Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek kajenje

kajenje

kako gledate na protikadilski zakon in na njegovo izvajanje?
Ali menite, da so res nekadilci nestrpni napram kadilcem?

jaz sem nekadilka in me moti kajenje sodelavcev, zato se najraje umaknem v svojo pisarno. moti me tudi kajenje v lokalih. Moteče je postalo odkar sem mama in ne želim svojega otroka izpostavljati izpihanemu cigaretnemu dimu, pa vi?

Sem kadilka pa tudi jaz ne vozim otroka v lokale kjer se kadi. Če grem brez otroka na pijačo in če je preveč zakajeno se umaknem pa je. Ne kadim na mestih kjer je kajenje prepovedano.

Tudi jaz sem nekadilka. Prav fino bi bilo, če bi v lokalih prepovedali kajenje. Moti me, da se mi kadi pod nos, ko jem. V službi imamo na srečo strogo urejeno.
Je to nestrpno? Mislim, da ne, kajti dim mi enostavno smrdi. Prav nič me ne bi motilo, če bi si kdo v lokalu poleg mene vrgel v usta tableto extasija ali kaj vem česa. To se me ne bi direktno tikalo. Če pa nekdo kadi, pride njegov dim tudi do mene in to me moti.

nova
Uredništvo priporoča

Jaz sem kadilka, ampak če bo tako, bo tako. Se pač ne bo kadilo na javnih prostorih. Me ne moti.

Kljub temu, da kadim, me moti, če se kadi direkt v mene, zato tudi vedno gledam, da se ne kadi v koga drugega. Tudi drugače mi ni problem vzdržat brez cigarete, če sem kje, kjer se ne kadi, ampak zraven kavice pa vseeno paše:). Grem pač ven (npr. na balkon).

<http://teni.moj-album.com> <http://teni.mojforum.si>

Mene zakon ne moti, čeprav kadim.

NIKOLI ne prižgem cigarete v prostoru kjer je prepovedano.. doma le na balkonu puham:-))))

Preden sem zanosila sem bila redna kadilka, sedaj ga prižgem pa le občasno.
Kar se tiče kajenja drugih pa tako … Če bi se mi stalno kadilo po nos (recimo kot v službi) bi ukrepala, ker bi me res motilo. Ko pa gremo samo v kak lokal ali kaj takega … pa tudi če s ta malim … pustim stat in malo potrpim. Gledam ravno toliko, da se ne piha ravno malemu v obraz … ampak tisto malo dima kar udiha mu res ne more ne vem kako škodit (sploh pa, ker ponavadi s ta malim ne hodimo po lokalih … res samo enkrat/dvakrat na leto … ali še to ne). Glede na to koliko strupov dnevnu udihujem (recimo, ko hodim ob cesti … ko se z motorjem peljemo za kakim kamjonom … :)))))) … pa na sploh samo ko diham) se ne sekiram za tisto malo kar udihnem cigaretnega dima. :))))))))) ;)))

Sem bivša kadilka in mi gre dim na živce, sploh zdaj, ko imam majhnega otroka. Če pomislim, da nekatere nosečnice kadijo – groza, kako so neodgovorne! Sem se odvadila te ogabne razvade, zato vem, da je to mogoče, samo malo trdne volje je potrebno. Pa seveda želja.

Mene pa prav zanima če bo to zgledalo kot v Italiji, kjer so vsi kadilci izven lokala in tam kadijo in pijejo. To je pa krasna slika.

Ne nisem kadilka, ampak to gre pa že malo predaleč. Policijske ure, prepoved kajenja, prostitucijo bi pa legalizirali. A to pa ni ogrožanje zdravja – svojega in družine.

Najbolje še sex prepovedat – oziroma samo od določenih urah, v spalnicah in BREZ vzdihovanja, ker lahko to soseda moti.

Zakaj smo vedno tako moteči eden za drugega. Če mi v določenem lokalu ne paše, pač ne grem – in to neglede na kajenje.

Toliko raznoraznih lokalov je na vsakem koraku – ni vrag, da ne najdeš pametnega.

