Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek problemčki

problemčki

Npr. najamete manjši apartma kjer je dnevna soba z ležiščem za otroka, le s premičnimi vrati ločena od spalnice.Otrok star 10 let-sex da ali ne.

Da ampak ko spi. Četudi se zbudi in kaj vidi, nič za to. Jaz bi bila vesela, če bi starša kdaj pri čem zalotila – bi mela boljši filing o tem, kolk sta si blizu.

Če misliš seks, ko bi otrok “kao” spal, potem sigurno ne, ni šans, ker tisti otrokov spanec se nikoli ne ve in se jaz sploh ne bi mogla sprostiti in tega pri nama ni! Tista vaša premična vrata, kot da jih ni, kot da bi bila le zavesa…

Seks pa ja, vse ostale prilike, čez dan,ko bo odšel ven…saj je star 10 let, gre lahko sam malo ven ali delat kaj le zase, nekam…prijatelji, igrišče, šport…ne vem kako imate to pri vas urejeno…ampak pri nas je tako… ko bi bila sama in veva, da naju otrok ne bo motil in lahko delava kar nama paše to izkoristiva in potem se večernem skoku lahko mirno odpovem in takrat le zaspim v njegovem objemu;)).
Predvidevam, da bo to dopust in naj bo seks med dopustom malo drugacni, zakaj vedno le zvečer v postelji?? Vzemita to kot en namig-izziv da naredita tudi seks mal bolj poživljajoč, presenečena bosta kje vse se lahko;)) in kako se bosta nato muzala cel dan, ob spominih kaj sta počela in kje;))

10 let je prava doba za kaj narobe razumet, meče jih že puberteta, le merkita kaj delata, 10 letna duša je zelo občutljiva, ma itak na sploh je zelo hudo lahko, če otrok nekaj vidi in si narobe razlaga ali mu sploh ni jasno kaj se dogaja in se mu to nedaj bože zagnusi…in posledice so tu.

Krača, si stara 10 let? Ne vem no, če bi jaz moja starša zalotila pri 10 letih med seksom , ne vem, če bi to razumela kot nekaj najlepšega, sploh če ne bi imela tisti navadni seks ata na mamo…da ne omenjam kako to vpliva na še mlajše otroke… in lahko trdim, da danes po večini ni več seksa le ata na mamo, ampak še vse kaj drugega in le kako je to videt…včasih mogoče celo tako, kot da oči muči mamico ali obratno…če so pa pari še bolj hot pa izgleda še vse kaj drugega in verjamem, da otroškim očem nič kaj prijetnega za videt.
In otrok je firbec in bi želel videt vse, bil bi tiho in gledal in ufff, oči bi si želel v rito,mamica bi mal zakričala, ona ve, da od užitka, otrok mislil, da od bolečine, da jo oči muči… mamica bi si želela v usta…oči še kam drugam in tako dalje, seks vroč kot se šika…bi ti bilo to tudi lepo videt???

Saj vem no, 10 letni otrok že vse ve, ampak eno je teorija, drugo pa praksa, sploh če to počneta njegova starša!

ne.

ne, sem parkrat slišala svoje starše in mi je še danes ful grozno…pa vem, da sta se imela rada in vse, ampak starši in sex….ne, no way!
se pa strinjam z jazzi: sex ja, ampak takrat ko otrok ne bo zraven.

Ja, tudi jaz sem nekajkrat (z ušesi) spremljala dogajanje v spalnici, pa ob tem nisem čutila kakšne velike sreče, da se imata mami in oči rada. Nasprotno, par dni, kar nisem vedela, kako bi se jima ognila. Prav v tej starosti je treba biti še posebej pazljiv. Se strinjam s predhodnicami – seveda, da sex, vendar takrat, ko fantiča zagotovo ne bo v bližini.

jaz nisem nikoli ničesar ne slišala ne videla doma. posledica: zelo zavrta in mi je še zdaj sex bolj kot ne tabu, kot da je to nekaj, kar se ne sme delat.

ne vem, če bi kdaj kaj slišala, bi se mi takrat zagotovo zdelo čudno, ampak bi pa vsaj vedela, da je to nekaj normalnega, če moja mama in oče to delata.

