Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek rdeča pesa

rdeča pesa

Več receptov pravi: rdečo peso skuhamo….
Koliko časa se kuha rdeča pesa?
Hvala kuharjem in kuharcam…

Dokler ni mehka. To je pa pri mladi 45 minut, pri starej[i pa tudi do 2 uri.

Med kuhanjem jo prebodem z nožem in ko gre nož lepo čez peso je kuhana.

Mi jo samo malo prekuhamo, 1o min, je še malo trda in ima dober okus. Triletni sin jo obožuje. Sicer smo pa vsi bolj naravnani na presno zelenjavo in sploh ni res, da je treba vse tako prekuhavati, saj potem izgubiš tudi vse pomembne sestavine.
lep pozdrav, anita

Peso vedno skuham, je pa res, da je čas kuhanja zelo odvisen od starosti pese… ravno danes sem kihala in kuhala… pa se mi je zdela še vedno čudna, a sem jo naribala bolj na tanko in je zdaj narejena v solati čisto OK. Peso pri nas vsi radi jemo.

Vladka

*********************************************************************** http://galerija.over.net/main.php/v/ustvarjanje/Vladka+K/

Hvala, sama je namreč ne jem, ponudila bi jo pa otroku kot pire, pa da vidim…bom preizkusila z vbodom noža, kot je napisala ena izmed vas.

Sicer malo iz konteksta posta ampak rdeča pesa je najbolj zdrava surova, jaz sem otroku že pri zgodnjih mesecih naribala peso in jo v manjših količinah zmešala v sadno kašico ali pa samo k naribanemu jabolku. Ena varianta je pa tudi, da sem jo precedila skozi gazico, sok pa dodala kakšnemu drugemu sokcu. Zelo zdrava varianta. Žal pa po drugem letu rdeče pese zaradi močne barve ni želel niti povohati več.

New Report

Close