Tisti, ki puhate na balkonih, zato da ne bi imeli v stanovanju zakajeno….ste kdaj pomislili, da gre ves tisti dim gor, k zgornjemu sosedu? Kolikokrat se mi zgodi, da bi rada prezračila stanovanje, odprem balkonska vrata, zunaj pa zakajeno, da je kaj!! Jasno, na spodnjem balkonu veselo puhajo!:)

Čeprav sem kadilka, me zakon ne moti. Tam, kjer se ne kadi, pač ne kadim. Tudi pri nas doma, v stanovanju se ne kadi.

.malo pretiravaš…………..zakajeno zunaj………

Ali živiš v bloku? Si kdaj doživela to, da hočeš prezračiti, pa ti pride v stanovanje cigaretni dim? Alora…

loti,

seveda bo izgledalo tako kot v Italiji, ali pa npr. na Irskem!

Je pa slilka sedaj takšna: npr. pred trgovskimi centri se moraš najprej “prebiti” skozi zaveso dima, ker vsi veselo puhajo tik pred vrati..

Je pa tako fajn, ko greš npr, zvečer v lokal, pa na Irskem na pravega Guinessa in nič ne smrdiš po nikotinu in oči tudi ne pečejo :-)))

In funkcionira., In bo moralo tudi pri nas..Sej ko prej.

Se včasih prav smejim, ko vidim v Italiji kakšnega hudega nikotinskega odvisnika, ki v restavraciji ali pa trgovini komaj zdrži do izhoda in si že med vrati v usta vtika in prižiga cigareto.

Sem zagovornica zakona -če gremo z roko v roki z ostalimi sosedami EU-ja, bomo pa še to lepo sprejeli….

Lp,

Pr’morka

alora, izpušnih plinov pa nikoli ne zavohaš?!? Ma si mona ej, hahahaha

Razen na bulafon:-))))))))))))))))))))

Ja, v bloku živim.pa še mi ni nikoli prišel cigaretni dim v stanovanje.

Trotl.

Jaz pa KIR!

Ja, potem imaš pa srečo, da tvoji spodnji sosedje ne kadijo, verjetno.

In kakšno zvezo imajo izpušni plini s cigaretnim dimom? Daj, razloži mi, prosim…ker sem mona, pa ne razumem…(a sploh veš, kaj pomeni “mona”?)

:)))))))))).BEJŽI NEKAM!

Nič nimam proti kadilcem, dokler mi ni treba vohati cigaretnega dima. V restavracijo to itak ne paše, če bodo prepovedali kajenje tudi po ostalih lokalih, pa bom raje kot dosedaj zavila tja na kako pijačo.

Ja, kadilci na balkonih. Smo na vrhu, pod nami pa sta dva stanovanja, kjer kadijo tudi v notri. Kadar zračijo (sploh pa obojni) pride do nas obupen vonj. Me prav spominja na smrad tisti starinskih lokalov, že skoraj beznic, kjer je že vse prepito z dimom cigaret – kjer so starejši možje igrali šah in tarok do poznih nočnh ur … bljak!

Najbolj me pri vsem moti to, da ko pridem iz zakajenega prostora, da vsa smrdim dokler se ne slečem in stuširam, ter umijem las. Da se moram vohati po čikih – bljak, bljak.

Hotel sem povedat, da je izpušnih plinov neprimerno več v zraku! In te se pa resnično začuti ko odpreš okno. No, zavisi ali živiš v bližini ceste…

Vem kaj pomeni mona – rit!
Nekaj besed pa le poznam, tudi primorskega narečja, konec koncev je bila moja babica od tam in še Lahinja povrhu:-)))))))

acjom napisal:

> :)))))))))).BEJŽI NEKAM!
>

Najraje bi nekam res – tebi pod spodnjice, hahahahaha

Bljak, bljak, kako so nekateri grozni, v lastnih stanovanjih kadijo, pol pa še luftajo!!! Groooza!!! Mislim, da bi bilo treba predlagati prepoved kajenja tudi v stanovanjih, pa v hišah, saj gresta puhpuh in ANA ANA lahko ravno takrat mimo, ko bodo zračili. Pa v parkih in gozdovih, bognedaj kakšno prižgat!
Že 10 let ne kadim več, pa me zelo moti ta gonja proti kadilcem. Pač ne hodim v tiste lokale, kjer je tako zakajeno, da me moti. Smrdim pa tudi, če grem med službo v restavracijo na malico, pač ne po cigaretih, ampak po golažu. Bo treba uzakoniti takšno kuho, ki ne bo smrdela.
Svašta!

New Report

Close