihtna” punca ugotavljala, kako so starši otrok s pogostimi imeni brez domišljije.

In potem se še piše Bajt in je zapečaten 🙂 Bit Bajt.

Zame so pato čudna imena

Amel, Anela, Alen, Danijela, Sandra, Alma, Merima, Denis, Elvis, Lejla, Edis, Amela, Eldina, Edina, Jasmina, Sanela…itd

Vid je staro slovensko ime, drage moje dame.

Ja, od moje babice brat je bil Vid. Če bi še živel, bi bil star pribl. 90 let.

Večina od naštetih je muslimanskih imen in kaj je tukaj čudnega? Morda je zate čudno že dejstvo, da na tem prostoru živi še kakšna drugačna kultura od slovenske? Ali pač namiguješ, da bi morali vsi, ki živijo v Sloveniji imeti striktno slovenska imena. Ah dej no free you mind!

New Report

Close