Ma daj, če se že ne strinjaš z njo, a je treba potem s takimi, če je stara 10 let in podobno…? To med drugim kaže, koliko si ti zrela. In ni lepo!

Sex DA! To je naravno dogajanje med moškim in žensko. Če lahko otrok vidi in sliši, ko se starša prepirata, sigurno ni nič narobe, če bi slučajno ujel kaj iz njunega ljubljenja.

No ja, no, kot se jaz spomnim teh let, seksa še zdaleč nisem dojemala kot neko izkazovanje ljubezni. Pravzaprav mi je bilo grozno samo pomisliti, da moja starša to počneta, še zdaj mi je.

In ko sem slišala sem pa tja tiste vzdihljaje sem si tlačila walkman v ušesa.

Midva ne, ker se nas celo noc zbuja, hodi pit in lulat. Ce bi pa trdno spal, potem pa ja.

Ni pomembno biti popoln, pomembno je biti popolnoma to kar si.

Se da tudi to samo malo bolj tiho .

Sex je intimna zadeva moškega in ženske, ne pa otrok.
Mene je bilo grozno strah, nerodno mi je bilo in gnusilo se mi je, ko sem parkrat slišala starše sredi dneva (ko je kao otrok zunaj) na glas vzdihovati v zaklenjeni spalnici.

Ja, ampak pomisli, koliko staršev se sprašuje, ali se naj skregajo, ali ne, ko je pa otrok v sosednjem prostoru in bi lahko kaj slišal….?

In če se otroku vceplja, da je seks nekaj strašnega, gnusnega in nekaj, česar se je treba sramovati, potem je jasno, kako bo otrok to dojemal.

Kaj pa tisti, ki živijo v garsonjeri? Ali pa celo spijo v enem prostoru, ker nimajo druge možnosti? Ali naj sploh ne seksajo?

ne vem no. jaz sem jih ene dvakrat zalotla, enkrat v drugem razredu, enkrat v petem, pa sem se nasmejala, malo zardela, pa sem šla v svojo sobo in mi ni bilo nič strašnega. res pa, da sta mi starša že ob odhodu v šolo pojasnila, da otroka ne prinese štorklja in sta mi kupila knjigo Lukec in njegov škorec, ki je po moje odlična za seznanjanje otroka s spolnostjo. povedala sta mi tudi, da onadva to počneta in da to pomeni nekaj lepega in naravnega, sicer na način, ki je bil primeren za mojo starost.

hehe, pa ne Lukec in njegov škorec, no!!! To je France Bevk napisal.

Verjetno misliš od Jane Milčinski Lukec dobi sestrico :)))

joj kaka bebka sem…ja Lukec dobi sestrco…mater, sem ravno danes pospravljala knjige, pa sem imela v roki to Lukec in njegov škorec, da jo kolegičini tamali posodim, pa sem se zatipkala…hvala za popravek…:))))

Ha ha…jaz sem pa razmišljala, kako površno sem brala, da v Lukcu s škorcem nisem nič takega zasledila..:))

Ja ne. Sem se sama sebi nasmejala, ko sem prebrala svoj post. No se boste vsaj malo nasmejale.

:)) ja, to je zmeraj dobrodošlo:)

ne.

Oliva, umiri se, samo lepo sem vprašala in nikjer ne vidim kaj takega kar bi bilo tako hudo narobe kot trdiš ti.To je resnica…lahko je pisat nekaj, ko je realnost čisto druga in kako jemlje to 10 letnik…redki bi jemali tako, kot trdi ona…zato sem jo vprašala če je ona toliko stara, da trdi lahko kaj takega…

Oliva, očitno tebi manjka kar nekaj znanja kako lahko nekaj iz vajinega ljubljenja tvojemu otroku to ornk škoduje…samo en tak nepravi čas, trenutek in zaznamuje otroka za celo življenje, malo si preberi literaturo na to temo ali vprašaj strokovnjake!

Ja, ja….sigurno!:) Tudi če je danes odrasla in stara npr. 30 let, jih je enkrat imela deset, zato ne s takimi izgovori…:)

New Report

Close